Rio de Janeiro zaakceptuje Bitcoina w podatku od nieruchomości od 2023

Wspierając adopcję BTC pod przewodnictwem burmistrza Rio de Janeiro Eduardo Paesa, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao ogłosił otwarcie nowego biura w tym brazylijskim mieście, stwierdzając, że „miasto zrobiło swoje, my zrobimy swoje.”

Brazylijskie miasto Rio de Janeiro zacznie oficjalnie przyjmować płatności Bitcoinem (BTC) z tytułu podatków związanych z nieruchomościami miejskimi w granicach swojego miasta, czyli Imposto sobre a propriedade predial e Territorial Urbana (IPTU).

Jak donoszą media w Brazylii, nowe przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut zostaną wdrożone od 2023 r., co ogłosił sekretarz rozwoju gospodarczego, innowacji i uproszczeń, Chicão Bulhões.

Wspierając adopcję BTC pod przewodnictwem burmistrza Rio de Janeiro Eduardo Paesa, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao ogłosił otwarcie nowego biura w tym brazylijskim mieście, stwierdzając, że „miasto zrobiło swoje, my zrobimy swoje.”

https://twitter.com/cz_binance/status/1507744783795724293?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1507761916797763592%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Frio-de-janeiro-to-accept-bitcoin-for-real-estate-taxes-from-2023

Wprowadzenie tej inicjatywy sprawi, że Rio de Janeiro stanie się pierwszym brazylijskim miastem, które włączy płatności BTC do głównego nurtu.

Ogłoszony komunik głosi:

„Aby umożliwić operację płatności za pomocą BTC, gmina zatrudni firmy specjalizujące się w przekształcaniu aktywów kryptograficznych w waluty tradycyjne. W ten sposób Urząd Miasta otrzyma 100% kwoty w walucie krajowej.”

Brazylijski sekretarz Pedro Paulo przyznał ponadto, że celem miasta – wraz z akceptacją kryptowalut – jest rozwój solidnego rynku tej nowej klasy aktywów w mieście, dodając:

„Będziemy stymulować obieg kryptowalut, włączając je do płacenia podatków, tak jak w przypadku IPTU, a w przyszłości będzie można to rozszerzyć na takie usługi, jak np. dokonywanie wszelkich płatności podatkowych”.

Miasto planuje również zaangażować politykę zarządzania opartą na niewymiennych tokenach (NFT) na różnych rynkach, w tym w sztuce, kulturze i turystyce.

Bardzo dobry i oczekiwany ruch ze strony Rio de Janeiro. Nie może być mowy o ucieczce od tego kierunku a okazywanie lekceważenia płatnościom kryptograficznym jest klęską każdego kto ma realny wpływ na podejmowanie decyzji w tym obszarze.

Obserwujemy już państwa akceptujące BTC jako środek płatniczy, liczące się na świecie miasta z poważną populacją mieszkańców, w końcu ruszają eksperymentalne programy wprowadzenia CBDC.

Tylko w Polsce ze strony decydentów jak na razie niczego nie widać. Za opieszałość i brak odważnych decyzji będziemy płacić wysoką cenę.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze