Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 18.02.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, IOTA oraz Lisk. 
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że od 8 lutego br. rynek oscylował w okolicy linii tendencji spadkowej. Dopiero wczoraj wieczorem pojawiła się większa reakcja popytowa, w skutek której kurs ostatecznie pokonał ten opór. Dzięki temu cena Bitcoina zwyżkowała o ponad 10% docierając tym samym do najwyższego poziomu od ponad miesiąca (od 10 stycznia br.). Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby docelowo dotrzeć nawet w okolice 4350 USD. Póki co, mało prawdopodobne wydaje się jednak, by taki rajd miał odbyć się bez żadnej większej korekty spadkowej.

BTC/JPY – Bitcoin

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku rynek dotarł już w okolice dość istotnego oporu, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej większej korekty. Realnym zasięgiem dla ewentualnych spadków wydają się nawet okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 398 500 JPY.

ETH/USD – Ethereum

Dynamiczne wzrosty dostrzec można było ostatnio także na notowaniach Ethereum, którego kurs dotarł aż w rejon 150 dolarów, gdzie w chwili obecnej dostrzec można reakcję podażowa. Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 127.50 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z trwających od 6 lutego br. wzrostów.

ETH/BTC – Ethereum

Powstania korekty spadkowej spodziewać moglibyśmy się także w przypadku pary ETH/BTC, której kurs wybił powyżej 0.037 BTC. Przed chwilą pojawiła się tu jednak silna reakcja podażowa i coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że wzrosty te zostaną zanegowane. Gdyby tak się stało, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet rejonu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs osunął się w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. W skutek trwającej od tego czasu aprecjacji rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja podażowa. Gdyby zatem strefa ta została trwałe pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 56.50 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej interesująco prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC. W skutek niedawnych spadków kurs nie dotarł tu bowiem w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), a trwające od kilku dni wzrosty nie wybiły nowych wierzchołków. Fakt ten sprawia, że scenariusz pro-spadkowy w dalszym ciągu wydaje się dość prawdopodobnym rozwiązaniem.

IOT/USD – IOTA

Dość dynamiczne wzrosty można dziś także dostrzec na notowaniach IOTA. W tym przypadku kurs pokonał już lokalny opór w okolicy 0.2880 USD jednak w dalszym ciągu otrzymuje się poniżej zdecydowanie ważniejszego poziomu 0.32 USD. Dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do większych wzrostów, dla których realnym zasięgiem mogłyby wówczas okazać się nawet okolice 0.4050 USD. Jeżeli jednak poziom ten zostanie odrzucony, rynek mógłby powrócić do spadków albo przynajmniej wykonać korektę w rejon 0.2880 USD.

IOT/BTC – IOTA

Niewielkich wzrostów spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary IOT/BTC, której kurs zmierza w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Re-test i trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice grudniowych minimów.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego oporu, w okolicy którego już tydzień temu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów w rejon 1.65 USD.

LSK/BTC – Lisk

Dość interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary LSK/BTC, której kurs pokonał już testowany od kilku dni opór (teraz wsparcia). Jeżeli zatem wybicie to nie zostanie w najbliższym czasie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

Biorąc jednak pod uwagę obecną reakcję podażową, scenariusz ten wydaje się coraz mniej prawdopodobny. Jeżeli kurs osunie się poniżej obecnie testowanej strefy, rynek mógłby wrócić bowiem do spadków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Głównym celem rynków jest uczynić z ludzi tak wielu idiotów, jak to tylko możliwe.

– Bernard Baruch

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze