Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 21.03.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. Z czysto technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to forma korekty w trendzie spadkowym, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem, co mogłoby przyczynić się nawet do dalszych spadków w rejon 0.2776 USD.

Jeżeli jednak rynek wybije powyżej 0.3210, wówczas notowania Ripple mogłyby sięgnąć 0.3360 USD bądź nawet górnego ograniczenia kanału wzrostowego.

BCH/USD – Bitcoin Cash

W kanale wzrostowym znajdują się także notowania Bitcoin Cash’a. Wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 136 dolarów i dotarł w rejon górnego ograniczenia tej formacji. Jeżeli zatem opór ten zostanie odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 136 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek pokonał kolejny opór (0.1117 USD). W chwili obecnej obserwujemy techniczny re-test tego poziomu. Biorąc jednak pod uwagę brak większej reakcji popytowej sygnalizującej potencjalne odrzucenie, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe zanegowanie poniedziałkowego wybicia. Gdyby tak się stało tj. gdyby kurs osunął się poniżej obecnie testowanego wsparcia, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydaje się rejon 0.0963 USD.

Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie w wysokości 0.0963 USD zbiega się z aż dwoma mierzeniami Fibonacciego:

  • 61.8% korekty z ostatniego impulsu wzrostowego
  • 50% korekty z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego

w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej i być może nawet powrotu do wzrostów.

TRX/USD – TRON

Bez większych zmian wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę trwającą od pewnego czasu stagnację, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, w skutek której kurs mógłby osunąć się w okolice 0.018 USD. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać obecnie testowane wsparcie.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Biorąc natomiast pod uwagę, że w chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy górnego ograniczenia trójkąta, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe ponowne odrzucenie tego oporu. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym wewnątrz którego tworzy się równoległy kanał wzrostowy. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się więc możliwe wybicie dołem, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do jeszcze większych spadów. Póki co nie ma więc żadnych przesłanek wskazujących na potencjalną zmianę nastawienia rynku.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Czas jest najważniejszym czynnikiem determinującym ruchy na rynku i poprzez badanie zapisów średnich z przeszłości bądź też poszczególnych akcji można udowodnić sobie, że historia się powtarza, a znając przeszłość możesz mówić o przyszłości. … Istnieje wyraźna zależność między CZASEM a CENĄ. … Poprzez badanie OKRESÓW i CYKLI CZASOWYCH dowiesz się dlaczego szczyty i dna miały miejsce w określonym czasie oraz dlaczego poziomy oporu są tak silne, a dna i szczyty trzymają się ich. … Najwięcej pieniędzy zarabia się gdy szybkie ruchy i ekstremalne wahania ceny występują na końcu głównych cykli

– W.D. Gann

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze