CEO Microstrategy, Michael Saylor, byczo nastawiony do Bitcoina

3 957

Nie bacząc na ostatnie gwałtowne spadki i presję sprzedażową narzuconą przez niedźwiedzie, CEO Microstrategy, Michael Saylor, ani na moment nie traci wiary w Bitcoina i spodziewa się, że prędzej czy później osiągnie on cenę miliona dolarów.

Gdy tylko rynek ogarnia skrajna panika, M. Saylor, niczym jego anioł stróż udziela wywiadu „ku pokrzepieniu serc”, w którym zaleca spokój i zapewnia, by nie tracić nadziei.

Tym razem również to zrobił. W wywiadzie udzielonym Yahoo Finance Live, Saylor, słynący ze swojej nieugiętej wiary w Bitcoina przyznał, że Microstrategy nie planuje i nigdy nie planowała sprzedawać ani jednego ze swoich 129,218 BTC. Co więcej, jego bycze nastawienie do rynku nie uległo zmianie pomimo ostatnich zawirowań.

Zapytany o to, czy Microstrategy celuje w jakąś konkretną cenę Bitcoina, odpowiada:

„Nie ma ceny docelowej dla Bitcoina. Już zawsze będziemy skupować BTC na lokalnym szczycie. Spodziewam się także, że BTC będzie w przyszłości kosztował miliony”.

Jego zdaniem mocne wyprzedaże Bitcoina, których byliśmy niedawno świadkami korelują ze sprzedażą innych ryzykownych aktywów, m.in. akcji. Przyczyną takiego stanu rzeczy ma być podniesienie stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną. Saylor uważa, że były to ruchy nie powiązane z upadkiem Terry i krachem na TerraUSD (UST), nie należy więc martwić się spadkiem zaufania rynków finansowych do Bitcoina.

„Konsekwencje krachu TerraUSD dobrze zrobią całemu rynkowi. Poszerzy to doświadczenie i wiedzę inwestorów, dzięki czemu w przyszłości będą inwestować z większą wygodą” – przyznaje M. Saylor.

Oczywiście w wywiadzie poruszono także temat nieuchronnych regulacji. Według opinii CEO Microstrategy, upadek Luny i UST popchnie regulatorów do szybszego działanie i dokładniejszego spojrzenia na zabezpieczenia innych stablecoinów. To jednak także będzie miało pozytywny wpływ na rynek.

Przyszłość Bitcoina i Lightning Network

Saylor wypowiedział się również na temat tego, co sądzi o perspektywach Bitcoina i sieci Lightning. Wierzy, że to właśnie Bitcoin stanowić będzie walutę przyszłości, a Lightning Network zagwarantuje efektywne i ultraszybkie wykonywanie transakcji.

„Jeśli będziesz dokonywać bardzo szybkich transakcji, będziesz potrzebować warstwy bazowej, która zapewni etyczną i ekonomiczną poprawność. Tym właśnie jest Bitcoin. Wtedy miliardy transakcji przejdą na warstwę drugą, taką jak Lightning”.

Gorliwa wiara Microstrategy w Bitcoina potrafi być wysoce zaraźliwa. Michael Saylor wielokrotnie udowadniał jednak, że nie opiera swoich predykcji na mrzonkach i doskonale wie o czym mówi. Tak było m.in. w przypadku akcji firmy Apple w 2012 roku. „Ktokolwiek sprzedaje dzisiaj akcje tej firmy, musi być idiotą” – twierdził. Dzisiaj wiemy już, że się nie pomylił.

Może Cię zainteresować:

Komentarze