Małpi rynek – Stokarz Czyta Rynek #44

W przededniu mistycznego Halvingu Bitcoina odwiedzamy małpi rynek po raz kolejny, aby omówić implikacje nadchodzących wydarzeń dla ceny Bitcoina, gdyż spekulanci z nas z krwi i kości. Jako, że w ciągu ostatnich tygodni brokerzy odnotowują rekordowe fale nowych użytkowników pomyślałem, że i w krypto czeka nas niezła jazda.

Napływ świeżej, nie przemielonej jeszcze krwi, wraz z naturalnie rosnącą zmiennością w okresie fundamentalnie ważnych wydarzeń dla BTC (przykładem były SegWit, fork, zeszłe halving) oznaczać może tylko jedno: czeka nas małpi rynek pełną gębą.

Nieprzyzwyczajeni do wesołej karawany płaczu i zgrzytania zębów, bezsilnego obserwowania Twojej pozycji staczającej się w odmęty komornika pukającego do drzwi, a także błogiej euforii z liczenia na ile rat za nowego Mercedesa starczą Ci zyski, które wygenerowałeś jednym kiwnięciem palcem, nowi inwestorzy zazwyczaj dają się ponieść, w efekcie oddając rynkom wszystko co z takim trudem zdobyli.

Małpi rynek wysyła wszystkich na rzeź

Czy po trzech latach pamiętnego małpiego rynku z 2017 roku, napędzanego przez Bóg wie jakie czary, kiedy to byle stokarz potrafił zarobić pieniądze, ten przepiękny obraz znów spłynie na nas – śmiertelników, nadany w podzięce przez bożków Kryptowalut za wytrwałość i mężność?

Za dni spędzone na obserwowaniu krwawiących altów, które przecież odmienić miały każdy aspekt naszego życia, swoimi rewolucyjnymi modelami. Jaka jest więc odpowiedź?

Osobiście mocno w to wątpię. Lecz nawet jeśli mój sceptycyzm zakorzeniony głęboko w mózgu po tysiącach godzin przesiedzianych nad analizą kryptowalut każe mi wątpić, nie myślcie sobie, że nie skorzystam z rosnącej płynności. Kto jest gotowy na kilka soczystych zagrań średnioterminowych na altcoinach? Małpi rynek czas zacząć!

Analiza techniczna kursu Bitcoina

Interwał miesięczny

Małpi rynek
Wykres BTC

Poprzednia świeca miesięczna zamknęła się byczo. Obecnie znajdujemy się na oporze miesięcznym, oznaczonym na zielono. Tak silne pozycje świec miesięcznych sugerują kontynuację wzrostów (w skali makro!), z targetem w postaci $10,800, gdzie znaleźć możemy dalsze kolejny kluczowy opór na interwale miesięcznym. Zatem moje nastawienie jest bycze – dopóki nie zostanie spełniony warunek przedstawiony na wykresie nr. 3 (*).

Pozycjonując się na rynku jako niedźwiedź chcielibyśmy zobaczyć zamknięcie obecnej świecy miesięcznej pod zielonym oporem, co zwiększyłoby szanse na ruch ku wsparciu na $7700 i dalej $6800 (skala tygodniowa – w skali miesięcznej kluczowe wsparcie znajduje się na poziomie otwarcia ostatniej świecy, czyli okolice $6,200).

Interwał tygodniowy

małpi rynek
Wykres BTC

Świece na interwale tygodniowym pokazują podobny scenariusz. Zieloną linią (tą tuż pod aktualną świecą wzrostową) oznaczyłem poziom ostatniej konsolidacji kursu w tym zakresie. Jak możemy zauważyć, knot obecnej świecy zahaczył o tamten poziom i odbił ku górze. Książkowy sygnał do kontynuacji wzrostu, aż do czerwonego oporu.

Strefy wsparcia w przypadku spadków – $7700 oraz $6800: to tam możemy szukać okazji do zajęcia pozycji long spot, jeśli chcemy zaopatrzyć się w BTC długoterminowo (perspektywa min. rok).

Interwał dzienny

Wykres BTC

Czyli mówiąc krótko: long until wrong. Mądre zajmowanie pozycji długich daje ci w tym momencie statystycznie większe szanse na zysk. Moim warunkiem do zajęcia pozycji short byłoby zdarzenie przedstawione na schemacie powyżej. Zamknięcie świecy dziennej z powrotem w obrębie długoterminowego, diagonalnego kanału spadkowego. Swing short z targetem T1: $8400, T2 $7750, T3: $6800.

Wykres BTC

Intraday możemy zauważyć, że na wykresie znajdują się trzy kluczowe punkty swing high, które nie zostały przez kurs wycięte od wielu miesięcy. Znajdują się tam stop losy długoterminowych pozycji short – dojście kursu w te miejsce naprowadzi nas w obszar zwiększonej płynności – w skrócie jedna wielka pała wzrostowa to coś, na co trzeba mieć baczenie.

Wykres BTC

Intra-day BTC

Wykres BTC
Wykres BTC
Wykres BTC

Analiza techniczna Altcoinów

Po halvingu, patrząc na to jak zdołowane i łatwe do shortowania są obecnie pary ALT/BTC, pierwsze kilka tygodni może być wypełnione, tzw. scam pumpami – jednego dnia obudzisz się w domowym zaciszu i przetrzesz ze zdziwienia oczy: całe Binance na zielono. Pytanie co kupować? Otóż już odpowiadam.

LTC spot buy na czerwonych. Kupno BCH i LINK tak jak na wykresach poniżej. BNB na najbliższym oporze.

Wykres Altcoin
Wykres Altcoin
Wykres Altcoin
Wykres Altcoin
Wykres Altcoin
Wykres Altcoin
Wykres Altcoin

Podsumowanie

Życzę wszystkim owocnych łowów! Niech halving będzie z Wami! Warte przeczytania w tym tygodniu:

Link do poprzednich artykułów z serii:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze