Co dalej z Bitcoinem i Ethereum? Analiza BTC, ETH

5 682

Bitcoin – cena wybija kanał dołem

Przypominając, w zeszły piątek 19 sierpnia cena BTC wybiła kanał wzrostowy w kierunku południowym notując dużą świecę spadkową. Dodatkowo świeca tygodniowa zamykając się spadkowo, stworzyła strefę podaży.

Na wykresie dziennym widać, że było to bardzo ważne wybicie, o którym prognozowano we wcześniejszych analizach. Cena znajdowała się w kanale wzrostowym od połowy czerwca. Cały czas wartość BTC odbijała się od górnego lub dolnego ograniczenia kanału, a w minionym tygodniu nastąpiło wybicie. Jest to oznaka, że niedźwiedzi rynek jeszcze nie odpuścił. Na ten moment spodziewany jest re-test kanału, który obecnie można traktować jako opór w okolicach 22000$. Z tej wartości cenowej spodziewany jest dalszy spadek w kierunku 20000$.

Wcześniej także prognozowaliśmy, że na wykresie dniowym może realizować się scenariusz flagi spadkowej. W dalszej perspektywnie cena może spaść nawet poniżej ostatniego minimum 18000$ i kontynuować w kierunku poziomu 12000$, lecz jest na to zbyt wcześnie, aby mieć ku temu przesłanki.

Jednak drugim scenariuszem krótkoterminowym jest powrót ceny BTC do kanału. W takim przypadku może powrócić do rejonów 23600$ i stamtąd kontynuować dalszy spadek. Jest to zakres mierzenia Fibonacciego 0.618, czyli mierzenie, które bardzo często spełnia się na Bitcoinie.

Dodatkowo wytworzyła się w tym miejscu strefa podaży na 8-godzinnym wykresie oraz zbiega się to z mocną strefą na wykresie tygodniowym.

Ethereum

Ethereum również w minionym tygodniu zanotowało spory spadek i nie utrzymało ceny 1700$. W najbliższych godzinach lub dniach można wypatrywać reakcji podażowej w dwóch miejscach.

Pierwszym miejscem jest rejon 1700$, który w przeszłości bardzo często był testowany jako wsparcie lub opór. Obecnie po wybiciu traktujemy ten poziom jako opór, więc tu może wydarzyć się kolejne odbicie spadkowe. Drugim miejscem jest rejon 1850$, który w przypadku podejścia ceny trochę wyżej, stanowi kolejną zaporę dla wzrostów. W tym miejscu wytworzyła się mocna strefa podażowa na wykresie dziennym, która może zepchnąć cenę jeszcze raz poniżej 1600$, a w dalszej perspektywie po raz kolejny nawet do 1300$.

Fear & Greed Indeks obecnie wskazuje cały czas na ekstremalny strach na rynku. W porównaniu do zeszłego tygodnia jest na znacznie niższym poziomie.

Źródło: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze