Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 23.10.2017

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Jak informowaliśmy już w piątek, nieco ponad tydzień temu cena Bitcoina przekroczyła 5000 USD, a po kilku dniach kurs pokonał poziom 6000 USD. Warto zauważyć, że wzrosty te dość precyzyjnie dotarły w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 6150 USD, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Poziom ten został przekroczony raptem o 30 USD co stanowi zaledwie 0,49%. Nawet jeżeli w najbliższym czasie miałaby pojawić się korekta spadkowa, to silne techniczne wsparcie powinien stanowić poziom 5000 USD, który w dalszym ciągu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie).

By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw trwale pokonać obecnie testowaną strefę wsparcia pomiędzy poziomem 5800 USD a mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu wzrostowego.

Przypomnijmy tylko, że jeżeli wzrosty miałyby jednak być kontynuowane, to kolejne techniczne poziomy oporu, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej znajdują się kolejno w okolicy 7000 USD, 8000 USD oraz 8400 USD. Dlaczego akurat tam wyjaśniałem w mojej ubiegłotygodniowej analizie.

ETH/USD – Ethereum

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej odrzucającej poziom 350 USD, obserwowaliśmy dynamiczne spadki. Tak jak zakładałem, kurs dotarł w okolice poziomu 315 USD dokładnie w miejscu, gdzie poziom ten zbiegał się z linią tendencji wzrostowej. Niestety pomimo pojawienia się tam reakcji popytowej (pro-wzrostowa świeca pin-bar) poziom ten chwilę później został trwale pokonany. Zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów, poziom ten został przetestowany od dołu (jako opór) a jego odrzucenie otworzyło drogę do dalszych spadków w okolice poziomu 275 USD, gdzie obecnie się znajdujemy. Jeżeli i to wsparcie zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji w okolice poziomu 254 USD bądź nawet 240 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Zgodnie z sugestią jednego z czytelników, od teraz pojawiać się będą również analizy w odniesieniu do kursu BTC, a nie jak to było do tej pory – jedynie w stosunku do USD. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że w tym przypadku kurs od połowy czerwca porusza się niemal nieprzerwanie na południe. Na skutek tych spadków pokonaliśmy już wsparcie w okolicy poziomu 0.0760 i obecnie znajdujemy się w okolicy kolejnego technicznego poziomu 0.0470. Jeżeli i ta strefa zostanie pokonana, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.0350.

LTC/USD – Litecoin

Na skutek trwających od od ubiegłego tygodnia spadków kurs już wczoraj ponownie znalazł się poniżej poziomu 57 USD. Dziś tendencja ta jest kontynuowana, w efekcie czego dotarliśmy w okolice linii tendencji wzrostowej. Póki co w okolicy tego wsparcia nie pojawiła się żadna większa reakcja popytowa, która mogłaby przemawiać za jego odrzuceniem. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 45 USD bądź nawet 35 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Również w stosunku do BTC spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji Litecoina. Na wykresie dziennym zauważymy bowiem, że już w sobotę kurs pokonał bardzo ważny poziom wsparcia 0.01. Dopóki nie znajdziemy się powyżej tej strefy, ostrożny byłbym z jakimikolwiek zakupami, gdyż spadki te mogą dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.0075.

DASH/USD – DASH

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek odrzucił opór w okolicy poziomu 318 USD i od tego czasu porusza się na południe. Na skutek tych spadków pokonaliśmy już techniczne wsparcie 275 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 220 USD.

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że jest to niezwykle istotny, techniczny poziom, który w przeszłości stanowił ważny opór a po pokonaniu wsparcie.

DASH/BTC – DASH

W stosunku do BTC sytuacja wygląda zdecydowanie bardziej interesująco. W tym przypadku kurs od trzech dni oscyluje w okolicy kluczowego poziomu wsparcia 0.0455. Biorąc pod uwagę dynamikę ostatniego impulsu spadkowego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pokonania tej strefy. Jeżeli jednak uwzględnimy, że w czasie trwania tych spadków nie pojawiła się żadna większa korekta spadkowa, dostrzeżemy szansę na potencjalne wzrosty. Póki co nie pojawiła się jednak jeszcze reakcja popytowa ani żadna formacja świecowa, która mogłaby przemawiać za tym scenariuszem. Nie mniej jednak, kurs znajduje się obecnie w okolice niezwykle interesującego poziomu i warto obserwować rozwój sytuacji na tym instrumencie.

XEM/USD – NEM

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej odrzucającej techniczny opór 0.25 będący górnym ograniczeniem konsolidacji, kurs dotarł w okolice poziomu 0.19 będącego dolnym ograniczeniem tejże konsolidacji. Zgodnie z podstawowymi zasadami trendu horyzontalnego, odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice wspomnianego już poziomu 0.25.

XEM/BTC – NEM

Sytuacja nie wygląda już tak optymistycznie, gdy spojrzymy na notowania XEM/BTC. W tym wypadku, na skutek trwających od dłuższego czasu spadków kurs pokonał już techniczne wsparcie (teraz opór) 0.0005 i jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.00002, gdzie kurs po raz ostatni był w kwietniu br.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nigdy nie działaj na podstawie myślenia życzeniowego. Działanie bez sprawdzenia faktów sprawi, że zostaniesz zmieciony wraz z tłumem.” – Jim Rogers

Komentarze