Bitcoin broni poziomu 30 tys. USD już od miesiąca. Czego się można spodziewać na rynku? Analiza BTC, ETH

4 539

Bitcoin (BTC) już od miesiąca utrzymuje się w okolicach 30 tys. USD

Od 9 maja aż do dziś (8 czerwca) Bitcoin znajduje się w konsolidacji cenowej w rejonach 32000$ – 28500$. Rynek kryptowalut cały czas jest niezdecydowany i trzeba brać pod uwagę scenariusze wzrostowe, jak i spadkowe. Dopiero wybicie tego zakresu górą lub dołem, potwierdzi czy dno zostało już osiągnięte i można myśleć o wzrostach, czy jednak w niedalekim okresie BTC odwiedzi okolice 24000$, gdzie znajduje się kolejne techniczne wsparcie.

Analiza techniczna BTC w oparciu o geometrie i zniesienia Fibonacciego pokazuje możliwość zejścia w okolice poniżej 29000$ w niedalekiej przyszłości.

Poziomy Fibonacciego nakładają się na obszar zaznaczony żółtym boxem, co daje duże prawdopodobieństwo odwiedzenia tego obszaru cenowego w bliskiej przyszłości. Jest to również cały czas dolne ograniczenie konsolidacji cenowej, w której znajdujemy się od miesiąca.

Ethereum – jak wygląda sytuacja na drugiej co do wielkości kryptowalucie?

Na notowaniach ETH, w przeciwieństwie do BTC – nie widzimy konsolidacji cenowej, a kanał spadkowy. Oznacza to, że Ethereum, jak i reszta altcoinów radzi sobie znacznie gorzej niż Bitcoin podczas bessy.

Obecnie oprócz odbijania się ceny w wyznaczonym kanale spadkowym, ETH broni bardzo ważnego wsparcia cenowego w rejonach 1700$. Ewentualne wybicie kanału górą lub dołem, może potwierdzić kierunek tej kryptowaluty na kolejne tygodnie. Niestety trudno przewidzieć, kiedy wybicie tego kanału może nastąpić, gdyż podobnie jak na BTC, znajdujemy się w tym kanale już od miesiąca. Należy jednak obserwować większe ruchy na rynku w celu potwierdzenia kierunku. Na ten moment ciężko o optymizm, gdyż nie zauważa się znaczących ruchów popytowych.

Z punktu widzenia układów harmonicznych, na ETH jest jeszcze również możliwość spadku i wypełnienia takiego układu do okolic 1650$. Rynek bardzo „lubi” wypełniać takie formacje do końca, także należy pamiętać o tym możliwym scenariuszu.

Wypełnienie takiego układu harmonicznego może sugerować odwrócenie trendu, więc jest to na pewno obszar cenowy warty uwagi.

Może Cię zainteresować:

Komentarze