Słabszy dolar to dobra wiadomość dla Bitcoina

4 868

Słabszy dolar podnosi cenę Bitcoin do 30,7 tys. USD. Dominacja altcoinów sięga 60 %.

Bitcoin (BTC) osiągnął 48-godzinne maksima w nocy do 20 maja na poziomie 30700 $, a powodem tego było osłabienie dolara amerykańskiego.

Siła dolara spada po 20-letnim rekordzie

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView odnotowały najwyższy poziom 30 725 USD dla BTC/USD na Bitstamp.

Kurs BTC wciąż stara się utworzyć z poziomu 30 000 $ wiarygodne wsparcie i uspokoić obawy, że odnotowany kurs 23 800 $ w zeszłym tygodniu był dnem.

Jednak należy zauważyć, że nie można jednoznacznie powiedzieć, że mu to wychodzi. W piątek wieczorem kurs BTC wynosił 29200$ a w międzyczasie osiągnął nawet poziom 28800$.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) stanowił tło dla stosunkowo solidnych wyników Bitcoina w czwartek, które spadły o 2% w ciągu tygodnia.

Wydawało się, że to złagodziło pewną presję na giełdach, indeks S&P 500 spadł w czwartek o 0,58% a w piątek pozostawał bez zmian. Nasdaq podobnie.

Jeden z analityków zauważył, że ostatnie dni dla BTC to utrzymywanie się na poziomie o ponad 50% poniżej swoich rekordowych wartości. Największa kryptowaluta ukarała spóźnialskich na rynku.

„Dzisiaj nowicjusze, którzy dołączyli w zeszłym roku, tracą -34%” – napisał Ki Young Ju, dyrektor generalny platformy analitycznej CryptoQuant, w serii tweetów tego dnia.

Ki zwrócił uwagę na wykres pasm niewydanych transakcji (UTXO) pokazujący wiek inwestycji. Doszedł do wniosku, że ci, którzy doświadczyli tylko jednego „cyklu niedźwiedzia”, teraz stracili 39%, podczas gdy starsze monety nadal przynosiły zyski.

„A więc oto opium dla niedźwiedzi. Jeśli kurs BTC rozbije się mocno z powodu kryzysu makro opierając się o dane historyczne MDD, może zaliczyć nawet poziom 14000$”- dodał Ki Youg Ju.

Jak podał Cointelegraph, nadal krąży wiele prognoz dotyczących znacznego zniesienia ceny BTC, niektóre poniżej 14 000 USD.

Altcoiny przewracają się

W międzyczasie uwaga skupiła się na rosnącej obecności Bitcoina na rynku w stosunku do altcoinów.

Po klęsce Terra LUNA, poza BTC, nastrój się ochłodził, a teraz pojawiły się oznaki, że alty mogą szybko zrezygnować z dominacji.

Wynoszący 44,8%, udział Bitcoina w ogólnej kapitalizacji rynku kryptowalut był najwyższy od października 2021 r. w momencie pisania tego tekstu.

„Możemy zobaczyć wzrost dominacji aż do 60%”, prognozuje popularne konto na Twitterze IncomeSharks.


„Dlatego należy uważać na alty i wymieniać je z wąskimi stopami. Jest duża szansa, że ​​zobaczymy, jak pieniądze opuszczają alty i zaczną wracać do BTC.
60% dominacja na rynku BTC stanowiłaby poziom niespotykany od marca zeszłego roku”.

„Większość altów, które oglądałem, nie była w stanie przełamać trendów H4 pomimo wczorajszego ruchu na BTC” – ostrzegł inny popularny analityk Pierre.

„Nadal spodziewałbym się, że większość z nich oberwie dwa razy ciężej, jeśli BTC pozostanie w tym samym zakresie cen lub spadnie”.

Rynek nie chce rosnąć ale spadać także nie ma zamiaru. Może weekend i przerwa na rynkach będzie okazją na jakieś wzrosty.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze