Nie Luna, nie Shiba, tylko Ethereum jest obecnie najpopularniejszą kryptowalutą

9 537

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut próbuje utrzymać wzrost, jakiego doświadczano w ciągu ostatnich 24 godzin, wydaje się, że nastąpiła zmiana w aktywach dominujących na liście trendów. W szczególności altcoiny takie jak Terra (LUNA) i Shiba Inu (SHIB), które wcześniej dominowały na liście, zostały odsunięte, a ugruntowane aktywa wydają się znajdować w centrum uwagi.

Zgodnie z danymi CoinMarketCap, w tej linii, zajmująca drugą pozycję w rankingu kryptowaluta Ethereum (ETH) nadal rejestruje zainteresowanie, odnotowując znaczne wzrosty w ciągu 24 godzin i 30 dni na poziomie odpowiednio 10% i 32%.

Świadomy ochrony środowiska projekt Grover (GVR) zajmuje drugie miejsce z przyrostem ponad 600% w ciągu ostatnich 30 dni. Green Satoshi Token (GST) zajmuje trzecie miejsce, a za nim Terra Classic (LUNC), a Bitcoin (BTC) jest na piątym miejscu.

Źródło: https://coinmarketcap.com/pl/trending-cryptocurrencies/

Ethereum przed aktualizacją

Rzeczywiście, pozycja Ethereum koreluje z niedawnymi zyskami zasobu po aktualizacji Merge, która przekształci blockchain z mechanizmu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Warto zauważyć, że po ostatniej aktualizacji Ethereum zyskało na wartości, mimo że było obciążone ogólnym załamaniem rynku kryptowalut.

W związku z tym niedawna analiza danych on-chain pokazuje, że inwestorzy mogą obstawiać przyszły rajd Ethereum. Dane wskazywały, że wieloryby Ethereum zgromadziły więcej aktywów pomimo przedłużającego się załamania rynku.

Zainteresowanie altcoinami zanika

Zaledwie tydzień wcześniej altcoiny zdominowały listę, a raport zauważył, że Terra (LUNA), znana również jako Terra 2.0, i stara sieć platformy, Terra Classic (LUNC), nadal cieszyły się ogromnym zainteresowaniem pomimo kontrowersji wokół ekosystemu. Ruch Terra w celu odzyskania zaufania klientów rozpoczął się od wyzwań, gdy Terra 2.0 odnotowała ogromne poprawki.

W tej chwili LUNC wydaje się utrzymywać zyski. Zainteresowanie LUNC pojawia się pomimo dużej zmienności monety, a analitycy zauważają, że brak wewnętrznej wartości może być główną zgubą dla tokena.

Ponadto wydaje się, że maleje zainteresowanie kryptowalutami memowymi, takimi jak Shiba Inu (SHIB), które wcześniej odnotowały ogromne wzrosty cen. Warto zauważyć, że podczas wyprzedaży na rynkach kryptowalut w 2022 r. monety memów miały trudności z odzyskaniem zysków odnotowanych w 2021 r.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze