11 wskaźników, które sugerują, że nowe ATH Ethereum to dopiero początek

Jako, że kurs ethereum przekroczył wczoraj dotychczasowe ATH, wielu obserwatorów uważa, że kryptowaluta może szybko wybić się jeszcze wyżej.

Solidne fundamenty Ethereum wzmacniają przekonanie, że Ether może ostatecznie pokonać opór 1400 dolarów. Wielu analityków wskazuje na stale rosnący ekosystem DeFi jako siłę, która najprawdopodobniej popchnie ETH do dalszych wzrostów ceny .

Spencer Noon z funduszu Crypto VC Variant wskazał na 11 wskaźników, które jego zdaniem sugerują, że paraboliczny rajd byka jest bardzo blisko. Zwrócił uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy ponad milion unikalnych adresów podjęło interakcję z DeFi .

ath ethereum
ath ethereumunikalne adresy defi; źródło: DuneAnalytics

Miesięczny wolumen na DEX-ach pobił historyczny rekord

Noon dodał, że miesięczny wolumen DEX osiągnął obecnie najwyższy w historii poziom ponad 30 miliardów dolarów. Jednocześnie, w protokołach pożyczkowych DeFi zostało zdeponowanych ponad 20 miliardów dolarów.

Patrząc poza DeFi, Noon podkreśla również, że Ethereum jest najlepszą siecią blockchain pod względem generowanych dziennych opłat. Pokonuje BTC o ponad 50%. Liczba aktywnych adresów Ether w skali dziennej podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy i osiągnęła rekordowy poziom 550 000. Dodatkowo, w ubiegłym roku na Ethereum wybito stablecoiny o wartości prawie 20 miliardów dolarów.

W wątku czytamy również, że w DeFi jest obecnie zablokowanych ponad 25 miliardów dolarów . Oprócz tego, 21 zdecentralizowanych protokołów finansowych reprezentuje obecnie łączną wartość co najmniej 100 milionów dolarów w zablokowanych środkach.

Pomimo rosnących fundamentó Ethereum, Noon zauważa, że liczba transakcji ETH wycenianych na ponad 100 000 USD jest siedem razy mniejsza niż podczas szczytów ze stycznia 2018 r. To sugeruje, że „instytucje wciąż nie weszły do gry”.

„Tym razem jest inaczej”

Tego samego dnia, platforma analityczna Token Terminal opublikowała na Twitterze wykres przedstawiający „stosunek ceny do sprzedaży” Ethereum z podpisem „tym razem jest inaczej”:

Wykres pokazuje, że cena ethereum w stosunku do opłat generowanych przez sieć osiąga najniższe poziomy w historii . To sugeruje, że rynek może być skrajnie niedowartościowany. Tak czy inaczej, odpowiedzi na Twitterze kwestionują możliwość zastosowania tej metryki w Ethereum.

Messari również podzielił się danymi wskazującymi na to, że dzienny wolumen transakcji Ethereum przekracza obecnie analogiczną wartość w sieci Bitcoin o 28%.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze