Czy zbliżające się zamknięcie luki CME może podnieść cenę BTC do 18000 USD?

Cena BTC wzrosła dziś rano do poziomu 16 200 USD, wyznaczając ostatecznie nowy, roczny szczyt na poziomie 16 473 USD.

źródło: tutaj

Ruch o 6,62% przybliża najwyżej sklasyfikowane aktywa cyfrowe do zamknięcia luki CME w strefie między 16 465 a 16 570 USD,. Coraz więcej analityków spodziewa się, że cena BTC przebije się powyżej poziomu 17 200 USD pod warunkiem, że luka na CME zostanie zamknięta.

Pomimo ekscytacji związanej z gwałtownym wzrostem bitcoina do nowego, wieloletniego szczytu, Micheal van de Poppe wskazał, że BTC sposzło do góry bardzo szybko, nie ustanawiając przy tym żadnego silnego wsparcia:

„Wiele poziomów poniżej obecnej ceny nie jest testowanych w tygodniowych ramach czasowych. Zdrowym sposobem na zbudowanie nowego cyklu jest analiza historyczna poprzednich poziomów oporu jako nowych obszarów wsparcia.”

Analityk zwraca również uwagę na fakt, że Crypto Fear and Greed Index osiągnął poziom „Extreme Greed”, który może być interpretowany jako sygnał sprzedaży.

btc 18000
źródło: tutaj

Tradycyjne rynki finansowe ze stratą

Imponujący wzrost wartości Bitcoina do 16 465 USD nastąpił, gdy Dow i S&P 500 zamknęły dzień na minusie ze stratą 1,08% i 0,97%.

Akcje początkowo wzrosły po tym, jak prezydent elekt Joe Biden został ogłoszony zwycięzcą wyborów w USA. W ciągu ostatnich kilku dni, wraz z nieprzerwanym rozprzestrzenianiem się pandemii, wzrosły obawy inwestorów o nową falę obostrzeń natury ekonomicznej.

Niewykluczone, że odmowa uznania wyniku wyborów przez Donalda Trumpa i perspektywa podzielonego rządu w ramach administracji Bidena mogą negatywnie wpłynąć na zaufanie inwestorów co do przyszłości tradycyjnych rynków.

Bitcoin w dużej mierze zignorował spadki cen tradycyjnych instrumentów finansowych. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, wartość kryptowaluty wzrosła o 26,78% (stan na listopad) i 127,7% od początku roku.

źródło: tutaj

Może Cię zainteresować:


Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze