XLM 20% wzrostu w 24h | Fundacja Stellar pali 50% tokenów i odwołuje airdropy

Fundacja Rozwoju Stellar (SDF) spaliła 55 miliardów lumenów (XLM) o wartości 4,4 miliarda dolarów. Chwilę po ogłoszeniu informacji, kurs XLM poszedł mocno w górę. W chwili pisania tego tekstu XLM wyceniany jest na 0,081799$ i notuje 19,47% wzrostu w przeciągu ostatnich 24 godzin.

Wykres XLM USD od TradingView

SDF, organizacja non-profit, która wspiera rozwój sieci blockchain Stellar, ogłosiła w poniedziałek, że istnieje obecnie w sumie 50 miliardów XLM, w porównaniu do 105 miliardów przed spaleniem. Fundacja przeznaczy większość pozostałych środków na rozwój blockchaina Stellar, wspieranie przypadków użycia i wspieranie partnerstw sieciowych. W szczególności 8 miliardów pozostałych lumenów będzie częścią Stellar Enterprise Fund, aby bezpośrednio inwestować lub nabywać firmy „mające potencjał dla ekosystemu Stellar” – głosi post na blogu Fundacji.

We wspomnianym wpisie czytamy również, że SDF przerwała kilka programów o charakterze giveaway/ airdrop z nagrodami i spaliła 50 miliardów z 68 miliardów lumenów poświęconych tym kwestiom. Jednakże, jak stwierdzono w poście, fundacja nie oddala się całkowicie od airdropów. Fundacja nadal przydzieli 4 miliardy tokenów, które zostaną rozdane w ramach partnerstwa z aplikacjami, które mają znaczącą pozycję na rynku.

Czy to manipulacja ceną XLM?

Komunikat Fundacji ujrzał światło dzienne na konferencji inauguracyjnej Stellar w Mexico City. Obserwatorzy branży zauważyli już, że podaż w obiegu pozostaje niezmieniona, więc może to być kolejna próba pompowania cen.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1191509625822208000

Zasoby obecne w obrocie nie zmniejszyły się według mojej wiedzy, dlatego nie widzę pośpiechu do kupowania (choć będzie mocno pompować). Wciąż jest 50 miliardów tokenów, ludzie zachowują się, jakby to był rzadki zasób.

Airdropy Stellara

We wrześniu SDF ogłosiła, że wysyła 2 miliony tokenów XLM za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości Keybase. W listopadzie zeszłego roku SDF nawiązała współpracę z dostawcą portfeli kryptowalut Blockchain. Celem współpracy był airdrop XLM o wartości 125 milionów dolarów.

Czy Stellar idzie w ślady XRP?

Czas wypalania monet jest również zagadkowu, ponieważ w tym tygodniu ma rozpocząć się impreza Ripple Swell. W tym czasie, co roku, pojawiają się zwykle duże ogłoszenia od konkurencyjnej platformy, a cena XRP zwyczajowo pompuje w górę. Wiadomo, że Ripple w ostatnich miesiącach intensywnie wyrzucało tokeny na rynek. To, jak zapewne pamiętacie spowodowało, że inwestorzy rozwścieczyli się na tyle, że chcieli zażądać hard forka.

Airdropy jako pole do nadużyć – uważajcie na oszustów

Przy okazji świeżych doniesień z obozu Stellar XLM warto przypomnieć, że tak zwane „airdropy” stanowią nieraz narzędzie w rękach oszustów. Choć w większości przypadków za samymi zrzutami tokenów stoją konkretne cele ze strony samych projektów często okazywało się, co oszuści potrafią zrobić, aby „zarobić”. Więcej na ten temat możecie przeczytać w poniższym wpisie:

Co sądzicie na temat działań Fundacji Stellara? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

fundacja stellarStellarXLM
Komentarze (0)
Dodaj komentarz