Kurs Bitcoina spada po ogłoszeniu danych z USA. Analiza BTC, ETH

15 051

W dniu ogłoszenia raportu o inflacji w USA, kurs BTC odnotowuje bardzo szybkie ruchy

O godzinie 14:30 w środę (czasu PL) został ogłoszony raport o inflacji z USA. Inflacja w USA przyspieszyła w czerwcu znacznie mocniej, niż spodziewali się tego analitycy i z tego powodu mieliśmy do czynienia z bardzo gwałtownym ruchem w dół. W czerwcu inflacja CPI w USA przyspieszyła do 9,1 proc. wobec 8,6 proc. w maju. To z kolei wywiera jeszcze większą presję na amerykański bank centralny, by podnosić stopy procentowe. Pod koniec miesiąca warto obserwować odczyt odnośnie stóp procentowych, gdyż z pewnością będzie miał odzwierciedlenie na wykresie kryptowalut.

Cena osiągnęła przez chwilę dolne ograniczenie konsolidacji cenowej przy wartości 19 000$. W tym momencie widzimy jednak, że po tym gwałtownym spadku spowodowanym raportem z USA – widzimy kolejno szybkie odreagowanie co daje potwierdzenie, że cena BTC może dalej konsolidować w zakresie 19 000$ – 22 000$. Aktualnie znajdujemy się w tym zakresie cenowym już od miesiąca.

Należy jednak pamiętać, że konsolidacje cenowe są zazwyczaj formacjami korekcyjnymi. Oznacza to, że jest większe prawdopodobieństwo na wybicie dołem z kanału. W takim przypadku cały czas możliwe jest odwiedzenie poziomów 12 000$ – 10 000$. Na ten moment rynek jest w fazie niezdecydowania dlatego obserwujemy jedynie ruchy we wcześniej podanym przedziale cenowym.

Ethereum ponownie blisko 1000$

Kurs ETH podobnie jak reszty kryptowalut zareagował na odczyt inflacyjny z USA spadkowo – lecz później cena odreagowała równie szybko jak na BTC. W tym przypadku również mamy do czynienia do odbijania się ceny już od miesiąca w przedziale 1000$ – 1250$ i dzisiejszy odczyt zepchnał cenę na chwilę w dolne ograniczenie kanału bocznego.

Dalej czekamy na wybicie tego kanału górą lub dołem, lecz tak samo jak w przypadku BTC, tutaj większa szansa jest na potencjalne wybicie dołem – przynajmniej statystycznie, formacje konsolidacyjne zazwyczaj wybijane są z ruchem zgodnym z trendem.

Zasięg potencjalnego wybicia jest to 800$ w przypadku wybicia dołem i 1400$ w przypadku wybicia górą. Jeśli takie wybicie nastąpi, można wypatrywać re-testu linii i kolejno ruchu zgodnego z wybiciem. Takie potencjalne zachowanie się ceny jest klasycznym przykładem, w którym linia oporu zamienia się w linie wsparcia lub odwrotnie – linia wsparcia zamienia się w opór.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze