Mikołajkowe zagrania na kryptowalutach – Stokarz Czyta Rynek #20

Mikołajkowe zagrania na Krypto - Stokarz Czyta Rynek #20

Ho Ho Ho! Byliście w tym roku grzeczni? Moim zdaniem, jako Kryptowalutowego Mikołaja, raczej nie… W końcu przez cały rok spekulujemy na niezwykle ryzykownym, pionierskim cyfrowym pieniądzu, nierzadko kładąc na szali własną stabilność finansową. Kryptowaluty są potępiane przez większość rządów na świecie, co czyni z nas niemalże przestępców. Czy w takim razie zasłużyliśmy na rózgę?

Jeśli tak, to będziemy musieli ustawić się w długiej kolejce. Okazuje się, że byli niegrzeczniejsi od nas. Lista Mikołaja jest naprawdę długa. Oto kilka przykładów z góry:

  • Bankierzy JP Morgan przemycający kokainę o wartości miliarda dolarów,
  • Gabinet polityczny prezydenta Turcji Erdogana, swoją nierozwagą, zabawą i gierkami doprowadziwszy latem tego roku do potężnego osłabienia Tureckiej Liry, narażając tym samym miliony obywateli tego kraju,
  • Przywódcy supermocarstw: Chin oraz Stanów Zjednoczonych, pod łatwo przemakalnym płaszczykiem starcia ideologii Wchodu i Zachodu, bawiący się w wojny handlowe. Efekt? Możliwość doprowadzenia do załamania się światowego porządku gospodarczego.

Ho Ho Ho! Także możecie dziś w nocy spać spokojnie. Świat jest pełny niegrzeczniejszych od nas. W tym roku, Mikołaj będzie lał rózgą inne osoby.

Krypto Mikołajowie pomagają – zbiórka na katowicki dom dziecka „Tęcza”

Tak się ciekawie złożyło, że 20 tekst z cyklu moich cotygodniowych analiz rynkowych przypada w ten piękny i radosny dzień, kiedy to motocykliści w czapkach mikołajów śmigają po ulicach miast w szczytnych celach i ku uciesze dzieciaków. To również czas prezentów i obdarowywania tych, którzy na to szczęście nie mogą sobie zawsze pozwolić.

Jak co roku, giełda Bitbay organizuje zbiórkę funduszy na zakup prezentów dla Katowickiego domu dziecka „Tęcza”. Informacje na ten temat rzadko stają się najbardziej czytanymi publikacjami. Korzystając więc z tego, że przynajmniej 1000 osób przeczyta dziś moją analizę, chciałbym poprosić Was drodzy Czytelnicy – jeśli ten rok okazał się dla Was korzystny, spróbujcie wesprzeć „Tęczę”. Dla nas będą to drobniaki, a zakupione za te fundusze prezenty, przyniosą dzieciom mnóstwo radochy i uśmiechniętych gębek.

Akcję Bitbay dla katowickiego domu dziecka „Tęcza”, jak co roku możecie wesprzeć tutaj (oczywiście przy pomocy kryptowalut!):

Świąteczna Zbiórka na prezenty dla Katowickiego Domu Dziecka „Tęcza”

Do końca akcji pozostały dwa tygodnie, także nie zwlekajcie zbytnio!

Ja zaś z okazji Mikołajek przygotowałem dla was szczegółową analizę techniczną przeróżnych kryptowalut. Do dzieła zatem.

Świąteczna Analiza Techniczna Kryptowalut

Jeżeli jeszcze nie czytałeś dwóch poprzednich analiz, warto będzie się z nimi zaznajomić, w celu zyskania pełnego obrazu sytuacji, który w dzisiejszym tekście nakreślam.

Bitcoin – kurs na wykresie Miesięcznym

Mikołajkowe zagrania na Krypto - Stokarz Czyta Rynek #20

W pierwszej kolejności chciałbym zwrócić uwagę na długoterminową linię trendu. Swój początek mającą aż w 2016 roku, kiedy to po pierwszym impulsie wzrostowym rozpoczynającym nowy trend, zaczęliśmy wieloroczny wzrost kursu BTC.

Jeżeli w najbliższych tygodniach obserwowalibyśmy zwalniający impuls spadkowy w kierunku tej linii, wraz z utrzymaniem wsparcia diagonalnego, uważam, że byłaby to okazja do zagrania pozycji długiej. Standardowo, preferuję kupowanie lub sprzedawanie poziomów, do których cena dochodzi bardzo szybko. Zwiększa to szanse na to, że dany poziom wsparcia bądź oporu utrzyma kurs.

Spadek do granicy $6500 był właśnie tym gwałtownym i energicznym atakiem na wsparcie diagonalne, zatem następne co chciałbym widzieć, aby obudził się we mnie byk, to solidne pochłanianie podaży BTC przez byki po aktualnym kursie. Wtedy moglibyśmy nawet spodziewać się narysowanego na wykresie scenariusza.

Fałszywe wybicie górą z trójkąta, szybki zjazd z powrotem w okolice $6-7k, utrzymanie wsparcia horyzontalnego i rajd w górę po halvingu. To tylko jedna z wielu potencjalnych opcji, aczkolwiek intrygująca. Jeżeli nie miałeś wcześniej okazji czytać moich analiz, to wiedz, że właśnie takiego rodzaju przeróżne scenariusze publikuję w każdym tekście.

Wszystko po to, aby pozbyć się konkretnego nastawienia co do przyszłości kursu i w celu wyrobienia w sobie możliwie szerokiego spojrzenia na rynku finansowe. Wiedząc, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości, wolę być przygotowany na niemal każdą ewentualność.

Kryptowaluty i Plan na 2020 rok.

Krótkie przypomnienie. Długoterminowy plan na rok 2020 opisany w: (Krypto nie będzie czekało wiecznie – Plan na 2020) nie uległ zmianie. W skrócie, polega on na skupowaniu największej cyfrowej waluty na long term, z zamiarem sprzedaży za około dwa lata. Pierwszą transzę BTC zakupiłem po cenie $6800. Dalsze czekają rozstawione na $4000-$5800 (jeżeli oczywiście dojdzie tam kurs). Tak jak pisałem wcześniej, zamierzam trzymać się tej strategii.

Kurs rozbity na części składowe – Bitcoin w skali tygodniowej i dziennej

Na wykresie tygodniowym wyraźnie jesteśmy w stanie wyróżnić dwa główne kanały horyzontalne. Pierwszy z nich narysowałem od ceny $11 500, przy czym jego dół znajduje się na $7300 (spójrzcie na świece w listopadzie 2017 oraz wrześniu 2018 – dlatego właśnie narysowałem dół kanału w tym miejscu).

Aktualnie cena przebiła linię wsparcia wyznaczoną przez kanał, jednak biorę pod uwagę możliwość, że było to fałszywe wybicie i czeka nas wzrost kursu BTC. Żeby to się potwierdziło, następna (bądź aktualna) świeca tygodniowa musiałaby się zamknąć w okolicach $8000, pokazując potencjał do wzrostów.

Pamiętajmy jednak, że konsekwentnie, od sierpnia tego roku, Bitcoin znajduje się w trendzie spadkowym. Stąd moje przypuszczenia, że spadki jeszcze się nie skończyły. Dlatego moje nastawienie w dziennej spekulacji na kursie BTC jest niedźwiedzie – oznacza to, że częściej szukam okazji do shortowania, niż longowania.

Spadek kursu BTC poniżej dołka z listopada 2019 najprawdopodobniej zaprowadzi nas w okolice $5000 USD.

Dzień w świeci Bitcoina

Jeśli chodzi o widok dzienny, sama struktura kursu od maja tego roku mówi – ludzie spodziewają się wyższych cen Bitcoina w przeciągu roku, a sprzedają go tanio, po ponad 50% korekcie. Martwi mnie jednak Price Action z ostatnich tygodni. Odbicia kursu wyglądają – no właśnie, na odbicia i zaledwie korekty silnych spadków.

Powyżej znajduje się mnóstwo oporów, przez które BTC nie mógł się przebić, a każdy z nich był silnie sprzedawany przez niedźwiedzie. To one zatem kontrolują na razie cenę.

Patrząc w dół zaś … nie mamy dosłownie nic. Żadnych wsparć z uwagi na to, że wzrost BTC z drugiej połowy 2019 był tak silny i nie miał żadnych korekt, że nie powstały warunki do utworzenia się jakichkolwiek wsparć. Jeśli więc mamy spadać – to o wiele niżej, najpewniej właśnie do zakresu $4-5k.

Na panikę jeszcze natomiast nie czas i warto z chłodną głową przyglądać się rozwojowi wydarzeń, mając na uwadze większy obrazek – nadchodzący w maju 2020 Halving Bitcoina.

Zakładam pozycję SHORT BTC

Składając wszystkie te informacje w całość – szukam okazji do shortowania. Tak się składa, że jednak z nich pojawiła się właśnie teraz. Spójrzcie sami:

  1. Kurs ma problem z przebiciem oporu. Podchodzenie ceny pod niego kończy się zjazdem.
  2. Świeca wzrostowa zakończona długim knotem i momentalny po niej spadek. Bardzo zły znak dla byków.
  3. Świece po raz kolejny podchodzące pod opór (1). Na moje oko mamy tu do czynienia z wypukłym retestem. Co to oznacza? Ano, że zlecimy niżej z racji na mocną podaż.

W tym wariancie umieszczam zlecenie stop-loss powyżej knota tej długiej świecy wzrostowej. Wiem, że dokładnie w tym miejscu mój pomysł na short traci na znaczeniu i okazuje się błędny.

Opracowałem jeszcze drugi wariant tego samego zagrania, z SL umieszczonym bliżej wejścia, co pozwoli nam na zmaksymalizowanie potencjalnego zysku, ale też naraża nas na szybkie wysadzenie z pozycji. Jednakże ten wariant shorta też uważam za bardzo mocne zagranie, ale osobiście zagrałem nr. 1.

Analiza Techniczna wykresów Altcoinów

Od kilku miesięcy rynek altcoinów przedstawia sobą niezwykle interesujący widok. Z łatwością możemy złapać wzrosty po 30-150% na alternatywnych kryptowalutach o średniej i niskiej kapitalizacji (głównie średniej), przy czym altcoiny top tier spokojnie spadają sobie w otchłań zapomnienia. Ja natomiast o nich nie zapominam i już przygotowuję kapitał na noworoczne zakupy.

Wybierając alty, które chcielibyście kupić w celu osiągnięcia krótkoterminowego zysku, przejrzyjcie poprzedniej analizy, a dowiecie się czego szukać. Dziś streszczę to w słowach: kupujecie duży wolumen i te rosnące altcoiny. Tych spadających nawet kijem nie ruszacie.  

Ethereum do piachu

Przyznam się Wam do czegoś. Moim noworocznym marzeniem jest kupno Ethereum poniżej $100. Jeżeli cenie nie uda się powrócić do kanału $223 – $170, to mam na to szansę. ETH należy na razie do kategorii – kijem nie ruszać. Na razie!

Litecoin

Następny na liście życzeń jest Litecoin po cenie 15-30$. Takie małe, a będzie potrafiło ucieszyć.

Patrząc na jego wykres w stosunku do BTC, jestem prawie pewny, że właśnie taki los go czeka w ciągu kilku najbliższych tygodni albo miesięcy. Spójrzcie tylko jak kurs reaguje na wsparcie. Nijak! NIE-RU-SZAĆ.

Grzechem byłoby nie wspomnieć jak wiedzie się mojej pozycji krótkie na Chainlink (LINK). Trejd nr. 1 – zrealizowany zysk 15% bez opłat. Druga pozycja – sprzedałem już 60% pozycji, pozostawiając pozostałe 40% na zrealizowanie niżej.

Do sprzedaży LINK nakłoniła mnie formacja 3 szczytów – druga pozycja natomiast została założona w miejscu zaznaczony czarnym kołem – to tam zauważyłem silne sprzedawanie LINKa i dużą podaż.

MATIC

O żesz! Ten to wywalił w kosmos. Zysk 80% i całkowicie zamknięta pozycja – tyle mi z niego pozostało i jestem z tego bardzo zadowolony. Gratulacje również dla tych, co postanowili „jechać na trendzie” i utrzymali pozycje po mojej pierwszej wzmiance o MATIC (zarabiając 180%). Ja jestem bardzo zadowolony z zysku i zamierzam go przeznaczyć na następujące alty:

HARMONY (ONE)

TROY (nowe IEO Binance)

VERGE

MONERO (XMR)

Na wykresach liniami zaznaczyłem scenariusze, po spełnieniu ktorych zajmę pozycje na tych altcoinach. Pamiętajcie, że są to zagrania czysto spekulacyjne. To, że kupuje danego altcoina nie oznacza, że jest on „dobry”. Dla przykładum, taki Verge to kompletny scam. Ale co z tego? przecież nie zamierzam się z nim żenić!

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze