Wspierając adopcję BTC pod przewodnictwem burmistrza Rio de Janeiro Eduardo Paesa, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao ogłosił otwarcie nowego biura w tym brazylijskim mieście, stwierdzając, że „miasto zrobiło swoje, my zrobimy swoje.”
Brazylijskie miasto Rio de Janeiro zacznie oficjalnie przyjmować płatności Bitcoinem (BTC) z tytułu podatków związanych z nieruchomościami miejskimi w granicach swojego miasta, czyli Imposto sobre a propriedade predial e Territorial Urbana (IPTU).
Jak donoszą media w Brazylii, nowe przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut zostaną wdrożone od 2023 r., co ogłosił sekretarz rozwoju gospodarczego, innowacji i uproszczeń, Chicão Bulhões.
Wspierając adopcję BTC pod przewodnictwem burmistrza Rio de Janeiro Eduardo Paesa, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao ogłosił otwarcie nowego biura w tym brazylijskim mieście, stwierdzając, że „miasto zrobiło swoje, my zrobimy swoje.”
Wprowadzenie tej inicjatywy sprawi, że Rio de Janeiro stanie się pierwszym brazylijskim miastem, które włączy płatności BTC do głównego nurtu.
Ogłoszony komunik głosi:
„Aby umożliwić operację płatności za pomocą BTC, gmina zatrudni firmy specjalizujące się w przekształcaniu aktywów kryptograficznych w waluty tradycyjne. W ten sposób Urząd Miasta otrzyma 100% kwoty w walucie krajowej.”
Brazylijski sekretarz Pedro Paulo przyznał ponadto, że celem miasta – wraz z akceptacją kryptowalut – jest rozwój solidnego rynku tej nowej klasy aktywów w mieście, dodając:
„Będziemy stymulować obieg kryptowalut, włączając je do płacenia podatków, tak jak w przypadku IPTU, a w przyszłości będzie można to rozszerzyć na takie usługi, jak np. dokonywanie wszelkich płatności podatkowych”.
Miasto planuje również zaangażować politykę zarządzania opartą na niewymiennych tokenach (NFT) na różnych rynkach, w tym w sztuce, kulturze i turystyce.
Bardzo dobry i oczekiwany ruch ze strony Rio de Janeiro. Nie może być mowy o ucieczce od tego kierunku a okazywanie lekceważenia płatnościom kryptograficznym jest klęską każdego kto ma realny wpływ na podejmowanie decyzji w tym obszarze.
Obserwujemy już państwa akceptujące BTC jako środek płatniczy, liczące się na świecie miasta z poważną populacją mieszkańców, w końcu ruszają eksperymentalne programy wprowadzenia CBDC.
Tylko w Polsce ze strony decydentów jak na razie niczego nie widać. Za opieszałość i brak odważnych decyzji będziemy płacić wysoką cenę.
Może Cię zainteresuje: