Bitcoin może ponownie spaść poniżej 18 000$? Analiza BTC, ETH

Bitcoin spadł poniżej 20000$

Kurs BTC spadł w piątek i sobotę poniżej kluczowego poziomu 20000$. Na to zachowanie rynku miało wpływ piątkowe posiedzenie prezesa FED. Prezes FED zapowiadział utrzymanie restrykcyjnej polityki pieniężnej. Mówił między innymi o tym, żę stopy procentowe w USA będą rosły, póki inflacja nie będzie zmierzać do celu banku centralnego, czyli do 2 proc.

Powyższe przemówienie FED oraz cały czas nie najlepsza sytuacja na świecie blokuje potencjalne wzrosty również na rynku kryptowalut.

Przypominając, na wykresie dniowym mieliśmy do czynienia z wybiciem dołem kanału wzrostowego, który kształtował się od połowy czerwca. Wcześniejsze predykcje, że to odbicie podczas letnich miesięcy może być jedynie formą korekty przed dalszymi spadkami jest cały czas aktualne.

Cena BTC po kilkudniowym re-teście kanału od dołu, potwierdziła spadek i obecnie zatrzymała się na dniowej strefie popytowej, lecz na moment pisania artykułu nie widać znacznej reakcji popytowej.

Obecnie spodziewać się można lekkiego podbicia cenowego do granic dniowej strefy podaży, która znajduje się w okolicach 21300$ – 22000$. Wydaje się, że jest to maksymalny zasięg wzrostowy w krótkim terminie. Jeśli cena znajdzie się w tym rejonie, można doszukiwać się dalszych spadków.

Innym scenariuszem jest szybszy spadek najpierw w rejony 19000$ albo nawet i przetestowanie ostatniej strefy popytowej, która znajduje się na wykresie 4-godzinnym w okolicach 18300$.

Bardzo możliwa jest dalsza konsolidacja cenowa, lecz należy pamiętać, że ewentualne spadki poniżej 18000$ mogą sygnalizować wyprzedaż w kierunku nawet 12000$.

Ethereum odbija się od 1700$ w dół

Na notowaniach ETH sprawdziły się wcześniejsze analizy i nastąpiło odbicie od poziomu 1700$, które zamieniło się po raz kolejny w opór. Gdy cena w minionym tygodniu mocno spadła poniżej tego poziomu, spodziewaliśmy się re-testu tej ceny i tak się stało, odnotowując bardzo mocne spadki, które zbiegły się z wystąpieniem prezesa FED w piątek.

Aktualnie możliwy jest spadek w okolice 1400$ lub nawet do poziomu 1250$, gdzie cena w przeszłości bardzo często reagowała. Są to najbliższe linie wsparcia, na których należy wypatrywać odbicia wzrostowego.

Potencjalny zasięg wzrostowy to 1700$ i dopiero w przypadku wybicia górą tej wartości po raz kolejny, można by mówić o pozytywach.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx