Bitcoin powraca na ścieżkę spadków? Analiza BTC, ETH

6 940

Bitcoin kontynuuje próby wybicia kanału

Na wykresie dziennym doskonale widać, że Bitcoin (BTC) znajduje się w kanale wzrostowym od połowy czerwca. Cały czas cena odbija się od górnego lub dolnego ograniczenia kanału. Na wykresie pokazane są potencjalne scenariusze. Wybicie górą kanału ponad 25000$ sugerowałoby podejście pod rejony 28000$, gdzie znajduje się kolejny opór. Z drugiej strony, możliwe jest również wybicie dołem, który po re-teście linii, sugerowałoby zejście do niższych poziomów, nawet do 12000$.

Warto zwrócić uwagę, że na wykresie dniowym rysuje się flaga spadkowa, co sugeruje prawdopodobieństwo niedźwiedziego scenariusza opisywanego powyżej.

Flagi to formacje kontynuacji trendu, tworzą się one na wykresie dosyć krótko, lecz możliwe jest również rozegranie flagi na wykresie dniowym. Flagę tworzą dwie równoległe linie. Tutaj mamy do czynienia z przejściowym tworzeniem się kanału w kierunku przeciwnym do trendu następnie następuje gwałtowne przebicie linii kanału zgodnie z kontynuacją trendu, czyli w górę w trendzie wzrostowym lub w dół w trendzie spadkowym. Oczywiście cała formacja powinna zostać również potwierdzona wolumenem.

Jeśli cena w końcu przebije flagę w dół, należy spodziewać się niedźwiedziej kontynuacji. W rezultacie BTC może spaść poniżej ostatniego minimum 18000$ i kontynuować w kierunku poziomu 12000$.

Przykład flagi spadkowej jest przedstawiony poniżej:

Ethereum

Ethereum (ETH) po zanotowaniu 2000$, odreagowuje również spadkowo. Na ten moment spodziewany jest test poziomu 1700$, który niedawno był traktowany jako opór, a teraz zamienił się w linie wsparcia. Z tego pułapu cenowego można dopatrywać się dalszych wzrostów w kierunku bardzo ważnego oporu w okolicach 2300$.

Długoterminowo, jeśli cena by potwierdziła bycze przesłanki i wybiła górą poziom 2300$, można by mówić o odwróceniu trendu, lecz na ten moment jest jeszcze za wcześnie. W przypadku dotarcia do tego oporu, spodziewana jest reakcja podażowa i wiele będzie zależało od tego, czy będzie ona jedynie korekcyjna, czy będzie to dalsza wyprzedaż w kierunku nawet 800$.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze