Ethereum może zdetronizować Bitcoina

Ethereum może wyprzedzić Bitcoina w ciągu 3 lat uważa – Jason Urban.

„Sądzę, że Ethereum osiągnie 6000 USD, a Bitcoin osiągnie 100 000 USD do końca tego roku. Liczba ludzi wkraczających w przestrzeń kryptograficzną nadal się zwiększa” – mówi Jason Urban z Galaxy Digital Trading.

Urban wygłosił swoje opinie na ceny Ethereum i Bitcoina przy okazji omawiania kwestii instytucjonalnego przyjęcia kryptowalut z Michelle Makori, Lead Anchor i Editor-in-Chief of Kitco News, na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Galaxy Digital Trading to firma technologiczna świadcząca usługi finansowe, oferująca rozwiązania na całej platformie aktywów cyfrowych.

Urban podkreślił, że czynnikami, które w największym stopniu wpływają na ceny kryptowalut, są plany Rezerwy Federalnej na walkę z inflacją oraz wojna rosyjsko-ukraińska.

„Bitcoin jest postrzegany jako zabezpieczenie przed inflacją. Wszystko, co ma na celu stłumienie inflacji, będzie przeszkodą dla Bitcoina” – wyjaśnił. „Kiedy patrzysz na przestrzeń jako całość, to bardzo dużo pieniędzy i oczekiwań przenosi się do kryptowalut. To naprawdę działa jak dźwignia”.

Obecnie Bitcoin jest numerem jeden, a Ethereum jest numerem dwa pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Urban uważa, że ​​Ethereum może wyprzedzić Bitcoina w ciągu dwóch lub trzech lat.

Chociaż w powszechnym mniemaniu Bitcoin ma być zabezpieczeniem przed inflacją, ostatnio tak się nie działo.

„Pod koniec zeszłego roku widzieliśmy Bitcoina jako zabezpieczenie przed inflacją, gdzie nałożone wykresy inflacji i Bitcoina nakładały się nawzajem dość równomiernie” – zauważył Urban.


„Teraz jest trochę inaczej i wiele rozbieżności ale inwestorzy instytucjonalni i inwestorzy makro nadal postrzegają Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją. Myślę, że inwestorzy powinni spojrzeć na Bitcoina z większej perspektywy jako narzędzie zabezpieczające przed inflacją”.

Jeśli chodzi o instytucjonalną adopcję kryptowalut, Urban ujawnił, że 15% instytucji zajmuje się kryptowalutami w sposób, który ma dla nich sens.

„Strach przed utratą możliwości nie uczestniczenia w innowacjach napędza inwestorów instytucjonalnych, którzy nie rozumieją kryptowalut, ale widzą ich rosnącą wartość. Widzą innych inwestorów, którzy mają świadomość wartości kryptowalut i dociera do nich przekaz, że to jest transformacja gospodarki na następne 20 do 50 lat” – zaznaczył Urban.


„Ci, którzy wahają się, czy zainwestować w kryptowaluty, widzą, jak ich konkurenci wkraczają i teraz nikt nie chce zostać w tyle”.

Urban ujawnił, że Galaxy Digital Trading, jeden z największych graczy w przestrzeni kryptograficznej, ma w trakcie opracowywania kilka ekscytujących projektów.

„Niedługo rozpoczniemy duży projekt techniczny. Kupując BitGo, zamierzamy wprowadzić najlepsze rozwiązania na rynek kryptowalut” – powiedział.


„Po stronie funduszy zawsze wprowadzamy nowe produkty, o które prosili nasi klienci. Jeśli spojrzy się na ekosystem, jesteśmy bardzo aktywni we wszystkich fuzjach i przejęciach”.

Jason Urban to z pewnością jeden z ciekawszych wizjonerów na rynku finansowym. Jego wypowiedzi bywają szokujące ale z pewnością nie powinno się ich lekceważyć gdyż ze zdaniem Jasona Urbana liczą się najwięksi gracze i płacą mu za analizy poważne pieniądze. Widocznie uważają, że warto.

O tym, że ETH może zdetronizować BTC mówi się na rynku już jakiś czas. I może coś w tym jest bo użyteczność ETH rośnie z każdym miesiącem a BTC tylko siedzi na tronie i „króluje”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze