Ranking kryptowalut maj 2017

W maju kapitalizacja całego rynku wzrosła z 36,585 miliarda do 82,876, daje to wzrost o 127%. Kapitalizacja rynku wszystkich pozostałych kryptowalut (bez Bitcoina) wzrosła z 14,679 miliarda do 45,506, notując wzrost o 210%. Jest to kolejny rewelacyjny miesiąc dla rynku kryptowalut.

Majowe podium prezentuje się następująco: lider ten sam co w poprzednim miesiącu Stratis dał stopę zwrotu 611%, a od 1 kwietnia 2525% (dwa miesiące). Na drugim miejscu STELLAR LUMENS przyniósł zwiększenie kapitału o 602%, trzeci WAVES 390%. Ethereum znów bardzo dobrze i daje zarobić 194%.

W Maju rozwiązały się problemy z bankami giełdy bifinex, na okcoin w ostatni dzień miesiąca zostały wznowione wypłaty kryptowalut. Bitcoin bił kolejne rekordy cenowe w pewnym momencie osiągając cenę ponad 10.000 PLN.
Ważniejsze informacje w Maju: Uzgodnienie na konferencji Consesus 2017, o akceptacji SegWit.

Ceny Bitcoin na 1 czerwca:

bitFlyer  $2419.99
Bitstamp  $2332.38
Bitmarket $2321.41
Poloniex  $2313.45
BTC-E     $2239,01
Bitfinex  $2214.80

Dla Bithub.pl wydarzenia z maja komentuje Dominik Gordel oraz Adrian Gozdera:

Dominik Gordel:

Maj ponownie przyniósł wiele zmienności na rynku kryptowalut. Znowu w grze były altcoiny, które to osiągały kolejne szczyty na giełdach. Podobnie było z bitcoinem – niemal przez cały maj trwała tam hossa, która naniosła na wykresie szczyty na poziomach blisko 2700$, co stanowi kilkudziesięcioprocentowy wzrost w ciągu całego miesiąca. Polskie giełdy zanotowały wzrosty do poziomów przewyższających psychologiczny poziom 10000 zł. Nie obyło się jednak bez chwil strachu, gdy w ostatniej dekadzie maja bitcoin zanotował spadki o blisko 900$ (do poziomu 1800$), deprecjonując również o kilkadziesiąt procent wartość mniejszych kryptowalut. Wiele osób ogłaszało, że jest to pęknięcie bańki spekulacyjnej, niemniej jednak spadki zostały szybko zanegowane, a najważniejsza kryptowaluta powróciła do kursu powyżej 2200$ w ostatnie dni miesiąca.

W mojej opinii jednak najwięcej uwagi w ostatniej dekadzie miesiąca zwrócił na siebie Ether, który to w ciągu całego miesiąca wzrósł z poziomu 80$ do wartości ponad 220$, co czyni go z powrotem drugą walutą pod względem kapitalizacji. Wartość kapitalizacji rzędu ponad 20 miliardów dolarów może imponować biorąc pod uwagę, że jeszcze parę miesięcy temu nawet bitcoin nie osiągał tej wartości kapitalizacji.
Dalsze wzrosty na bitcoinie w następnych tygodniach nie wydają się już tak oczywiste. Kurs znajduje się w okolicach oporów i konsoliduje przed dalszym ruchem. Wszelkie głębsze spadki są szybko wygaszane przez kupujących, o czym świadczy szybki powrót do wyższych poziomów po korektach, niemniej jednak sprzedający również nie odpuszczają. Zatem czy w czerwcu zobaczymy 3000$ na giełdach czy raczej próby pogłębienia korekty? Rynek daje sygnały w kierunku pierwszemu rozwiązaniu, jednakże wiele newsów i wydarzeń związanych np. z giełdami może zmienić kierunek ruchu.
Adrian Gozdera:
Nowy miesiąc, nowe rekordy ceny Bitcoina na całym świecie. Niewątpliwie nowe rekordy cenowe były osiągane dzięki rynkom azjatyckim (Korea i Japonia), gdzie o kilkaset dolarów bitcoiny były droższe od tych w Polsce, na zachodzie czy w Stanach Zjednoczonych. Takie giełdy jak Bitfinex, Kraken, Coinbase ciągnęły się w ogonie za Korbitem, Quoine, Coinone czy Bitflyerem. Wiele projektów altcoinowych również zaliczyło swoje maksima. Na sam koniec miesiąca wartym wspomnienia jest ICO jakie zebrało środki w niecałą minutę – (BAT – Basic Attention Token), co jednoznacznie wskazuje, że na rynek kryptowalut pojawia się więcej pieniędzy niż rynek jest w stanie przyjąć. Dlatego też jesteśmy świadkami największych wzrostów w dziejach rynku kryptowalut.
Dopóki nowi inwestorzy będą pojawiać się z kapitałem i giełdy będą odnotowywać nowe rekordy ilości użytkowników, do tego momentu będziemy widzieć wzrosty, duże wolumeny i rekordy cenowe. Warto zacząć obserwować wskaźniki ilości osób online tak jak np. jest to możliwe na giełdzie Poloniex. Jeśli dojdzie do znacznego spadku lub zahamowania wzrostu jestem przekonany że czeka nas recesja (spadki) na altcoinach, to samo czeka Bitcoina.
Autor: Dawid Muszyński, Flyingatom.com
Poprzednie rankingi kryptowalut:
Komentarze