Istotny moment dla Bitcoina. Cena spadnie do niższych poziomów? Analiza BTC, ETH

14 449

Notowania Bitcoina osuwają się poniżej wyznaczonej strefy konsolidacji cenowej.

W weekend (11.06.2022-12.06.2022) notowania BTC spadają poniżej strefy konsolidacji, co potwierdza wcześniejsze przewidywania z analiz.

Bitcoin od miesiąca utrzymywa się w rejonach 32000$ – 28500$. Jeśli świeca dzienna oraz tygodniowa zamknie się poniżej 28500$, potwierdzi to scenariusz możliwego odwiedzenia następnej linii wsparcia, czyli okolic 24000$. Na ten moment nie widzimy praktycznie żadnych optymistycznych cech dotyczących ewentualnego odwrócenia trendu. Poziom 24000$ jest więc bardzo prawdopodobny w krótkim terminie.

Na ostatnie spadki i wybicie konsolidacji dołem miało wpływ wiele czynników makroekonomicznych. W piątek cena drastycznie spadła po publikacji danych o inflacji CPI w USA (wzrost o 8,6% w ujęciu rocznym). Rynek kryptowalut jest bardzo mocno skorelowany z danymi ze Stanów Zjednoczonych i rynkiem akcji USA. W przyszłym tygodniu warto obserwować dane dot. ewentualnego podniesienia stóp procentowych przez FED.

Kurs Ethereum odwiedza poziom 1400$

Ethereum w ostatnich dniach straciło więcej niż Bitcoin. Mogliśmy obserwować nawet -10% w ciągu jednego dnia.

Notowania ETH odwiedziły poziom 1400$, czyli poziom, który ostatnio był widziany w marcu 2021 roku. Spadek poniżej 1600$ spowodował ogromną ilość poziomów likwidacji, co pozwoliło szybko osunąć kurs aż do 1400$. ETH, jak i inne altcoiny, są skorelowane z Bitcoinem, więc jeśli największa kryptowaluta na rynku spadnie do niższych poziomów – tego samego możemy się spodziewać na reszcie kryptowalut.

Dodatkowo, jesteśmy świadkami wybicia kanału spadkowego dołem, co może potwierdzić dalsze spadki w niedalekiej przyszłości w kierunku 1300$ i 1200$.

W okresie poprzednich rynków niedźwiedzia bitcoin tracił zwykle ponad 80 proc., a altcoiny około 90 proc., więc jeśli tak będzie i tym razem w najbliższym okresie notowania kryptowalut będą dużo niższe niż obecnie. Dane z coinglass informują, że tylko dzisiaj inwestorzy zlikwidowali pozycje o wartości ponad 100 milionów dolarów a w piątek – 258 mln i 290 mln USD w sobotę. Dodatkowo ze świata ekonomicznego i kryptowalutowego napływa coraz więcej pesymistycznych prognoz.

Inne kryptowaluty, które straciły blisko 10% lub ponad, to: Solana, Matic, Avalanche, Polkadot, Dogecoin, Ape i Waves.

Wszystko wskazuje na to, że na hossę na rynku kryptowalut jeszcze poczekamy.

Może Cię zainteresować:

Komentarze