Bitcoin przygotowuje się do większego ruchu

73 459

Cena Bitcoina nie potrafi jasno opowiedzieć się po żadnej ze stron. Kurs sprawdza możliwe opcje i nie opuszcza poziomu okolic 40 000$. Przygotowuje się do większego ruchu.

Ostatnio wszędzie tam gdzie się ruszy kurs BTC spotyka potężną reakcję wielorybów, średnich kroczących i danych makro, mówi Material Indicators.

Nowe badania ostrzegają, że Bitcoin (BTC) ponownie wszedł w swoją najważniejszą strefę konsolidacji w całym okresie istnienia, ale nadal może poważnie spaść z powodów „makro”.

W wątku na Twitterze z 27 kwietnia platforma analityczna on-chain Material Indicators rzuciła światło na duże znaczenie poziomu 38 000 USD dla akcji cenowej BTC.

Bitcoin krąży w najważniejszym punkcie kontroli

Po utrzymywaniu się blisko poziomu 37 700 USD lub wyższym w ramach czasowych dnia bieżącego, dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że BTC/USD nie wykonał jeszcze wyraźnego ruchu w górę lub w dół, a inwestorzy muszą zgadywać, w którą stronę pójdzie rynek.

Czynniki makro domagają się dalszych spadków, ponieważ wpływ inflacji i konfliktów geopolitycznych jest wyraźnie odczuwalny na rynkach akcji.

Jednocześnie sygnały on-chain wcale nie są niedźwiedzie, kierowane przez górników i ich stale rosnące inwestycje w hash rate.

Niezależnie od tego poziom 38 000 USD stanowi krytyczną historyczną cenę dla Bitcoina.

„Od momentu wybicia z 20 tys. USD w grudniu ’20, kurs BTC skonsolidował się w tym zakresie bardziej niż w jakimkolwiek innym” – wyjaśnił Material Indicators.

Dodał, że „punkt kontroli” — zasadniczo poziom cen o największym wolumenie — znajduje się teraz „dokładnie”, tam gdzie aktualnie znajduje się cena spot.

Nie jest jednak oczywiste, dokąd mógłby pójść Bitcoin, biorąc pod uwagę trend cenowy w tym miesiącu. Analizując wykres trzydniowy, Material Indicators odnotowało zarówno bycze, jak i niedźwiedzie wzorce powtarzające się tylko w tym tygodniu.

Obejmują one 50-okresowe, 100-okresowe i 200-okresowe średnie kroczące na wykresie trzydniowym.


„Nieznaczne przybliżenie do wykresu 3-dniowego pokazuje, że 3-dniowe przecięcia 50MA poniżej 100 3-dniowego MA wywołały wzrosty, a interakcja z 3-dniowym 200 MA może doprowadzić do rajdu albo załamania się ceny”.


„Niezależnie od kierunku, zmienność jest prawie gwarantowana dzięki nadchodzącemu końcu miesiąca. Obecnie BTC/USD może zamknąć się w kwietniu 6000 USD poniżej poziomu, od którego się rozpoczął”.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, na wykresie tygodniowym pojawiła się pierwsza czterookresowa czerwona świeca od czerwca 2020 r. na zamknięciu z ostatniej niedzieli.

W międzyczasie dwie kluczowe tygodniowe średnie kroczące powtórzyły rzadki trend, który dwukrotnie wywołał spadek ceny w tym tygodniu.

Podsumowując, dane makro wprowadziły na scenę wieloryby. Oprócz tego, że obecnie znajduje się poniżej wszystkich trzech wspomnianych średnich kroczących, zachowanie wielorybów względem kupna i sprzedaży w tym ważnym momencie jest kluczem do określenia przyszłej trajektorii.

„Dopóki BTC nie odzyska kluczowych średnich kroczących, uważa się je za rajdy dystrybucyjne wykorzystywane do sprzedaży ripu (sprzedaż po spadkach kiedy zakładasz dalsze spadki) lub dodawania do krótkich pozycji” – napisali Material Indicators.

„Spodziewajcie się większej zmienności przy miesięcznym zamknięciu/otwarciu. Kurs będzie szukał wtedy nowego sygnału na wykresie miesięcznym”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze