Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020 | BTC, ETH, IOTA, LINK, LSK.

2 102

Przed Wami Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020. Zapraszam do lektury!

Jak co tydzień zaczynamy od wyników Waszych propozycji do analizy. Ankieta na Facebook owym profilu Altcoin Polska wygląda następująco:

W komentarzach pod ostatnim nagraniem wideo wskazaliście, iż zależy Wam na analizie: LINK, KAI, ALGO, AION, NXS, USD/PLN i EUR/PLN, SP500. Te ostatnie wykraczają poza ramy branży kryptowalutowej. Jeśli jednak wystarczy czasu, postaram się dołączyć je do analizy. W ciekawym miejscu znajduję się BHD. Warto sprawdzić, czy zareagował na wyznaczony poziom zatrzymania korekty.

Dziś mamy do przeanalizowania 4 altcoiny i BTC. Zaczynamy!

Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020 | BTC:

Patrząc na Bitcoin bardzo lokalnie, widać zaciskającą się „pętlę na szyi”. Biorąc te słowa w cudzysłów nie określam żadnej nazwy dla techniki analizy. Najprościej mówiąc chodzi o to, że cena zbliża się do wierzchołka trójkąta. Im bardziej ten wierzchołek zostanie wypełniony przez świece, tym struktura mocniej pro spadkowa. Nie zmieniając interwału 4h, trzeba zwrócić uwagę, że na wykresie krzyżują się dwa trendy. Wzrostowy z pomarańczowymi korektami oraz spadkowy z czerwonymi korektami. W każdym z nich jest zachowana proporcja 1:1. W obecnej sytuacji pozwala to cenie na atak zielonej linii trendu wzrostowego już teraz albo poruszanie się w kierunku czerwonej linii trendu spadkowego. Żeby nie było, iż znowu analityk powiedział, że cena może albo rosnąć albo spadać :), naniosłem pomarańczową, przerywaną linię. Po jej osiągnięciu uznam, że mamy wzrosty i atak na czerwoną linię trendu.

Dodatkowo oznaczyłem niebieską, przerywaną linię, która po przebiciu razem z zieloną linią trendu wzrostowego dadzą sygnał do spadków. Póki co analityk miał rację i żółte pole zatrzymało spadki i podniosło cenę o 250 USD. Dla tradera handlującego z dźwignią mogłoby to wygenerować ciekawy profit. To tyle, jeśli chodzi o sytuację lokalną. W większym interwale nic się nie zmieniło w stosunku do poprzednich analiz. Umiejętność cierpliwego oczekiwania na realizację własnych prognoz to cnota i dar do zarabiania pieniędzy. – Jurek S.

Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020
Wykres BTC

PS: z ciekawych obserwacji dodam, że altcoiny, które miały do zaoferowania spore wzrosty, zrobiły, co miały zrobić. Wygląda na to, jakby powoli kończył się sezon altcoinów….

ETH:

Ethereum po re teście zielonej linii trendu wzrostowego grzecznie wróciło z powrotem pod czerwoną linię trendu spadkowego. Czeka teraz na sygnał od Bitcoina na rozpoczęcie być może bardziej gwałtownych spadków. Wszystko po to, żeby dotrzeć do żółtej strefy pomiędzy 188 USD a 202 USD, w której pojawi się wysoka zmienność i silny popyt. Mylę się, jeśli czerwona linia zostanie przebita, a cena poradzi sobie dodatkowo z pokonaniem szczytu oznaczonego przerywaną linią. Jednak nie uważam, że się mylę 🙂 Gdyby nie brak overbalnce na rynku Forex, dokładałbym pozycje krótkie w terminalu.

Wykres ETH/USD

IOTA:

Moja analiza IOTA to właściwie dołożenie dwóch kolejnych, zielonych strzałek do trwającego od marca 2020r. trendu wzrostowego. Na wykresie widać, że dynamika trendu wyhamowuje, co nie oznacza zmiany kierunku. Póki co nie wydarzyło się nic, co mogłoby wskazywać na zatrzymanie wzrostów. Przypominam, że zmiany ostatniego ruchu z kategorii „korekta” spadków na „impuls” w nowym trendzie wzrostowym, będę mógł dokonać dopiero po wybiciu wierzchołka oznaczonego niebieską linią. Póki co, w długim terminie, obowiązuje trend spadkowy.

Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020
Wykres IOTA/USD

LINK:

Wchodząc na wykres LINK nie dokonuję żadnych zmian na wykresie. Wcześniejszą analizę uznaję za zrealizowaną, choć obecne wzrosty nie są falą 3 impulsu. Link zdecydowanie wykorzystał okazję, którą omawiałem podczas ostatnich analiz DBC.D.

Czy po tak imponujących wzrostach można obawiać się spadków? Nic bardziej mylnego. Poza wysokim RSI brak jakichkolwiek przesłanek do spadków. Nie oznacza to, że takie za chwile się nie pojawią. Póki co, wygląda na to, jakby LINK chciał jeszcze raz zaatakować szczyt, a nad nim równe 10 USD ! Przypominam, że AT mówi, iż jeśli nie ma zapisów historycznych, to cena pożąda i podąża do równych wartości. W przypadku LINK taką wartością może być 10 USD…..

Wykres LINK/USD

PS: Dorzucam wykres LINK/BTC, żebyście zdali sobie sprawę z tego, co oznacza siła trendu….i jak ważne jest, żeby podążać z trendem….

Wykres LINK/BTC

LSK:

A teraz przeciwieństwo LNIK… Lisk, który będąc w trendzie spadkowym nie pozwala wydostać się cenie z żółtego pola konsolidacji, jktóre naniosłem jeszcze w marcu bieżącego roku. Obawiam się, że gdy BTC zacznie spadać, LSK niezwłocznie zbliży się do dolnego ograniczenia konsolidacji oznaczonej żółtym prostokątem.

Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020
Wykres LSK/BTC

PS: I jako kontr-przykład, wykres LSK w interwale tygodniowym, a tam trwający trend spadkowy….

Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020
Wykres LSK/BTC

Analiza Techniczna Kryptowalut 20-07-2020 dobiegła końca. Na dziś to już wszystko. Zapraszam do śledzenia kanału YouTube, który przekroczył 2 tysiące subskrypcji! Z tej okazji Bithub przygotował zestaw nagród dla widzów kanału. Przekazanie nagród odbyło się w ostatnim nagraniu wideo.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze