Czy bitcoin stanie się aktywem wolnym od ryzyka ?

3 699

Bitcoin idzie wyboistą drogą do stania się aktywem bez ryzyka, oceniają analitycy.

Bitcoin od dawna znany jest jako „magazyn wartości”, ale czy największa na świecie kryptowaluta przekształci się w aktywa pozwalające uniknąć ryzyka w 2022 roku?

Czwartek był krwawy dla rynków tradycyjnych i kryptowalut. W najgorszym dniu handlu od 2020 r. Bitcoin (BTC) spadł o ponad 7%, podczas gdy Nasdaq spadł o ponad 5%.

Wielu miało nadzieję na kapitulację na rynkach handlowych i kryptowalut i chociaż krótkoterminowe perspektywy dla bitcoina wydają się słabe, jeden z analityków i pewne dowody sugerują, że bitcoin wciąż jest na dobrej drodze do stania się aktywem bez ryzyka.

Rynki w żadnym wypadku nie są oparte na matematyce ani nie są nieomylne, ale do aktywów nie ryzykownych uciekają inwestorzy – gdy ogólny sentyment rynkowy słabnie.

Obligacje rządowe są aktywami pozbawionymi ryzyka. I odwrotnie, akcje technologiczne i kryptowaluty są uważane za aktywa obarczone ryzykiem. Aktywa narażone na ryzyko osiągają dobre wyniki, gdy ogólny „nastrój” na rynku jest dobry, a Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych nie podnosi stóp procentowych.

Niemniej jednak jeden z analityków Bloomberg udostępnił interesujący wykres opisujący „adopcję, dojrzewanie i pokonywanie akcji przez bitcoin”, co sugeruje, że bitcoin może wreszcie wybić się jako bezpieczną przystań na wzburzonych wodach.

Wykres pokazuje, że zmienność bitcoina i jego wyniki przewyższają indeks giełdowy Nasdaq 100.

Co najważniejsze, Mike McGlone wyjaśnił, że „rynek kryptograficzny na początku maja jawi się jako rodząca się rewolucja w fintechu i pieniądzach”.

„Fakt, że najbardziej płynny na świecie, całodobowy pojazd handlowy — bitcoin — spadł tylko o około 15% w 2022 r. do 3 maja w porównaniu z 20% w przypadku indeksu giełdowego Nasdaq 100, co może zwiastować przechodzenie kryptowaluty na aktywa z wyłączeniem ryzyka. ”

Mike McGlone, autor raportu, przeprowadził wywiad z Cointelegraph w styczniu tego roku. McGlone zasugerował, że przekształcenie bitcoina w aktywa z wyłączeniem ryzyka „przyspieszy jego wzrost do 100000 USD w 2022 roku”.

Co najważniejsze, opisał, że „to, co dzieje się, aby przesunąć pieniądze i finanse w XXI wiek, jest nie do powstrzymania”.

Aby poprzeć argument, zgodnie z jednym wykresem dostarczonym przez InvestAnswers YouTube, w ciągu ostatnich 90 dni bitcoin wzrósł o 6% w porównaniu z 12% spadkiem Nasdaq.

Ostatecznie bitcoin powoli okazał się magazynem wartości lub Gold 2.0, jak opisują go bliźniacy Winkelvoss. Jednak w pogarszającym się otoczeniu makroekonomicznym popularny YouTuber Benjamin Cowen powiedział, że Bitcoin może nie osiągnąć w tym roku 100 000 USD w obecnym środowisku „ryzyka” – nie „dopóki inflacja nie będzie pod kontrolą”.

W rezultacie wciąż może być trochę proroczym nazywanie bitcoina aktywem „wolnym od ryzyka”, zwłaszcza że notowany jest na niskim poziomie 30 000 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze