Analiza Techniczna Rynku Kryptowalut #13 | Analiza BTC, BTC.D, BNB, NXS, CHZ.

Witam Was w cotygodniowej analizie technicznej wybranych krytowalut!

Z kwestii formalnej przypominam, ze wszystkie uwagi możecie zgłaszać na mój e mail jurek.s@bithub.pl. Ponadto, pod każdym obrazkiem znajduje się link bezpośrednio do analizy w Trading View, gdyby ktoś uważał, że obrazki są za mało czytelne. W kwestii nagrań YouTube odczytałem Wasze uwagi dot. poziomu głosu oraz słabo widocznego kursora i obiecuję poprawę.

Dodam, że analizujemy kryptowaluty na które regularnie głosujecie na Facebooku, jednak od tego tygodnia wprowadzę małe zmiany. W analizie pozostaną kryptowaluty z czołówki ankiety. Te mniej interesujące z czwartej i piątej pozycji zamienię na inne, które moim zdaniem warto omówić i przeanalizować. Na koniec zapraszam do odwiedzenia strony https://kbif.pl/ na której znajdziecie wszystkie informacje organizacyjne Konferencji Blockchain i Finanse. Sama konferencja coraz bliżej – 17.01.2020r.

Konferencja Blockchain i Finanse- 17.01.2020r.

A teraz do analizy! Jak zwykle pozwolę sobie najwięcej czasu poświecić BTC, gdyż, jak sami wiecie, ten walor od dłuższego czasu nadaje rytm dla ogółu rynku kryptowalut.

BTC:

Tym razem zacznijmy od platformy MT4. Tu ostatnie wzrosty ceny wykonały overbalance i w połączeniu z wyższymi szczytami i dołkami wskazały nowy kierunek (wzrostowy).

Cena zatrzymała się jednak na poziomie 38,2 ostatnich spadków (7815 USD). W tym miejscu zapobiegliwy Trader wychodzi z rynku, jeśli jego pozycja jest zyskowna. Tak też zrobiłem i ja w jednym ze swoich kont. Tzw. szybki strzał :). Od tego poziomu mamy silny spadek ceny i zatrzymanie w miejscu, gdzie krzyżuje się linia lokalnego, nowo powstałego trendu wzrostowego oraz stosunek 1;1 korekt w tym właśnie trendzie. I tu, ten sam Trader stawia kolejny BUY, zakładając, że jego Stopp Loss znajduje się bardzo blisko (czarna linia) i stanowi miejsce, po którego przekroczeniu cena 7116 USD) można uznać, że to będzie głębsza korekta – scenariusz 2, a nawet atak na nowe dno i falsebreak, bądź też kolejny test linii trendu wzrostowego, wyznaczonej długoterminowo i zlokalizowanej w ważnej strefie wsparcia i klastra geometrycznego – scenariusz 3. To była analiza niższego interwału oraz podejścia Tradera.

Wykres BTC platforma MT4

Teraz popatrzmy na BTC bardziej z oddali a także okiem inwestora a nie tradera. Dodatkowo zmieńmy rynek na klasyczną giełdę kryptowalut i platformę Trading View. Sytuacja jest dosyć ciekawa. Po pierwsze, ani na dziennym, ani na tygodniowym interwale, nie zbudowała nam się formacja wzrostów. Można by to zinterpretować jako brak wystarczająco silnej reakcji na wyznaczony przeze mnie klaster geometryczny, ale…. dajmy rynkowi jeszcze jeden tydzień (do 09.12.2019r.) . Tak, trzeci tydzień w interwale 1 week, może zbudować ostatni typ formacji jakim jest Gwiazda Poranna. Jeśli to się nie wydarzy, szanse na zatrzymanie korekty będą już bardzo niskie i osobiście rozważę wyjście z wykonanych przeze mnie zakupów ( inwestycyjnych).

Zbliżając interwał na H4 widzimy, zupełnie odmienną sytuację, niż w MT4 i rynku forex. Tu zamiast overbalance mamy zachowany stosunek korekt 1;1, co jest przesłanką dla kontynuacji ostatniego trendu spadkowego. Dopiero przebicie żółtej (górnej) linii potwierdzi nam złamanie trendu. W drugą stronę mamy już zejście ceny poniżej lokalnej linii trendu wzrostowego (błękitna) a nawet jej przetestowanie z drugiej strony. Jeśli jeszcze dolna, żółta linia zostanie przebita (co dotychczas nie nastąpiło), będzie można zakładać, że spadki ( i tu już podobnie jak w MT4) zrobią głębszą korektę a zgadnie z metodologią AT powinny podążać w dół z zamiarem ataku na nowe dno. Oczywiście po drodze jest silna strefa krzyżująca WSPARCIE, KLASTER GEOMETRYCZNY, DŁUGOTERMINOWĄ LINIĘ TRENDU WZROSTOWEGO.

analiza BTC
Wykres BTC

PODSUMOWUJĄC: Jak wiecie zamknąłem już wszystkie swoje pozycję na sell. Jesteśmy już w miejscu gdzie szukam okazji do zakupów. Mimo, że od czerwca 2019 trwa trend spadkowy, należy pamiętać, że jest to korekta wcześniejszego impulsu dlatego od ubiegłego tygodnia ważniejsza jest dla mnie linia trendu wzrostowego (zielona) niż spadkowego (czerwona). Oczywiście rynek jest podstępny i właśnie teraz będzie chciał oszukać większość z nas różnymi trickami i sztuczkami. Osobiście spodziewałbym się wielu złych informacji w przekazie medialnym typu „to koniec”, „btc za 2000 usd..” itp itd. i jest to jak najbardziej normalne!

BTC.D:

W przypadku dominacji Bitcoina analiza bez zmian w ostatnich tygodniach, chciałem Wam jednak pokazać ciekawą anomalię. Co jakiś czas wykres mi się przestawia i pokazuje jakby indeks osiągnął wyznaczone przeze mnie poziomy, po czym nastąpiła reakcja wzrostowa.

Wykres BTC.D od Trading View
Wykres BTC.D

Po odświeżeniu wykresu wszystko wraca do poprzedniego obrazu. Sam nie wiem czy interpretować to jako jakieś Market Maker czy po prostu dziwną, przypadkową anomalię?

Wykres BTC.D od Trading Wiew po odświeżeniu.
Wykres BTC.D

BNB:

W Binance Coin w stosunku do dolara US analiza długoterminowa właściwie bez zmian. Na wysokim interwale mamy false brek (czyli idealne miejsce do zakupów z ciasnym SL) z zamkniętą święcą Doji, która potwierdza silną walkę popytu z podażą i być może duży wolumen transakcyjny.

Wyres BNBUSD od Trading View
Wyres BNBUSD

Ciekawiej sytuacja wgląda w relacji BNB do BTC. Widać bardzo czytelnie tworzący się trend z zachowanymi zasadami AT. Ponadto cena idealnie reaguje w oczekiwanych miejscach jak korekta 1:1, linia trendu, wsparcie. Dodatkowo szczyty i dołki też książkowo.

Wykres BNBBTC od TradingView
Wykres BNBBTC

NXS:

W ankiecie poprosiliście o analizę Nexusa i zapewne wynika to ładnie wyglądającej ostatniej dziennej i tygodniowej świecy, ja jednak nie widzę tu nic pozytywnego. Wręcz przeciwnie, patrząc na wykres NXT dostrzegam tzw.; „śmierć waloru”. Totalnie brakuje tu zmienności i to od wielu miesięcy. Szczyty i dołki układają się coraz niżej co świadczy o trwającym trendzie spadkowym. Dajcie znać jeśli zaobserwujecie, że to się zmieni. Postaram się wtedy jeszcze raz spojrzeć na wykres i wykonać AT.

Wykres NXS od Trading VIew
Wykres NXS

CHZ:

Chiliz to nowość o którą poprosiliście w ankiecie. Nie mam zielonego pojęcia co to za krytpowaluta i do czego służy, ale…….ma potencjał. Z oddali widać, że trwa trend wzrostowy. Korekty wyższego rzędu są „trójfalowe” i podobne do siebie w cenie. Cena zatrzymała się i odbiła w silnym wsparciu. Następnie wykonała OVB ostatnich spadków, stąd pozwoliłem sobie oznaczyć falę pierwszą nowego impulsu. Obecnie trwa korekta tego impulsu, a więc rynek daje szanse na przyłączenie się do wzrostów. Im bliżej dołka uda się kupić, tym większy będzie zysk i mniejsze ryzyko. Oczywiście SL pod dołkiem i strefą wsparcia. Jeśli chcecie dokładniejszej analizy oraz analizy CHZ do BTC. głosujcie na ten walor w ankiecie.

Wykres CHZ

Na dzisiaj to wszystko. Oczywiście odezwę się w cotygodniowym nagraniu YouTube z nową analizą rynku krypto. Jeśli chcice być na bieżąco, subskrybujcie kanał YT – Bithub.pl

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx