Luka CME a kurs bitcoina | Czy cena spadnie do 9600 USD?

2 609

Kurs bitcoina spada. Luka CME tuż za rogiem. Czy przeznaczeniem BTC jest zbliżyć się do kluczowej luki futures na poziomie 9600 USD?

Słynna „luka CME ” pojawia się, gdy rynki wykonują agresywny ruch poza godzinami handlu, w których aktywne są rynki kontraktów terminowych na giełdzie Chicago Mercantile Exchange. Skutkuje to luką cenową na wykresach. Ostatnia taka luka pojawiła się po nagłym skoku bitcoina powyżej 10 000 USD w połowie sierpnia tego roku. Jak zachowa się cena BTC?

Dla przypomnienia:

Bitcoin | Czy luka CME zostanie wypełniona?

Według niektórych analityków rynku, bitcoin może niebawem pokusić się o to, aby luka CME została wypełniona. Jeden z nich zauważył, że kryptowaluta straciła kluczowe wsparcie na poziomie 10 900 USD. To zaś, w jego opinii, może spowodować dalsze spadki do 10 200 USD.

Większość inwestorów również uważa, że luka CME zostanie wypełniona. Ivan on Tech zapytał o to ostatnio swoich ponad 100 000 obserwujących. Około 60% respondentów stwierdziło, że uważa, że tak właśnie stanie się w przyszłości.

A może jednak nie?

Nie wszyscy analitycy uważają, że luka CME zostanie wypełniona. Oto jak Willy Woo skomentował całą sprawę:

„Wciąż jestem ostrożny w kontekście kolejnego, krótkoterminowego spadku nastawionego na wypełnienie luki. Jak dotąd wygląda jednak na to, że był to „front run” dla płynności, która jest silnie zwyżkowa, jeśli przełamiemy tutaj opór. W spotowych order bookach jest wiele zleceń, które chcą zgarnąć lukę od 9500 USD w górę”.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj:

Woo dokonał w ostatnich tygodniach niezwykle dokładnych prognoz. Pod koniec sierpnia wyznaczył spadek bitcoina do 9000 USD i ubiegłotygodniowy wzrost z 10 000 do 11 200 USD w zeszłym tygodniu.

Willy Woo nadal uważa, że średnioterminowy trend bitcoina ma charakter wzrostowy:

„Ogólnie rzecz biorąc, nie spodziewam się żadnego mega-zrzutu […] opór jest chwiejny. Nie jest to zły moment na wejście, jeśli jesteś inwestorem spot, biorąc pod uwagę makro o większym zasięgu. Istnieje wiele opcji kupowania poniżej 10 tys., to jest scenariusz kupowania dołka”.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze