Hayes oczekuje, że kurs Etherum osiągnie 10 000 $

25 292

Hayes mówi, że zamierza zrównoważyć portfel na korzyść Ethereum i ustala nowy cel cenowy dla ETH na poziomie 10 000 $.

Były dyrektor generalny BitMEX, Arthur Hayes, zasugerował, że jest skłonny na rozpoczęcie równoważenia swoich inwestycji kryptowalutowych na korzyść natywnego tokena ETH Ethereum, argumentując tym, że „ogromna ilość pieniędzy” wejdzie w ETH, gdy zostanie postrzegany jako przyjazny ESG i aktywo, które może dać zyski poprzez rosnącą cenę powyżej 10 000 $.

Pisząc w nowym eseju zatytułowanym „Five Ducking Digits”, Hayes powiedział, że miał kiedyś portfel „50% bitcoinów i 50% etherum”.

Jednak biorąc pod uwagę jego pogląd, że ETH jest teraz stosunkowo tani w porównaniu z resztą kryptowalut, powiedział, że bardziej odpowiednim celem jest „25% bitcoinów i 75% eterum”.

Hayes powiedział, że jest to jego preferowana alokacja, pomimo przyznania, że ​​„ w sytuacji makro nie ma uzasadnienia do wzrostów” i że zarówno akcje, jak i cena ETH mogą spaść o 30% do 50% w nadchodzącej recesji w USA.

Aby bitcoin mógł wytrzymać taki krach, musi zmienić się powszechne postrzeganie BTC na aktywo o zmniejszonym ryzyku i przydatne do magazynowania wartości i w zabezpieczeniu przed inflacją, powiedział, zauważając, że nadal jest to „najlepsza forma pieniądza, jaką kiedykolwiek stworzono”.

Z drugiej strony Etherum „nie jest pieniądzem”, powiedział Hayes, nazywając go „narzędziem, które zasila największy zdecentralizowany komputer na świecie”.

„Ponieważ globalne stopy realne są głęboko ujemne, chcę posiadać aktywa, które mają dodatnią rentowność we własnej walucie – i w tej chwili jest to ETH”, powiedział Hayes, dodając, że jego zdaniem „Bitcoin nic nie daje”.

„Dlatego, z powodu czystej różnicy stóp procentowych, powinienem posiadać więcej ETH niż Bitcoin. Zmieni się to, gdy cena ETH wystarczająco wzrośnie, aby uwzględnić przyszłe przepływy pieniężne ETH”, powiedział przed osiągnięciem prognozy cen ETH na 2022 roku.

Dodał także:

„Kiedy pod koniec roku opadnie kurz, wierzę, że ETH będzie notowane na północ od 10 000 USD”.

Inwestor wyjaśnił również, że jego zdaniem ETH jest „być może najtańszym” spośród tokenów z głównych platform inteligentnych kontraktów warstwy pierwszej w porównaniu z podstawową aktywnością, która ma miejsce na platformach.

Według Hayesa, ETH jest zasadniczo tańszy niż natywny token SOL Solany i DOT Polkadot, i jest znacznie tańszy niż token ADA Cardano, który według Hayesa notowany jest „wyłącznie na opium”.

„Jeśli alokujesz kapitał, który już posiada niektóre z tych monet lub musi wybrać, w którą inteligentną monetę warstwy pierwszej zainwestować, czy nie chciałbyś kupić najtańszej” – powiedział były dyrektor generalny giełdy.

Dodał, że spodziewa się, że ETH „znacznie przewyższy” tokeny z innych konkurencyjnych sieci warstwy pierwszej, które obecnie są tańsze i szybsze niż Ethereum.

Hayes zauważył ponadto, że narracja ESG (środowiskowa, społeczna i administracyjna) dotycząca ETH przyciągnie więcej inwestorów do tego aktywa, ponieważ sieć przechodzi na mniej energochłonny mechanizm konsensusu dowodu stawki (PoS).

„Masywny mur” pieniędzy zgodnych z ESG będzie pochodził od bardziej tradycyjnie myślących inwestorów, ponieważ doradcy inwestycyjni w końcu zaczną przedstawiać ETH jako coś bardziej przypominającego obligację, w którą mogą inwestować ich klienci” – przewiduje Hayes.

„Istnieje znaczna liczba zarządzających pieniędzmi, którzy chcieliby przeznaczyć środki na„ krypto ” ale mechanizm PoW jest uważany za marnotrawstwo energii” – napisał w eseju.

Co więcej, kolejnym powodem, dla którego większa aktywność może powrócić do Ethereum ze strony konkurentów, jest podatność mostów międzyblokowych na ataki hackerskie. Zostało to zademonstrowane podczas niedawnego włamania się na most łączący łańcuch boczny Ronin z Ethereum, podczas którego atakujący ukradli ponad 600 mln USD.


„Jeśli przedsiębiorcy zmęczą się zamartwianiem się, czy ich most będzie następny w kolejce jako cel ataku, mogą po prostu przenieść swoje TVL [całkowita zablokowana wartość] i biznes z powrotem do ETH” – napisał Hayes, zauważając, że byłoby to negatywne zjawisko.

Hayes zdecydowanie wierzy w Etherum i jego rozwój. Obserwując kurs Etherum na rynku giełdowym optymizm także jest mocno widoczny. Dzisiaj Etherum handlowany jst po 3477 USD za sztukę. A ja pamiętam kiedy kosztował poniżej 10 złotych 🙂

Może Cię zainteresuje:

Komentarze