Shiba Inu (SHIB) odzyskuje status najbardziej popularnej kryptowaluty po weekendowym rajdzie dwucyfrowych zysków

9 267

Po poważnej korekcie cen krypto w 2022 r. zainteresowanie memową monetą Shiba Inu (SHIB) rośnie i notuje coraz większy napływ kapitału nabierając rozpędu wśród społeczności kryptowalut.

Według danych CoinMarketCap, od 15 sierpnia token pojawił się jako najbardziej popularne krypto, prowadzące na 24-godzinnym wykresie. Pomimo dużego zainteresowania Ethereum (ETH), gdy przygotowuje się do aktualizacji Merge, druga co do wielkości kryptowaluta spada na 2 miejsce na rzecz SHIB.

Kolejna waluta memowa, która skorzystała z niedawnego wzrostu cen Shiba Inu i jej imiennik znalazł się w pierwszej trójce Saudi Shiba Inu (SAUDISHIB).

Źródło: https://coinmarketcap.com/pl/trending-cryptocurrencies/

Obecnie cena SHIB wynosi 0.000016$ oraz notuje wzrost o blisko 30% w ciągu tygodnia, z łączną kapitalizacją rynkową w wysokości 8,7 miliarda USD.

Po spadkowej pierwszej połowie 2022 r., SHIB wykazywał oznaki ożywienia w lipcu, z zyskami odpowiadającymi wzrostom całego rynku, który w ostatnich tygodniach handlował w zielonej strefie, na czele z aktywami o dużej kapitalizacji, takimi jak Bitcoin i Ethereum.

W historii kryptowalut powszechną praktyką było naśladowanie przez altcoiny zachowania trendów wykazywanych przez aktywa o dużej kapitalizacji, takie jak Bitcoin. We wczesnych godzinach handlu 14 sierpnia Bitcoin po raz pierwszy od połowy czerwca przekroczył próg 25 000 $, co wpłynęło pozytywnie na rynek.

Źródło: https://coinmarketcap.com/pl/

Co to za coin SHIBA INU (SHIB)?

Moneta Shiba Inu została utworzona w sierpniu 2020, przez anonimową osobę lub grupę występującą pod pseudonimem „Ryoshi”. Meme coin szybko zyskała na zmienności i wartości, ponieważ społeczność inwestorów została przyciągnięta urokiem monety w połączeniu z nagłówkami i tweetami od osób takich jak Elon Musk i Vitalik Buterin.

Shiba Inu miała być opartym na Ethereum odpowiednikiem algorytmu wydobywczego Dogecoin. Shiba Inu i token SHIB są częścią powodzi kryptowalut o nawiązujących do psów, w tym Baby Dogecoin (BabyDoge), Dogecoin (DOGE), JINDO INU (JIND), Alaska Inu (LAS) i Alaskan Malamute Token (LASM). Te niżej wyceniane tokeny przyciągnęły inwestorów, którzy przegapili wzrost Dogecoin z 0,0002 do prawie 0,75 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze