Ranking kryptowalut sierpień 2017

W sierpniowym rankingu widać wzrosty i nowe rekordy kapitalizacji. Wzrost o 88% z 91,987 do 172,563 miliarda a kapitalizacja pozostałych kryptowalut bez Bitcoin wzrosła o 112% – z 44,599 do 94,762 miliarda. Top 3 sierpnia przedstawia się następująco NEXUS wzrost o 296%, drugie miejsce LISK 258%, a trzecie MONERO 253%.

Wzrost kapitalizacji jest spowodowany głównie wzrostem ceny Bitcoina o 63%, a uwzględniając „Bitcoin z 31 lipca” – czyli Bitcoina i Bitcoin Cash – o 84%. Z ceną Bitcoina stało się dokładnie to, co opisywałem na swoim profilu publicznym. Jeśli nic nie stanie się od strony informatycznej z Bitcoinem cena rok do roku powinna rosnąć o 30-50%.

Równocześnie też jednak kapitalizacja Bitcoina w odniesieniu do całego rynku nie powinna spaść poniżej 35%. Aktualnie wynosi około 45%, więc jeśli cały rynek kryptowalut będzie zyskiwał więcej, cena Bitcoina o „te więcej” musi iść do góry. Bitcoin jest odzwierciedleniem dolara w świecie finansowym, większość par kryptowalutowych i najpłynniejszych rynków jest wyceniana w Bitcoinie.

ranking kryptowalut

Pełna wypowiedź dostępna jest pod tym linkiem.

Ranking ukazuje się od stycznia gdzie było podsumowanie roczne za rok 2016. Od tego momentu publikujemy co miesiąc ranking miesięczny. Szukam jeszcze 3-4 osób do komentowania rankingu oraz 1-2 osób angielsko języcznych. Jeśli czujesz się na siłach pisać komentarze zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Ranking był cytowany na oficjalnych stronach kryptowalut – podziękowania dla zespołu NEM. Komentujący mają szansę zaistnieć swoim nazwiskiem w świecie kryptowalut.

W przyszłym miesiącu z rankingu znikają kryptowaluty:

Pascal coin, Emercoin, Counterparty, Syscoin, Gamecredits

W grupach:
Bitcoin Polska
Inwestycje Kryptowaluty Altcoin ICO Bitcoin Analiza techniczna

Zostaną utworzone ankiety i spośród 10 nowych kryptowalut 5 najlepszych będzie uwzględnione w nowym rankingu:

Binance Coin, Bitcoin Cash, BitConnect, EOS, Iconomi, IOTA, NEO, OmiseGo, TenX, Qtum
By nie być posądzonym o manipulacje i co miesiąc nie dodawać kryptowalut, które zyskały dużo na kapitalizacji i pokazywać rynek że cały czas rośnie, w tym rankingu informujemy już jakie kryptowaluty zostaną wymienione. Nie jesteśmy wstanie zabronić głosować w 3 rankingach w 3 grupach, więc jest to dopuszczalne.

Dla Bithub.pl wydarzenia z sierpnia komentuje Adrian Gozdera, Dominik Gordel oraz znany społeczności Polskiego Forum Bitcoin sha256.

Adrian Gozdera:

Hossa trwa dalej, na rynek wpływa coraz więcej pieniędzy, kurs Bitcoina w ostatnich dniach bije rekord za rekordem. Przy obecnym tempie  – jeśli by się ono utrzymało – jest bardzo możliwe zlikwidowanie wielu osób które otworzyły pozycję na spadki ceny. Z moich analiz wynika, że w obecnym ruchu cena ma szansę zawędrować w okolice 6000$. Istotnym poziomem będzie test 5000$ – czy zostanie on łatwo pokonany czy też utkniemy na tym poziomie na dłużej. Ze względów dużych możliwości lewarowania się na Bitcoinie na większości giełd może dojść do sytuacji flashcrashu. Jest to sytuacja odwrotna do opisanej wyżej, w pewnym momencie ze względu na zbyt duże nalewarowanie się pozycji long + wzrost chętnych do sprzedaży swoich bitcoinów, które holdowano od 200-500$, może spowodować lawinę. Trzeba bacznie obserwować rynek i mieć na uwadze zarówno możliwość znacznego i szybkiego wzrostu jak i spadku.

Rozłam na Bitcoinie nastąpił, były obawy i w związku z tym przed 1 sierpnia kurs zareagował negatywnie, spadając do średnio 1900$. Jednakże po wprowadzeniu BCC (Bitcoin Cash) obawy jak i zwolennicy Segwit2x zaczęli powoli tracić poparcie. Sam BCC miał kilka fajnych rajdów wzrostowych. Osoby które posiadały przed datą forka saldo Bitcoinowe mają powody do zadowolenia, bo dostali darmowe pieniądze. W zależności kiedy sprzedali mogli lub jeszcze mogą spieniężyć tego forka (obecnie 600$). Wcześniej cena kształtowała się między 110$ a 1470$. Wraz z upływem dni w sierpniu kurs BTC zaczął się umacniać, altcoiny lekko oberwały w relacji Altcoin/BTC, ale dzięki wzrostowi wartości BTC same na tym skorzystały w większości projektów. Do tego wraz z napływem nowych osób na rynek część z nich od razu kupuje jakieś kryptowaluty, aby pomnożyć sobie wartość dolarową lub saldo BTC. Najlepsza dla altcoinów byłaby stabilizacja Bitcoina w pewnym przedziale cenowym co dałoby dużo możliwości inwestorom, którzy bardzo wrażliwe reagują na zmiany ceny BTC.

Tak jak poprzedniego miesiąca wspominałem o Hossach, tak też i czynię teraz. Być może ten rok i przyszły będzie długą hossą i instytucje bankowe wcześniej wystartują z produktami inwestycyjnymi opartymi na kryptowalutach dla przeciętnych Kowalskich czy Smithów. Wtedy końcówka 2019 nie byłaby tak pewna, a cykl mógłby zupełnie inaczej wyglądać. Przytaczam harmonogram z poprzedniego miesiąca:

The First Great Cryptocurrencies Bubble – końcówka 2013 – połowa 2014
The Second Great Cryptocurrencies Bubble – końcówka 2016 – połowa 2017
The Third Great Cryptocurrencies Bubble – końcówka 2019???
Nie sądziłem, że hossa rozwinie się do tego stopnia, ale póki trwa należy z niej czerpać pełnymi garściami i wykorzystywać różnego rodzaju okazję na krótko, średnio jak i długoterminowe inwestycje.
Dominik Gordel:

Sierpniowy soft-fork na bitcoinie przebiegł nad wyraz spokojnie. Mimo wyodrębnienia drugiego bitcoina nazwanego „bitcoin cash”, bitcoin (numer 1) niemal cały miesiąc zwiększał swoją cenę przechodząc tylko jedną istotniejszą korektę wartości. Ostatni wakacyjny miesiąc bitcoin zakończył niemal dwukrotnym wzrostem. Także cena bitcoin casha zachwycała wielu, gdy zbliżyła się do 1000$ za sztukę. Zapewne wielu skorzystało z okazji i sprzedało swoje „darmowe” bitcoiny cash, niemniej jednak nie należy o tej walucie zapominać mimo przejścia jej obecnie w trend spadkowy. Hashrate BCH w pewnym momencie istotnie zbliżył się do mocy obliczeniowej BTC, natomiast nie trwało to długo – szybka korekta trudności w BCH obniżyła zyski minerów do poziomów bliskich granicy opłacalności, po czym większość górników wróciła do BTC. BTC zyskał nowego rywala z niemal identycznym kodem, lecz dużo większą przepustowością. Należy pamiętać, że w chwilach słabości BTC, jego bezpośredni konkurent może przyciągać uwagę inwestorów, co może prowadzić do odwrotnej korelacji cenowej obydwu kryptowalut.

Dużo „zieleni” wróciło również na rynek altcoinów. Choć w relacji do BTC ciągle daleko im do szczytów, to w ujęciu dolarowym większość z nich wzrosła od kilkudziesięciu do kilkuset procent. Stanowią one większość, ze 170 miliardów kapitalizacji rynku kryptowalut (55%), zmniejszając tym samym udział najważniejszej kryptowaluty w całym rynku.

sha256:

Sierpień był nacechowany emocjami i niepewnością związaną z hardforkiem Bitcoina. Poczynając od możliwości skorzystania z bonusu jakim jest posiadanie tokenów Bitcoin Cash po emocje związane z realizacją transakcji na parze BCH/BTC. Wystarczy wspomnieć o ilości potwierdzeń wymaganych przez giełdy i niektóre portfele online na początku sierpnia – w niektórych przypadkach ta liczba wynosiła 100, co przy nieregularności rozwiązywania bloków czyniła BCH mało użytecznym.

Przez swój mechanizm regulacji trudności Bitcoin Cash okazał się niestabilny. Można zapytać się czy wdrażany przez kopalnie mechanizm automatycznego przełączania na bardziej zyskowny łańcuch spowoduje tutaj znacząca zmianę? Pod względem inwestycyjnym wydaje się, że BCH nie powiedział jeszcze  ostatniego słowa. Kurs znalazł wsparcie w okolicach 550$ potwierdzone wyprzedaniem rynku.

Problemy BCH sprawiły, że rynek docenił wreszcie Litecoina. Nie bez znaczenia jest tutaj zaangażowanie jego twórcy Charliego Lee.  Okazało się, że zarówno szybkość przesyłu środków jak i stabilność kursu została dostrzeżona przez użytkowników czego wynikiem jest wzrost kapitalizacji i mocna aprecjacja ceny. Kurs poruszał się w kanale wzrostowym od kwietnia/maja by na koniec sierpnia wyjść górą pokonując opór w okolicach 71$. W mojej ocenie LTC pokazał, że jest w stanie zastąpić BTC w przypadku realizacji płatności. Nasilenie sprzedaży nowego sprzętu obliczeniowego przez firmy: Bitmain i BW.com nie pozostało tutaj bez echa.

Bitcoin kontynuuje obrany kierunek. Kurs porusza się w kanale wzrostowym rysowanym od drugiej połowy lipca. Pomimo wysokich opłat BTC ciągle jest niekwestionowanym nośnikiem wartości i jest niezastąpionym elementem pośrednim przy konwersji kryptowalut. Wprowadzony Segwit sam w sobie nic nie zmienił. Wymaga przejścia na inny format adresów, a to jest możliwe w przypadku powszechnej implementacji w portfelach. Producenci portfeli hardware’owych takich jak Trezor i Ledger taką implementację już przeprowadzili,  czego nie można powiedzieć o LTC gdzie po wprowadzeniu Segwit-a wyłącznie Trezor zaimplementował odpowiednie zmiany.

Warto napisać kilka słów o Dash. Od połowy sierpnia kurs porusza się w kanale wzrostowym z wierzchołkami z 19 i 26 sierpnia. Dzięki pracy społeczności odbędzie się ważna konferencja w Londynie. Trudno nie zauważyć jednak, że upowszechnieniu Dasha znakomicie przysłużyli się producenci sprzętu do miningu. Oczekiwany jest znaczący przyrost mocy obliczeniowej i zwiększenie trudności wydobycia dzięki debiutowi nowego sprzętu obliczeniowego firm: Bitmain i Innosilicon będącego aktualnie w przedsprzedaży.

 Autor: Dawid Muszyński, Flyingatom.com

Poprzednie rankingi kryptowalut:

Ranking kryptowalut lipiec
Ranking kryptowalut czerwiec
Ranking kryptowalut maj
Ranking kryptowalut kwiecień
Ranking kryptowalut marzec
Ranking kryptowalut luty
Ranking kryptowalut styczeń
Ranking kryptowalut 2016

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
9 komentarzy
  1. ery napisał

    no, a gdzie IOTA (dostępna tylko na bitfineksie: http://bit.ly/2jeOM8V), która wzrosła w sierpniu ponad 3x (z 0,24$ do 0,85$) a była i po 1,1$

    1. Redakcja napisał

      W następnym miesiącu ranking zostanie uzupełniony o nowe kryptowaluty, które zostaną wybrane w głosowaniu społeczności. Szczegóły zawarte są w artykule.

  2. ery napisał

    no, a gdzie IOTA (dostępna tylko na bitfineksie: http://bit.ly/2jeOM8V), która wzrosła w sierpniu ponad 3x (z 0,24$ do 0,85$) a była i po 1,1$

    1. Redakcja napisał

      W następnym miesiącu ranking zostanie uzupełniony o nowe kryptowaluty, które zostaną wybrane w głosowaniu społeczności. Szczegóły zawarte są w artykule.

  3. Muc napisał

    Dlaczego usuwacie z rankingu te kryptowaluty? M.in syscoin?
    Uważacie je za scam rozumiem?

  4. Muc napisał

    Dlaczego usuwacie z rankingu te kryptowaluty? M.in syscoin?
    Uważacie je za scam rozumiem?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.