Bitcoin – niedługo 28 000$? Analiza BTC, ETH, BNB

Cena Bitcoina wybija górą z kanału bocznego trwającego miesiąc.

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z wybiciem kanału bocznego, co w teorii jest pozytywnym czynnikiem w kontekście ewentualnej zmiany trendu. W sobotę mieliśmy klasyczny re-test, który prognozowano we wcześniejszych analizach. Był to moment, kiedy wcześniejszy opór zamienił się w linie wsparcia.

Czysto teoretycznie otworzyło nam to drogę do dalszych wzrostów – nawet w kierunku 28 000$. Zasięg jest więc całkiem spory na potencjalne wzrosty. Należy mieć na uwadze jednak wciąż nienajlepszą sytuację gospodarczą na świecie i czynniki makroekonomiczne. W środę 27 lipca będzie publikowana decyzja dotycząca podnoszenia stóp procentowych w USA. Warto obserwować jak rynek kryptowalut zareaguje na te decyzje. Biorąc to pod uwagę, cały czas jest możliwość dalszych spadków, lecz kluczowa będzie reakcja rynku w środę.

Ethereum

Kurs ETH po wybiciu wzrostowym na rynku kryptowalut notuje znacznie szybsze, większe wzrosty od BTC. Na ten moment spodziewany jest test obecnego oporu na poziomie 1700$. Okolice tej ceny wcześniej były traktowane kilkukrotnie jako wsparcie, a teraz będzie testowane od dołu jako opór. W tych okolicach cenowych można się spodziewać reakcji podażowej w kierunku 1400$.

Jeśli kurs ETH zareaguje negatywnie na decyzje dotyczącą stóp procentowych, możliwe, że będziemy świadkami, że ostatnie wzrosty były jedynie formą korekty przed dalszymi spadkami, więc cały czas możliwy jest powrót do niższych poziomów – czy to 1000$, czy nawet 800$.

Binance Coin

Kurs BNB w ostatnim tygodniu nie notował dużej zmienności. Obecnie cena walczy z wartością w okolicach 265$ i w kolejnych dniach prawdopodobnie zbiegnie się do z linią tendencji spadkowej, którą można wyznaczyć na wykresie dniowym. Będzie to moment, w którym można spodziewać się reakcji spadkowej – jednakże warto mieć na uwadze, jeśli BTC i reszta rynku kryptowalut zareaguje pozytywnie na informacje w nadchodzącym tygodniu – BNB może wybić górą i dać pozytywny sygnał dla rynku.

Jeśli cena przekroczy górą linię trendu spadkowego, Binance Coin może wzrosnąć do 300$, a następnie do 325$.

I odwrotnie, jeśli cena zareaguje spadkowo na linię trendu spadkowego, będzie to sugerować, że rynek niedźwiedzi cały czas nie odpuszcza.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze