Koniec bessy na Bitcoinie? Analiza BTC, ETH

7 712

Bitcoin wybija miesięczną konsolidację górą

Bitcoin odbił już około 30% od lokalnych dołków wyznaczonych poniżej 18000$. Na początku tego tygodnia mieliśmy do czynienia z wybiciem górą kanału bocznego. Cena w środę odwiedziła poziom ponad 24000$ – po czym widać chwilową podaż na rynku. Z technicznego punktu widzenia cena może spaść do okolic 22000$, aby zaliczyć klasyczny re-test w momencie, gdy poziom oporu zamienia się w linię wsparcia. Warto zauważyć, że zasięg gdzie cena może rosnąć jest spory, gdyż kolejną strefą podażową jest dopiero poziom 28000$.

W najbliższej przyszłości warto obserwować datę 27 lipca gdzie będzie publikowany raport dotyczący stóp procentowych w USA. Prawdopodobne jest, że tego dnia nastąpi większa reakcja i tego dnia zobaczymy, czy obecne wzrosty nie są czasem pułapką oraz fałszywą nadzieją na zmianę trendu.

Z innej perspektywy, szerokie mierzenie Fibonacciego wskazuje interesujący poziom w okolicach 26500$ – 27000$ gdzie znajduje się 0.618 zniesienia fibo.

Bitcoin w przeszłości wielokrotnie reagował na ten poziom i tu też może się okazać, że obecne wzrosty są tylko formą korekty – aby kontynuować dalsze spadki. Jest to poziom warty obserwacji w kontekście ewentualnej reakcji podażowej.

Ethereum

Na notowaniach ETH widać dużo większe, szybsze odreagowanie wzrostowe. Cena na chwilę zareagowała na poziom oporu 1400$, lecz przy kolejnym teście go przebiła. Teraz kolejną strefą jest wartość 1700$, gdzie w przeszłości cena testowała ten poziom jako wsparcie, a teraz będzie testować od dołu jako opór.

Jeśli przy tym poziomie nastąpią większe przesłanki ku dalszym spadkom – cena może zawrócić do okolic 1250$.

Fear & Greed Indeks wskazuje dziś na poziom 31, co pokazuje nam, że widać zdecydowaną poprawę nastroju inwestorów w porównaniu do ostatnich tygodni. Lecz, historia pokazuje, że rynek lubi dawać taką nadzieję, aby zejść z ceną jeszcze niżej.

Warto to mieć na uwadze, że z technicznego punktu widzenia jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić o zakończeniu bessy.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze