Małpi rynek – Stokarz Czyta Rynek #44

1 925

W przededniu mistycznego Halvingu Bitcoina odwiedzamy małpi rynek po raz kolejny, aby omówić implikacje nadchodzących wydarzeń dla ceny Bitcoina, gdyż spekulanci z nas z krwi i kości. Jako, że w ciągu ostatnich tygodni brokerzy odnotowują rekordowe fale nowych użytkowników pomyślałem, że i w krypto czeka nas niezła jazda.

Napływ świeżej, nie przemielonej jeszcze krwi, wraz z naturalnie rosnącą zmiennością w okresie fundamentalnie ważnych wydarzeń dla BTC (przykładem były SegWit, fork, zeszłe halving) oznaczać może tylko jedno: czeka nas małpi rynek pełną gębą.

Nieprzyzwyczajeni do wesołej karawany płaczu i zgrzytania zębów, bezsilnego obserwowania Twojej pozycji staczającej się w odmęty komornika pukającego do drzwi, a także błogiej euforii z liczenia na ile rat za nowego Mercedesa starczą Ci zyski, które wygenerowałeś jednym kiwnięciem palcem, nowi inwestorzy zazwyczaj dają się ponieść, w efekcie oddając rynkom wszystko co z takim trudem zdobyli.

Małpi rynek wysyła wszystkich na rzeź

Czy po trzech latach pamiętnego małpiego rynku z 2017 roku, napędzanego przez Bóg wie jakie czary, kiedy to byle stokarz potrafił zarobić pieniądze, ten przepiękny obraz znów spłynie na nas – śmiertelników, nadany w podzięce przez bożków Kryptowalut za wytrwałość i mężność?

Za dni spędzone na obserwowaniu krwawiących altów, które przecież odmienić miały każdy aspekt naszego życia, swoimi rewolucyjnymi modelami. Jaka jest więc odpowiedź?

Osobiście mocno w to wątpię. Lecz nawet jeśli mój sceptycyzm zakorzeniony głęboko w mózgu po tysiącach godzin przesiedzianych nad analizą kryptowalut każe mi wątpić, nie myślcie sobie, że nie skorzystam z rosnącej płynności. Kto jest gotowy na kilka soczystych zagrań średnioterminowych na altcoinach? Małpi rynek czas zacząć!

Analiza techniczna kursu Bitcoina

Interwał miesięczny

Małpi rynek
https://www.tradingview.com/x/Bl8rp34M/

Poprzednia świeca miesięczna zamknęła się byczo. Obecnie znajdujemy się na oporze miesięcznym, oznaczonym na zielono. Tak silne pozycje świec miesięcznych sugerują kontynuację wzrostów (w skali makro!), z targetem w postaci $10,800, gdzie znaleźć możemy dalsze kolejny kluczowy opór na interwale miesięcznym. Zatem moje nastawienie jest bycze – dopóki nie zostanie spełniony warunek przedstawiony na wykresie nr. 3 (*).

Pozycjonując się na rynku jako niedźwiedź chcielibyśmy zobaczyć zamknięcie obecnej świecy miesięcznej pod zielonym oporem, co zwiększyłoby szanse na ruch ku wsparciu na $7700 i dalej $6800 (skala tygodniowa – w skali miesięcznej kluczowe wsparcie znajduje się na poziomie otwarcia ostatniej świecy, czyli okolice $6,200).

Interwał tygodniowy

Świece na interwale tygodniowym pokazują podobny scenariusz. Zieloną linią (tą tuż pod aktualną świecą wzrostową) oznaczyłem poziom ostatniej konsolidacji kursu w tym zakresie. Jak możemy zauważyć, knot obecnej świecy zahaczył o tamten poziom i odbił ku górze. Książkowy sygnał do kontynuacji wzrostu, aż do czerwonego oporu.

Strefy wsparcia w przypadku spadków – $7700 oraz $6800: to tam możemy szukać okazji do zajęcia pozycji long spot, jeśli chcemy zaopatrzyć się w BTC długoterminowo (perspektywa min. rok).

Interwał dzienny

https://www.tradingview.com/x/lYavqf5z/

Czyli mówiąc krótko: long until wrong. Mądre zajmowanie pozycji długich daje ci w tym momencie statystycznie większe szanse na zysk. Moim warunkiem do zajęcia pozycji short byłoby zdarzenie przedstawione na schemacie powyżej. Zamknięcie świecy dziennej z powrotem w obrębie długoterminowego, diagonalnego kanału spadkowego. Swing short z targetem T1: $8400, T2 $7750, T3: $6800.

https://www.tradingview.com/x/i2veAEr5/

Intraday możemy zauważyć, że na wykresie znajdują się trzy kluczowe punkty swing high, które nie zostały przez kurs wycięte od wielu miesięcy. Znajdują się tam stop losy długoterminowych pozycji short – dojście kursu w te miejsce naprowadzi nas w obszar zwiększonej płynności – w skrócie jedna wielka pała wzrostowa to coś, na co trzeba mieć baczenie.

https://www.tradingview.com/x/jR3sjC6P/

Intra-day BTC

https://www.tradingview.com/x/ilcI6tt2/
https://www.tradingview.com/x/UIodPpdd/
https://www.tradingview.com/x/aSh56YT4/

Analiza techniczna Altcoinów

Po halvingu, patrząc na to jak zdołowane i łatwe do shortowania są obecnie pary ALT/BTC, pierwsze kilka tygodni może być wypełnione, tzw. scam pumpami – jednego dnia obudzisz się w domowym zaciszu i przetrzesz ze zdziwienia oczy: całe Binance na zielono. Pytanie co kupować? Otóż już odpowiadam.

LTC spot buy na czerwonych. Kupno BCH i LINK tak jak na wykresach poniżej. BNB na najbliższym oporze.

https://www.tradingview.com/x/Ig6hzdL3/
https://www.tradingview.com/x/mnCHl7Dc/
https://www.tradingview.com/x/oGhxFSFI/
https://www.tradingview.com/x/Q2Ae1SL5/
https://www.tradingview.com/x/pDWQlzGo/
https://www.tradingview.com/x/WataQPZm/
https://www.tradingview.com/x/f3UolJSR/

Podsumowanie

Życzę wszystkim owocnych łowów! Niech halving będzie z Wami! Warte przeczytania w tym tygodniu:

Link do poprzednich artykułów z serii:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze