Terraform Labs przekazuje 880 mln USD do Luny

Terraform Labs przekazuje kolejne 880 mln USD do Fundacji Luny

Po otrzymaniu w zeszłym miesiącu darowizny w wysokości 1,1 miliarda dolarów, Luna Foundation Guard otrzymała kolejne 10 milionów tokenów LUNA od Terraform Labs.

Twórca blockchaina Terra, Terraform Labs (TFL) podarował Luna Foundation Guard (LFG) 10 milionów tokenów LUNA, o wartości około 820 milionów dolarów po obecnych cenach.

LFG jest organizacją non-profit powiązaną z Terra, której zadaniem jest zabezpieczanie algorytmicznego stablecoina sieci, Terra USD (UST), aby utrzymać go w powiązaniu z dolarem amerykańskim.

Ostatnie informacje od TFL pojawiło się w czwartek za pośrednictwem Twittera, ale nie określało, na co konkretnie pójdą fundusze. Jednak dane transakcyjne z Terra Finder pokazują, że 7,8 miliona LUNA (około 630 milionów dolarów) zostało szybko przeniesione z portfela rezerwowego LFG w czwartek.

https://twitter.com/terra_money/status/1514503832922845191?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1514503832922845191%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fterraform-labs-gifts-another-880m-to-luna-foundation-guard

Biorąc pod uwagę niedawną formę Terra, kierowaną przez założyciela Do Kwona – którego celem jest zgromadzenie 10 miliardów dolarów w bitcoinach (BTC) w celu wsparcia rezerw UST – wielu spodziewa się, że część funduszy zostanie przeznaczona na budowanie swojego zapasu cyfrowego złota w BTC. Kolejna część tokenów LUNY może zostać spalona (sposób, w jaki zachowane jest trwałe połączenie UST z USD).

Tokeny AVAX mogą również znaleźć się na liście zakupów, biorąc pod uwagę, że zarówno TFL, jak i LFG kupiły w zeszłym tygodniu tej monety za 100 milionów dolarów.

Po niedawnym (i trwającym dalej) okresie zakupów BTC, Terra, która zakupiła około 2500 BTC (za około 100 milionów dolarów) zaledwie dwa dni temu, posiada portfel należący, który stał się trzecim co do wielkości hodlerem cyfrowego złota na świecie, ulegając jedynie MicroStrategy i Tesli.

Najnowsza darowizna na rzecz LFG ma miejsce nieco ponad miesiąc po tym, jak TFL przekazała do LUNY 1,1 miliarda dolarów, aby mogła zostać „spalone” w celu wybicia UST i zwiększenia rezerw zabezpieczających stablecoina UST.

Według zapisów księgowych LFG, jego całkowite saldo rezerw wynosi w momencie pisania 2,44 miliarda dolarów, przy czym BTC stanowi około 70% tej wartości, czyli 1,71 miliarda dolarów.

Pomimo tych wszystkich zmian z Terra w ostatnim czasie, cena LUNY spadła o 7% w ciągu ostatnich 30 dni, do 81,65 USD w momencie pisania.

Budowanie założonej wielkości zabezpieczenia w USD dla stablecoina UST trwa w najlepsze i osiągnięcie celu 10 mld USD jest jak najbardziej realne. Tym bardziej, że wielu graczy rynkowych poszukuje bezpiecznej przystani na nadchodzące kryzysy gospodarcze i geopolityczne.

Prawidłowe zrozumienie o co tutaj tak naprawdę chodzi jest istotne być móc samemu skorzystać przyłączając się do trendów jakie tworzą grube ryby (w przypadku BTC wieloryby).

Skupowanie BTC odbywa się masowo z wielu powodów więc jego ewentualny spadek nigdy nie będzie epicki. Raczej jego wzrost bo pieniędzy, które muszą zostać zabezpieczone jedynie przez mechanizmy czysto rynkowe jest bardzo dużo.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx