Kryptowaluty zakończyły spadki? Analiza BTC, ETH, XRP

11 414

Bitcoin i wiele altcoinów powróciły w okolice kluczowych poziomów oporu, ale czy byki nabiorą wystarczającego rozpędu, aby doprowadzić do wybicia?

Bitcoin

Cena BTC w środę po ogłoszeniu danych z USA na chwilę zaliczyła szybki spadek do dolnej granicy konsolidacji, lecz w kolejnych godzinach i dniach zauważyliśmy, że rynek odreagował wzrostowo. Na ten moment cena prawie doszła do górnej granicy konsolidacji.

Konsolidacje cenowe są zazwyczaj formacjami korekcyjnymi. Oznacza to, że jest większe prawdopodobieństwo na wybicie dołem z kanału. W tym kanale bocznym wykres BTC znajduje się już od miesiąca i cały czas wyczekuje się wybicia dołem lub górą. W przypadku wybicia dołem kolejnym poziomem jest wartość 12 000$. Jeśli nadejdzie wybicie górą – w teorii może nawet podejść do poziomu 28 000$, lecz na ten moment nie zauważa się cech zmiany trendu.

W najbliższej przyszłości warto obserwować termin 27 lipca gdzie będzie raport dotyczący stóp procentowych w USA.

Ethereum

Na wykresie ETH widzimy, że cena wybiła się z konsolidacji górą i odwiedziła poziom 1400$, o którym wspominiano we wcześniejszych analizach.

Zauważyć można, że ETH jak i inne altcoiny notowały w ostatnich dniach większe odreagowania wzrostowe niż BTC. Z jednego punktu widzenia można obecnie wyczekiwać re-testu linii 1250$ gdzie wcześniejszy opór obecnie zamienia się w linię wsparcia. Niestety cały czas warto mieć na uwadze wykres BTC, gdyż ten cały czas nie wybił z konsolidacji i może pociągnąć reszte coinów w dół.

Na rynku kryptowalut często widać „fałszywe” wybicia, więc warto mieć w głowie scenariusz, że to mogło być wybicie dające nadzieje inwestorom, a po nim mogą nadejść kolejne spadki.

W przypadku dalszych wzrostów kolejnym poziomem oporu są okolice 1700$.

XRP

Ripple (XRP) odbił się od silnego wsparcia na 0,3050$, co wskazuje, że byki bronią tego poziomu już kolejny raz. Na XRP obecnie nie zauważamy aż takiego odreagowania wzrostowego jak np. na ETH. Cały czas znajdujemy się w kanale pomiędzy 0,3050$ a 0,3700$. Na ten moment potencjalny zakres wzrostowy to ewentualne wybicie konsolidacji i podejście pod okolice 0,4200$. Dopiero mocne wybicie tego poziomu sugerowałoby możliwe odwrócenie trendu.

Jeśli XRP będzie kontynuowało spadki, to w przypadku kolejnego testu 0,3050$ i niewybronienie tego poziomu – kolejna wartość spadkowa to 0,2500$.

Fear & Greed Indeks obecnie wskazuje cały czas na ekstremalny strach na rynku, lecz w porównaniu do zeszłego miesiąca odbił i powoli pokazuje, że niektórzy inwestorzy zaczeli wierzyć w odwrócenie trendu. Jednakże warto mieć na uwadze, że może być to fałszywa nadzieja i powrót na ścieżkę spadków jest dalej możliwy.

Źródło: alternative.me

Porównując te 3 kryptowaluty, w ciągu ostatnich 7 dni największe wzrosty odnotowano zdecydowanie na ETH.

Źródło: coingecko.com

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze