Bitcoin walczył w niedzielę o zamknięcie powyżej 42 000 USD

13 017

Bitcoin walczył o zamknięcie świecy tygodniowej powyżej 42 000 USD, podczas gdy LFG kupiła ponad 4 130 BTC.

Jak to się często zdarza podczas weekendu kiedy generalnie rynki finansowe nie pracują ceny BTC podlegają wahaniom spekulacyjnym w większym stopniu niż zazwyczaj.

Dzieje się tak dlatego, że giełdy kryptowalutowe prowadzą handel na swoich platformach 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Po spadkach w ostatnim tygodniu zamknięcie świecy tygodniowej powyżej 42 000 $ daje nadzieję, że jeszcze nie jest wszystko stracone jeśli chodzi o wzrosty w najbliższych dniach.

Sygnał techniczny jaki powstanie bez wątpienia jest ważny a byki wykorzystują w ten weekend okazję jaką jest skupowanie BTC przez LFG.

Popularny trader i analityk Rekt Capital wciąż ma powody do optymizmu, mimo że ostatnie siedem dni przyniosło straty na poziomie prawie 10%.

Rekt Capital podkreślił trzy kluczowe średnie kroczące, które są obecnie testowane jako wsparcie, zauważając, że historycznie, odbijanie się od nich poprzedzało „silny wzrost kursu BTC”.

„Technicznie rzecz biorąc, wszystko powyżej ~38000 USD jest makro Higher Low dla BTC” – powiedział w sobotę, czyli coraz wyższe dołki w trendzie wzrostowym”.

Presja makro stanowiła tło dla ponurego nastroju przez cały tydzień, a obawy o siłę dolara amerykańskiego pozostały znaczące.


„W momencie, gdy wzrost indeksu DXY zostanie zakończony (co może nastąpić niedługo), rozpocznie się kolejny wyścig byków. A ten będzie epicki” – prognozuje analityk Cointelegraph, Michaël van de Poppe, przyjmując bardziej optymistyczną perspektywę.

Poważnym źródłem optymizmu w ostatnich tygodniach był, protokół Blockchain Terra, który kontynuował także w niedzielę zakupy BTC, a powiązana z nim organizacja non-profit Luna Foundation Guard (LFG) dodała 4130 BTC do swojego portfela.

Według firmy BitInfoCharts monitorującej siec BTC, portfel należący do LFG był 19 największym istniejącym portfelem z saldem 39 897,98 BTC (1,7 miliarda dolarów).

Może Cię zainteresuje:

Komentarze