Airdrop jakiego jeszcze nie było? | Kryptowaluty za darmo

5 330
Nic nie ma za darmo – mówi słynne przysłowie. Czy aby na pewno? Stellar we współpracy z Keybase rozda Wam Lumeny o wartości ponad 300 PLN każdego miesiąca.

Kryptowaluty za darmo

Słyszeliście o kiedyś o airdropie? Można by rzec, że to akcja promocyjna mająca na celu promować produkt czy w tym przypadku kryptowalutę bądź platformę. Dzieje się to za sprawą rozdawnictwa tokenów, kryptowalut za pozornie niewymagające czynności i deklaracje takie jak rejestracja, czy wykonanie kilku zadań np. udostępnić wpis o airdropie innym.

Swego czasu prowadziliśmy Tydzień AirDrop, w którym przedstawialiśmy Wam informacje o nadchodzących airdrop i instrukcje, jak zdobyć kryptowaluty “za darmo”. Więcej o tym w dziale AirDrop.

300 złotych EKSTRA

Tym, co mnie skłoniło do powrotu do kwestii pieniędzy spadających z nieba to współpraca i airdrop Stellar Lumens z Keybase.

9 września rozpoczął się airdrop, w którym można uzyskać całkiem sporą ilość Lumenów (XLM) w zależności od liczby zarejestrowanych użytkowników. Do rozdania są 2 miliardy Lumenów o wartości ponad 115 milionów dolarów.

Każdego miesiąca zarejestrowani użytkownicy otrzymają po równo tokenów XLM z puli 100 miliona tokenów i tak przez kolejne 20 miesięcy, aż do wyczerpania zapasów. Aktualnie zarejestrowanych jest blisko 70 tysięcy użytkowników, co daje każdemu 1442 XLM o wartości ponad 300 złotych.

Stellar Development Foundation (SDF) odpowiedzialna za airdrop wpierw zaczęła od wręczenia swojego natywnego tokenu XLM 300 tys. użytkownikom Keybase. W sumie to również dostali po równo: 100 milionów tokenów daje każdemu z użytkowników tokeny o wartości blisko 20 dolarów.

Co trzeba zrobić, aby się zakwalifikować?

Niestety na wrześniowy airdrop już nie macie, co liczyć, chyba że zdążyliście się zarejestrować przed 9 września. W tym przypadku jednak już wszystko wiecie, a Lumeny dotrą do Was jeszcze w ten weekend.

Jeżeli jednak chcecie wziąć udział w kolejnym etapie airdropa 15 października do musicie spełnić pewne wymagania, dla niektórych nie do przeskoczenia.

Otóż wymagana jest rejestracja konta w aplikacji Keybase przed wydaniem ogłoszenia o airdropie, czyli przed 9 września. Wówczas po rejestracji w airdropie SDF każdego miesiąca otrzymacie należną Wam sumę XLM z puli.

Druga opcja dotyczy nowych użytkowników Keybase. Wystarczy, że połączycie wasze nowe konto z kontem GitHub, bądź HackerNews, które również musi mieć odnotowane zarejestrowanie przed 9 września. Zapobiegać to ma ponoć działalności botów.

Co sądzicie o airdropie? Czy już sprawdzacie datę założenia waszych kont? W końcu trzysta złotych piechotą nie chodzi. Zapraszam do komentowania.

Komentarze