Cena docelowa bitcoina wynosi teraz 29 000 USD

Broken bitcoin. Fall in exchange and decrease of value cryptocurrency. Falling downtrend price graph background.
8 833

Cena docelowa bitcoina wynosi teraz 29 000 USD – ostrzega trader. Terra przetrwała atak „FUD” o wartości 285 mln USD

„Zguba i mrok” („Doom and gloom”) trwa na rynku bitcoina, gdy Terra Do Kwona odpiera „celowy i skoordynowany” atak na swoje tokeny TerraUSD i LUNA.

Bitcoin (BTC) przygotował się na powrót rynku niedźwiedzia 8 maja po nocnej wyprzedaży, która zbliżyła rynek do styczniowych minimów.

Kurs BTC w pobliżu 34 400 $

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD spadł do 34 200 USD na Bitstamp, powracając do około 500 USD wyższych w momencie pisania.

Para odnotowała krótkie wsparcie w okolicach 36 000 $, ale wsparcie ustąpiło, gdy słaba płynność weekendowa zwiększyła zmienność.

Likwidacje długich pozycji na bitcoinie były jednak ograniczone, ponieważ sentyment rynkowy od dawna oczekiwał głębszego spadku po burzliwym tygodniu na giełdach.

Dane z zasobu monitorowania sieci Coinglass odnotowały w ostatnich 24-godzinach likwidacje zarówno na bitcoinie, jak i etherum (ETH), o wartości około 80 milionów dolarów.

Aktualizując swoje krótkoterminowe prognozy cenowe, popularny komentator Twittera Credible Crypto przewidział „flush”, który doprowadziłby BTC / USD do 29 000 USD, co oznacza nowe minimum w 2022 roku.

Oferty kupna blisko ceny 30 000 USD, w tym te oferowane przez wieloryba na giełdzie Bitfinex, mogą okazać się zbyt kuszące, aby pozostawić je niewypełnione.

Tempo spadkowe do 8 maja towarzyszyło wiadomościom o problemach w protokole Blockchain Terra. Firma, która zobowiązała się do kupowania nieograniczonej ilości BTC, aby wesprzeć swój stablecoin TerraUSD (UST), przeżyła swój pierwszy poważny test, gdy uczestnik rynku masowo sprzedał UST o wartości prawie 300 milionów dolarów.

Chociaż zakłócenie było minimalne, UST przez krótki czas spadał o 0,8%.

„Dzisiejszy atak na Terra-Luna-UST był celowy i skoordynowany” – odpowiedział Caetano Manfrini, prawnik brazylijskiego forum biznesowego GEMMA.


„Ogromny zrzut 285 m UST na Curve i Binance przez jednego gracza, a następnie ogromne szorty na Lunie i setki postów na Twitterze. Czysta inscenizacja. Projekt komuś przeszkadza”.

Do Kwon, współzałożyciel Terra, teraz dobrze znany zarówno z zakupów bitcoina, jak i zaangażowania w media społecznościowe, pozostał wyraźnie w dobrej kondycji.

https://twitter.com/stablekwon/status/1523176135772700674

Jednak pomimo słów Kwona, według danych CoinMarketCap, UST notował około 0,5% poniżej swojego docelowego 1 dolara w momencie pisania tego tekstu.

W dalszych komentarzach współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe, przyznał, że wydarzenie „nie pomogło rynkom” i sklasyfikował je jako „FUD”.

FUD– (z ang. fear, uncertainty, doubt, czyli strach, niepewność, zwątpienie) manipulacja polegająca na podawaniu nieprawdziwych informacji w celu wywołania u kogoś strachu, niepewności i zwątpienia, przez co ta osoba zaczyna wyprzedawać dane aktywo.

„Zobaczymy, jak cena reaguje tutaj na bitcoina, gdy obecnie mamy wszystkie te dołki i są one nieco przesadzone w dół”, powiedział obserwującym na Twitterze w części swojej najnowszej aktualizacji.

Wykres tygodniowy nie pokazuje jeszcze rynku niedźwiedzia.

Tymczasem pomniejszanie wykresu Bitcoina nadal wyglądał zdecydowanie nie optymistycznie.

W tygodniowych ramach czasowych BTC/USD jest bliski ukończenia szóstej z rzędu czerwonej świecy tygodniowej – coś, co zdarzyło się tylko raz w swojej historii w 2014 roku.

Właśnie w tym roku nastąpił pierwszy halving Bitcoina i upadek ówczesnej głównej giełdy Mt. Gox.

Wcześniej cztery proste tygodniowe zamknięcia bitcoina na czerwono już stawiały go w sytuacji, która miała miejsce po krachu COVID-19 w marcu 2020 r.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze