Kurs bitcoina ma szansę utrzymać się powyżej 30000 $

3 994

Cena Bitcoina spada do 31 000 USD – inwestorzy przygotowują się na „wyboistą” drogę i inne niekorzystne okoliczności.

Cena BTC osiąga najniższy poziom w 2022 r., ponieważ dane wskazują na kapitulację traderów stosujących podejście wykluczające ryzyko do kryptowalut i akcji.

„Nieszczęścia chodzą parami” to stare powiedzenie, które 9 maja znajduje nowe znaczenie na rynku kryptowalut, ponieważ inwestorzy stają w obliczu kolejnego „krwawego” dnia, a obecny spadek ceny sprowadza bitcoina (BTC) do najniższego poziomu w 2022 roku.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że poniedziałkowa wyprzedaż BTC nasiliła się wraz z postępem dnia handlowego, bitcoin osiągnął dzienne minimum 31 000 USD, gdy byki próbowały zdobyć odwrócić trend.

Oto spojrzenie na niektóre wydarzenia, które doprowadziły do ​​poniedziałkowych spadków cen, i na to, czego inwestorzy mogą się spodziewać, gdy rynek kryptograficzny wkracza w obszar niedźwiedzi.

Kolejnym minusem jest historia kursu BTC

W ciągu ostatnich kilku miesięcy byki na bitcoinie walczyły o ustanowienie solidnego poziomu wsparcia, ponieważ niedźwiedzie wytrwale dążą do obniżenia ceny.

Obecnie cena BTC spadła o 50% w stosunku do rekordowego poziomu z listopada, a firma Glassnode, zajmująca się analizą łańcucha, zauważyła w niedawnym raporcie, że spadek ten „pozostaje niewielki w porównaniu z ostatnimi dołkami poprzednich rynków bessy na bitcoinie”.

Jak pokazano na powyższym wykresie, spadek w lipcu 2021 r. osiągnął szczyt na poziomie -54,2%, podczas gdy „rynki bessy z 2015, 2018 i marca 2020 r. skapitulowały na dołkach między -77,2% a -85,5% w stosunku do całego okresu handlu.

Rentowność sieci również spadła do poziomów podobnych do tych z bessy na przełomie 2018 i 2019 roku.

Glassnode zakomunikowała:

„Należy zauważyć, że oba przypadki miały miejsce przed ostateczną kapitulacją. W związku z tym dalszy spadek pozostaje ryzykiem i mieściłby się w sferze historycznych wyników cyklu”.

Traderzy przyjmują podejście wykluczające ryzyko

Głębsze zagłębienie się w dane on-chain pokazuje, że kapitulacja posiadaczy bitcoinów nasiliła się w ostatnich tygodniach, ponieważ cena nie przestaje spadać.

Dowody na kapitulację można znaleźć, patrząc na dominację opłat za wymianę bitcoinów, która mierzy, jaki procent opłat w sieci bitcoina został zapłacony za zdeponowanie BTC na giełdzie.

Według Glassnode nagły wzrost dominacji opłat za wymianę bitcoinów do 15,2% jest drugim najwyższym poziomem w historii i „dodatkowo wspiera przypadek, w którym inwestorzy bitcoina w odpowiedzi starali się zmniejszyć ryzyko, sprzedać i / lub dodać zabezpieczenie do depozytu zabezpieczającego na zmienność rynku”.

Dodatkowe dowody na wzrost sentymentu do ryzyka można znaleźć, patrząc na dostawy stablecoinów, które spadły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy po wzroście z 5,33 mld USD do 158,25 mld USD od czasu wyprzedaży na rynku w marcu 2020 r.

Po osiągnięciu szczytowego poziomu 161,53 miliardów dolarów na początku kwietnia, łączna podaż stablecoinów spadła o 3,285 miliardów dolarów, ponieważ wzrost wykupów monet USD (USDC) przekroczył napływy we wszystkich tokenach stablecoin.

Według Glassnode:

„Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele sygnałów słabości netto w przestrzeni, z których wiele wskazuje, że sentyment do ryzyka wykluczenia pozostaje obecnie podstawową pozycją rynkową”.

Możliwość zatrzymania powyżej 30 000 $

Niedawna słabość na rynku skłoniła wielu traderów kryptowalutowych do sprzedaży i zaakceptowała możliwość spadku do 28 000 USD, co zaczęło budzić sprzeczne poglądy niektórych analityków, w tym tradera futures Petera Brandta, który opublikował następujący tweet dotyczący zmiany sentymentu.

„Zobaczymy, co będzie dalej na BTC, ale najlepiej przygotować się na większą zmienność, ponieważ globalne wydarzenia makroekonomiczne nadal wywierają presję na rynki finansowe”.

Glassnode oświadczyła:

„Bitcoin pozostaje silnie skorelowany z szerszymi warunkami gospodarczymi, co sugeruje, że droga przed nami może niestety być wyboista, przynajmniej na razie”.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,467 bilionów dolarów, a stopa dominacji bitcoina wynosi 41,7%.

Rynek ma szansę na zatrzymanie się powyżej 30 000$ jednak może na chwilę przebić ten poziom i zaliczyć okolice 29 000 -28 000 $. Taki scenariusz jest możliwy z uwagi na wielki pesymizm jaki panuje na rynku a to niemal zawsze niektórzy próbują przekuć w zyski. Drugi argument to okrągła liczba a rynek takie lubi.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze