Longuję Altcoiny – Stokarz Czyta Rynek #41

Przyznam się bez bicia, od wczoraj w moim portfolio znacząco longuję altcoiny. Bezwzględnie kupiłem wiele shitcoinów, dostrzegając potencjalny marazm na rynku alternatywnych kryptowalut. W pierwszej chwili miałem co do tego wiele wątpliwości – w końcu nie jestem zbytnio nastawiony na wzrosty w obliczu globalnego kryzysu pandemiologiczno-ekonomicznego.

Jednak statystyki zbierane w ramach tej serii nie kłamią. Jeśli śledzicie mnie od początku, zauważyliście zapewne, że to właśnie na niestandardowych zagraniach na altcoinach moje portfolio rośnie najbardziej. Co prawda często się mylę – przyznam to bez bicia, nie mam racji co do altów i ich wzrostów przez 60% czasu. Jednak, kiedy już się nie mylę, moje publiczne zagrania na LINK, Tezos, czy ETH zdecydowanie nadrabiają wszelkie niewielkie straty z błędnych pozycji.

Dlatego dziś zabiorę Was w krótką podróż po zielonej łące pełnej rosnących kursów altcoinów. W opozycji również do byczego scenariusza BTC, zaprezentowanego przeze mnie w zeszłym tygodniu (którego ciągle się trzymam! Kupno spot poniżej $6600 na razie się opłaciło! – Target minimum $7900), w artykule HAZARD, pokażę dziś wszystko, co przemawia za spadkami Bitcoina.

Oh stokarz, czyli twierdzisz, że pomimo bycia byczym szukasz wszelkich potencjalnych zagrożeń dla twojej pozycji? Macie rację! Traderzy działają w przyszłości, operując w teraźniejszości, zatem przygotowanie się na możliwe negatywne scenariusze jest wielce wskazane. Wtedy przynajmniej nasz taniec z nieprzewidywalnością rynkową jest nieco mniej chaotyczny.

Longuję Altcoiny – lecz w pierwszej kolejności spójrzmy na kurs BTC

Zanim wejdziemy w głąb umysłu rynkowych niedźwiedzi, przypomnijmy sobie pozytywną przyszłość, w której to Bitcoin całuje szczyt na poziomie $9000 USD, a Czytelnicy mojej serii dumpują go wraz ze mną chwilę po Halvingu.

Nie jest to oczywiście porada inwestycyjna. 90% osób traci na handlu kryptowalutami, a osoby robiące to profesjonalnie stosują rygorystyczne metody kontroli ryzyka strat.

Long BTC: HAZARD – Stokarz Czyta Rynek #40

Niedźwiedziu wyjdź ze swej nory – Bitcoin i spadki

Longuję altcoiny - stokarz czyta rynek #41
Wykres BTC

Średnie kroczące wyraźnie sygnalizują trend spadkowy. W takim wypadku, ruch z $4000 na $7300 byłby jedynie „powrotem do średniej ceny” (mean-reversion strategy). Maksymalny zasięg korekty spadku określiłbym na okolice $7900, po którym nastąpi dłuższy i głębszy ruch w dół, w postaci długiej świecy spadkowej, znoszącej nas poniżej $6000 w okresie jednego tygodnia.

Longuję altcoiny - stokarz czyta rynek #41
Wykres BTC

W co powinny celować niedźwiedzie zwizualizowałem na powyższym wykresie. Czerwone kwadraty to miejsca dokładania do pozycji short. $7300-$7900 : w zależności od Price Action tam założyłbym pierwsze shorty będąc niedźwiedziem. Dalej dodanie do pozycji w przypadku przebicia $6900 w skali tygodniowej (czyli świeca tygodniowa ma się zamknąć poniżej tego poziomu, knoty nie są zaliczane).

Longuję altcoiny - stokarz czyta rynek #41
Wykres BTC

Zwieńczeniem tej strategii byłoby zamknięcie pozycji na wysokim $4500, tym samym notując, że wykres zarysował nam piękną, symetryczną formację. Cudo sztuki niedźwiedziej.

Longuję altcoiny - stokarz czyta rynek #41
Wykres BTC

Warto obserwować ten wykres. Poziomy na nim zaznaczone sprawdzają się świetnie od kilku tygodni. Być może historia się powtórzy i shortując lub longując wykreślone na nim poziomy wsparć/oporów nadal będzie można zarobić?

Longuję Altcoiny – Bycze zagrania dla byczych umysłów

Longowanie altcoinów to czysta sztuka. Musisz zwracać uwagę na ich korelację z BTC, z szerokim rynkiem, zależności między kursami poszczególnych projektów w stosunku do FIAT. Słowem nie jest to proste, a jak już ich kurs spada to niczym ciężki kamień w szklane okno. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie pozostaje mi nic innego niż obwieścić Wam – karnawał chciwości czas zacząć.

Dzięki Tajemnym Sztukom analizy technicznej, której tajniki poznałem od buddyjskich mnichów zamieszkujących Stepy Akermanu, a których śmiertelnicy nigdy nie posiądą (chyba, że pobiorą mój darmowy poradnik analizy technicznej Bitcoina: Kurs AT), udało mi się prawidłowo zidentyfikować dobre okazje na altach. Longuję altcoiny!

Tezos – gra pod fraktal

Longuję altcoiny - stokarz czyta rynek #41
Wykres

Ripple (XRP) – ku finansowej wolności

Longuję altcoiny - stokarz czyta rynek #41
Wykres

Troy – młodszy brat TRON’a

TROY LONG
Wykres

Malutki wolumen na 26-29 sat. Moim zdaniem brakuje sprzedających. TROY, pomimo bycia IEO Binance, nigdy nie miał prawdziwej pompy. Na taką właśnie liczę. Inwalidacja i ręczne zamknięcie pozycji nastąpi w przypadku, gdy kurs w ciągu dwóch tygodni powróci do kanału i będzie tam dalej oscylował, bez zainteresowania ze strony kupujących (lub jeśli dojdzie do stop-loss’a). Nie zamierzam trzymać pozycji, która jedynie generuje koszty alternatywne.

TRON – Justin Sun pytał o Twój numer

TRON LONG
Wykres

Dwa scenariusze: albo TRX spadnie na czerwone (a to właśnie lubią robić shitcoiny), albo dojdzie do oznaczonej na fioletowo strefy podaży). Nie będę tolerował niczego pomiędzy. Wóz albo przewóz Justinie Sun!

Ethereum (ETH) – Vitalik robi formę w czasie kwarantanny

ETH BTC
Wykres

BNB – Binance Coin

BNB
Wykres

Przebijmy tygodniową świecą czerwoną linię oporu, a spodziewam się, że rozpoczniemy nowy trend wzrostowy, nie zatrzymując się na pierwszym lepszym oporze. Do boju Binance. Nie zawiedź mnie!

Co prawda to nie Altcoin, ale zamierzam shortować ropę

WTI SHORT
Wykres

I pozwolić sobie na Long Złoto

GOLD LONG
Wykres

Jesteście nowi w krypto i pragniecie dowiedzieć się więcej o nadchodzącej rewolucji cyfrowej? Dobry startem będzie przeczytanie Poradnika o Ethereum (tłumaczenie PL mojego autorstwa).

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx