BTC zabezpieczeniem TerraUSD

Największy przyszły wieloryb BTC wyjaśnia, dlaczego Bitcoin został wybrany do „zdecentralizowanej rezerwy TerraUSD(UST)”.

Współzałożyciel Terra, Do Kwon, ujawnia, że ​​firma będzie kupować Bitcoin „na czas nieokreślony”, aby wesprzeć stablecoina TerraUSD i spowodować jego stabilność.

Bitcoin (BTC) jest aktywem zabezpieczającym dla największego na świecie zdecentralizowanego stablecoina, a jeden z jego czołowych menedżerów twierdzi, że nie było innego aktywa, które by się do tego nadawało.

W rozmowie z Bloombergiem w poniedziałek Do Kwon, współzałożyciel protokołu Blockchain Terra, obiecał kontynuować kupowanie BTC, aby wesprzeć stablecoin firmy, TerraUSD (UST).

Kwon: zakupy BTC będą kontynuowane „bez końca”

Terra wywołała poruszenie społeczności kryptograficznej w ostatnich tygodniach dzięki ogromnym zakupom bitcoinów.

Obecnie zasoby organizacji non-profit Terra, Luna Foundation Guard (LFG), wynoszą nieco ponad 30 000 BTC, mają wzrosnąć do równowartości 10 miliardów dolarów.

Jednak w swoich ostatnich komentarzach Kwon poszedł jeszcze dalej, mówiąc, że dopóki UST będzie emitowany, Terra będzie kupować BTC, aby się na nim oprzeć.

„Jedną ważną rzeczą, o której należy pamiętać w związku z tym, do czego tu zmierzamy, jest to, że nie jest to decyzja skarbowa firmy w tym sensie, że nie kupuję Bitcoina dla firmy” – powiedział Kwon.

„Już przekazałem pieniądze, abyśmy mogli gromadzić rezerwy w BTC w imieniu społeczności i planujemy robić to w nieskończoność, więc na początek za około 3 miliardy dolarów, a następnie planujemy stałe zakupy BTC, za każdym razem gdy zostanie wyemitowany nowy UST zostanie zakupiony nowy bitcoin. I tak bez końca.”

Jako zdecentralizowany stablecoin każdy może „wybić” UST, spalając inny zdecentralizowany zasób o wartości 1 USD, wyjaśnił Kwon. UST to największy zdecentralizowany stablecoin z kapitalizacją rynkową około 16,5 miliarda dolarów.

Tether (USDT), największy stablecoin jako całość, ma kapitalizację rynkową w wysokości 82 miliardów dolarów.

„Prostym sposobem na zrozumienie tego jest to, że używamy Bitcoina do stworzenia zdecentralizowanej rezerwy walutowej dla stabilizacji monety Terra” – podsumował.

Terra będzie największym wielorybem Bitcoina

Aktywny na Twitterze, Kwon wcześniej zobowiązał się przyćmić każdą formę konkurencji, w szczególności stablecoin Dai (DAI) firmy MakerDAO.

Luna Foundation Guard jest na dobrej drodze do dominacji na rynku, ale współzałożyciel Terra, Do Kwon, podkreśla, że ​​nie jest „zdolny do poruszania” rynków bitcoia bo jest za mały.

Podczas gdy w zeszłym tygodniu w tajemniczy sposób informował obserwujących, że „dopiero zaczynał”, Kwon nie podał jeszcze żadnych dalszych konkretnych szczegółów dotyczących ram czasowych zakupów BTC.

Portfel należący do LFG ostatnio odnotował wpływy w środę.

Posiada obecnie 30 727 BTC i jest to 29 największy adres BTC.

Po ukończeniu zabezpieczania obecnej rezerwy Terra przewyższy rezerwy jakiegokolwiek korporacyjnego rachunku i sprawi, że Kwon i jego zespół będą największym wielorybem na rynku Bitcoina.

Bardzo ciekawy projekt, który jest następnym powodem do stabilizowania kursu na BTC ze wskazaniem na wzrosty.

Emitowanie Terry wiąże się z dopływem do niej coraz to nowych środków, które nie idą bezpośrednio w USD ale się za niego chowają. Zabezpieczenie w BTC pozwala spać spokojnie. Sprytne i mocno anonimowe. To chyba w odpowiedzi na sankcję. Pieniądze są jak woda zawsze znajdą ujście.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze