Bitcoin kończy tydzień świecą wzrostową – Podsumowanie tygodnia

2 635

Bitcoin (BTC) przerywa złą passę czerwonych świec tygodniowych – kolejna zamyka się na zielono.

9-tygodniowa bessa na wykresie tygodniowym była historyczna na notowaniach BTC. Obecny tydzień w końcu zamyka się wzrostowo.

W momencie dodawania wpisu tydzień zamyka się na zielono i wskazuje na to, że do końca dnia tak pozostanie.

Szeroki rynek kryptowalut niestety dalej pozostaje w sentymencie spadkowym i obecna świeca tygodniowa nie wskazuje na dalsze, większe odreagowanie wzrostowe.

Na wykresie dziennym, pomimo chwilowego wystrzału cenowego w poniedziałek, nie obserwowaliśmy znaczących ruchów świadczących o zakończeniu bessy. Cały czas utrzymujemy się w konsolidacji cenowej w okolicach 32000$ – 28500$ i dopóki nie wybijemy tego zakresu górą lub dołem – pozostajemy w zakresie bardzo ważnego wsparcia.

Z punktu widzenia analizy technicznej takie konsolidacje częściej są wybijane zgodnie w trendem – czyli w tym przypadku możemy cały czas spodziewać się krótkoterminowo powrotu do okolic 28500$ a w przypadku wybicia konsolidacji dołem – kolejnym technicznym wsparciem są okolice 24000$.

Na wykresie 4-godzinnym widzimy, że w poniedziałek było mocne wybicie górą z trendu spadkowego, jednak cena spotkała się z reakcją podażową w okolicach 32000$, następnie byliśmy świadkami szybkiego powrotu i przetestowania tej linii trendu od góry. Można się spodziewać po raz kolejny testu linii trendu i dolnego ograniczenia konsolidacji czyli okolice 28500$. Drugim scenariuszem jest ewentualne przebicie tego wsparcia dołem, co może sugerować spadek do okolic 24000$, o którym wspomniałem wyżej.

Sentyment na rynku kryptowalut wciąż pozostaje jako Extreme Fear

Komentarze