Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 17.01.2019

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy technicznego wsparcia (0.33 USD). Mimo, że pierwsza reakcja popytowa pojawiła się tu już we wtorek, to poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze odrzucony. Pokonany również nie został więc dopóki rynek utrzymuje się powyżej jest jeszcze szansa na jakieś obicie. Gdyby jednak obecnie testowana strefa została pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.2850 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs od ubiegłego tygodnia utrzymuje się poniżej 142 USD. Fakt ten sprawia, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, w skutek których kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 73 dolarów. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje najpierw ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

XLM/USD – Stellar

W dalszym ciagu pro-spadkowo wyglądają także notowania Stellara, którego kurs przetestował i odrzucił już jakiś czas temu ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) w okolicy 014 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się być okolice ostatnich dołków bądź nawet poziomu 0.06 USD.

TRX/USD – TRON

Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciagu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, mogąca doprowadzić do takiego wybicia, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.018 USD.

XMR/USD – Monero

Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.

XVG/USD – Verge

Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę obecnie panujący trend spadkowy oraz silną korelację całego rynku, póki co niewiele wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się tu pojawić jakieś odbicie. Fakt ten sprawia, że spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Niestety, przez wzgląd, iż kurs nie był poniżej obecnej strefy od grudnia 2017 r., niezwykle ciężko wyznaczyć kolejne techniczne wsparcia, w okolicy których mogłyby pojawić się jakieś większe reakcje popytowe.

XEM/USD – NEM

Pro-spadkowo wyglądają również notowania NEM, którego kurs pokonał niedawno kolejne techniczne wsparcia. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu. Biorąc jednak pod uwagę reakcje podażowe, które już się tu pojawiły, spodziewać moglibyśmy się nawet odrzucenia tej strefy. Gdyby tak się stało, kurs mógłby osunąć się jeszcze niżej.

Jeżeli Ty również chciałbyś, abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected], a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Cztery najniebezpieczniejsze słowa w świecie inwestowania to: ‘tym razem jest inaczej

– Sir John Templeton

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze