Bitcoin po ogłoszeniu decyzji FED. Analiza BTC, ETH

BTC wraca ponad 22000$.

Dzisiaj (27 lipca) o godzinie 20 mieliśmy odczyt danych z USA i posiedzenie FED odnośnie decyzji o podniesieniu stóp procentowych. Rezerwa Federalna przekazała, że podniesie swoją referencyjną krótkoterminową stopę procentową o kolejne 0,75 punktu procentowego, a przy inflacji przebiegającej w najszybszym tempie od lat, stwierdziła, że dalsza podwyżka stóp jest możliwa. Amerykański bank centralny podwyżkami stóp próbuje walczyć z rozpędzającą się inflacją. Inflacja konsumencka w USA przyśpieszyła w czerwcu do 9,1 proc rok do roku z 8,6 proc. w maju. To najwyższy poziom od listopada 1981 r.

Rynek kryptowalut notuje wzrosty po tej decyzji. W kolejnych godzinach warto obserwować, czy będą one miały „siłę” na mocniejsze odreagowanie, czy też jest to chwilowa reakcja przed dalszymi spadkami.

Od początku tygodnia rynek notował spadki i dopiero zatrzymanie spadków miało miejsce we wtorek w okolicach 20800$ – gdzie znajdowała się strefa popytowa zarówno 4-godzinna jak i dniowa. Na tym poziomie cenowym znajduje się również mierzenie Fibonacciego 0.618, na które Bitcoin bardzo często reaguje.

Ważne będą kolejne godziny, które po ogłoszeniu danych mogą dać sygnał, w jakim kierunku Bitcoin będzie się kierował w najbliższych dniach i tygodniach. Jeśli ten impuls wzrostowy będzie długotrwały i przebije poziom 23000$, czyli miejsce gdzie obecnie jest strefa podażowa – może być to sygnał do dalszych wzrostów. W momencie pisania artykułu cena notuje wartość ponad 22000$ i wygląda na to, że w następnych godzinach będzie testowała strefę podaży na wspomnianym poziomie 23000$.

Jeśli nie będziemy zauważać dalszej dynamiki wzrostowej, możliwe, że cena pójdzie odwiedzić po raz kolejny poziomy poniżej 20000$.

Ethereum

Kurs ETH również na początku tygodnia notował spadki, jednak we wtorek odbił się od strefy popytowej w rejonach 1350$-1400$. Na moment obecny zareagował wzrostowo na decyzje FED.

Z punktu widzenia technicznego widać, że cena kieruje się w stronę linii oporu znajdującej się na poziomie 1700$. Jest to miejsce gdzie można wypatrywać kolejnych ewentualnych reakcji spadkowych.

Przypominając, sytuacja makroekonomiczna i geopolityczna cały czas nie daje pozytywnych przesłanek na temat ewentualnego powrotu na długotrwałą ścieżkę wzrostów, więc potencjalny zasięg odreagowania popytowego może być jedynie formą korekty.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx