Analiza Techniczna Rynku Kryptowalut #26 | Analiza BTC, ETH, LTC, XAU ( Złoto )

Jak co poniedziałek witam Was serdecznie i zapraszam do zapoznania się z moją oceną sytuacji na rynku kryptowalut….i nie tylko.

W tym tygodniu nie nie mieliście do dyspozycji ankiety, bo jak zapowiadałem, jestem w podróży i w związku z tym przez najbliższy tydzień mniejszą uwagę poświęcam wykresom. Nie znajdę również czasu na sprawne odpowiedzi na wiadomości mailowe oraz odpowiedzi na komentarze, wybaczcie…

W komentarzach pod ostatnim nagraniu wideo wybraliście: KNC, BNB, ETH, LTC, BTC, ADA, LINK, NANO, ALGO, LSK.

Jako, że znacznie większe możliwości przedstawia opcja analizy wideo, większość z w.w sprawdzimy właśnie w najbliższym nagraniu na kanale YouTube.

A więc zaczynajmy!

BTC:

Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że korekta się zaczęła i trwa. Tak, trwa i na tą chwilę nie za bardzo widać, żeby chciała się zakończyć….Obserwując wykres uznaję, że jest za wcześniej na to, żeby określić poziom zatrzymania korekty. Wszystko to przez brak wyraźnej struktury. W takiej sytuacji są dwa wyjścia:

  • Należy poczekać na pojawienie się kolejnych świec i rozbudowanie struktury.
  • Trzeba zwiększyć prawdopodobieństwo dla założenia, że Bitcoin nadal znajduje się w trendzie spadkowym.

Zaczynając do pro spadkowego scenariusza, spójrzmy na wykres z interwału dziennego. Oto co widzi na wykresie Strona podażowa:

Wykres BTC

Na wykresie obserwujemy trwający od czerwca 2019r. trend spadkowy. W trendzie mamy dwie korekty, które niewątpliwie są podobne do siebie w zakresie ceny. Ponadto BTC nie udało się pokonać ostatniego wierzchołka (niebieska linia), przy którym zlokalizowany był silny opór. Najistotniejsze jednak na koniec.

Cena nie dotarła do oznaczonego czarną linią poziomu dużego overbalance a także nie przebiła oznaczonej na czerwono linii trendu spadkowego zapoczątkowanego jeszcze w grudniu 2017r. (Znam wielu traderów, którzy handlowaliby na wzrosty dopiero po wyjściu ceny powyżej opisanych poziomów). Łącząc to faktem, iż trwająca obecnie korekta nadal jest nieczytelna, zwolennicy spadków widzą atak na nowe dno, tj. poniżej ok. 6440 USD.

A teraz zobaczmy, co widzi Strona popytowa:

Wykres BTC

Tu w zależności od technik i metodologii analizy technicznej. Wg teorii fal Ralpha Elliotta rozpoczęła się trzecia, ostatnia, wzrostowa fala kończąca duże B, korekty wyższego rzędu. Liczby Fibonacciego również wyznaczyły zatrzymanie – b, bezbłędnie. Zwolennicy klasycznej analizy technicznej dostrzegą budującą się formację odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Podążający za trendem uznają, że lokalny trend odcinka a-b został przełamany, a teraz cena podąża zgodnie z trendem wzrostowym oznaczonym zieloną linią.

Co na to powiedział by mądry mistrz Yoda 🙂 ? , „Wszyscy, oni rację mają.

Ja oczywiście uznaje oba scenariusze i swój kapitał od dawna przygotowuję zarówno na jeden i drugi. O tym jak to robię pisałem i mówiłem już wiele razy dlatego nie będę tego powtarzał. A jednak…. większą przewagę daję Stronie popytowej. Pozwólcie, że nie będę pisał dlaczego. Jeśli bardzo ciekawi Was odpowiedź, przeczytajcie wnikliwie poprzednie analizy. W zamian za to przyjrzyjmy się z bliska temu, co teraz się dzieje na BTC, a zatem przejdźmy do interwału 4H tym razem z platformy MT4 i rynku Forex.

Wykres BTC platforma MT4

Cena skutecznie poradziła sobie z przebiciem pierwszej i drugiej zielonej linii lokalnego trendu wzrostowego, ponadto bardzo czytelnie testując obie linie z drugiej strony. Potwierdza to zakończenie impulsu i trwającą korektę.

Obecnie cena zatrzymała się na mierzeniu 0,50 a jednak nie pojawił się silny popyt co oznacza, że rynek oczekuje głębszego zejścia korekty. Poniżej widać skrzyżowanie poziomów 61,8 i 66,7 z z linią trendu opisywaną wcześniej na giełdach klasycznych. Być może tam dopiero pojawi się mocniejsza reakcja.

Osobiście, biorąc pod uwagę nieczytelną strukturę korekty dopuszczam także zejścia głębiej, do poziomów 70,7 i niżej. Jako, że rynek zawsze porusza się trendowo, w międzyczasie oczekuję lokalnych wzrostów ceny przynajmniej do linii trendu oznaczonych kolorem czerwonym. Jest też teoria, iż to ostatnia fala impulsu (piąta) robi nam psikusa, lecz tego scenariusza nie opisuję, – dużo pisania 🙂 – małe prawdopodobieństwo.

ETH:

Wykres ETH/USD

W Ethereum podobnie jak w Bitcoin, korekta trwa. Brak sygnałów do zakończenia. Na wyznaczonej, zielonej linii trendu może pojawić się odreagowanie do góry lecz póki co, każdy wzrost uznaję za korektę spadków. Obserwuję rozwój sytuacji.

W międzyczasie spoglądam na sytuację w parze do BTC. W ostatnich wzrostach cena poradziła sobie z wyjściem ponad linię trendu wzrostowego wyznaczoną na dużym interwale jednak jest też pułapka. Zatrzymanie nastąpiło w miejscu, gdzie kończy się zasięg korekty 1:1 w trendzie spadkowym. Lokalnie wyjście powyżej OVB zapewni wzrosty przynajmniej do żółtej strefy oznaczonej na wykresie. Będę spoglądał bardziej prowzrostowo, jeśli cenie uda się tę strefę pokonać.

Wykres ETH/BTC

LTC:

Litecoin podobnie jako pozostałe kryptowaluty kontynuuje korektę. Także podobnie, potwierdzeniem rozpoczęcia korekty było zaliczenie overbalance (czarna linia). Obecnie cena „wisi w powietrzu”, tzn nie zatrzymała się na żadnym istotnym poziomie co może oznaczać, iż spadki się pogłębią.

Oczywiście zakładam, że wcześniej może wystąpić wzrost ceny zwłaszcza, że przebita linia trendu wzrostowego została przetestowana jedynie mało zauważalnie na interwale H1. Taki wzrost uznam za korektę spadków. Moim zdaniem LTC może dotrzeć w okolice dołka fali A, gdzie wsparcie krzyżuje się z linią trendu wzrostowego oraz ważnymi poziomami Fibo. W parze do Bitcoina cena wybiła poziom OVB, co oznacza zmianę mojej analizy. Ponieważ temat jest bardziej złożony omówię go w najbliższym nagraniu wideo.

Wykres LTC/USD

Złoto:

Złoto, zgodnie ze scenariuszem z poprzednich analiz, dotarło do strefy oznaczonej kolorem żółtym i po zakończeniu wewnętrznej fali -b, korekty pędzącej w fali 4 wyższego rzędu nastąpiła bardzo silna reakcja podaży. Tak silna, że na interwale dziennym wykresu pojawiała się formacja objęcia bessy. Ja jednak nie uznaję tej formacji.

Znając dokładnie wykres złota i to, co dzieje się w strukturze wewnętrznej, dopuszczam jeszcze raz wybicie dołem czerwonej świecy podażowej. Długo terminowo będzie to raczej miejsce do przyłączenia się na wzrosty niż na spadki. Przypominam, że trwa trend wzrostowy fali 3 a to właśnie trend jest rzeczą najsilniejszą w całej analizie.

Czarną linią oznaczyłem poziom overbalance, po którego przekroczeniu mógłbym uznać moją przyrostową analizę za nieaktualną. Jednak szanse na dotarcie ceny tak nisko do zaledwie kilka procent….. Póki co każdy poziom między dołkiem czerwonej świecy a czarną linią to wg mnie okazja zakupowa dla inwestorów.

Wykres XAU/USD

Na dzisiaj to wszystko. Po więcej analiz zapraszam do najbliższego nagrania wideo na kanale Youtube Bithub.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.