Ty także możesz zostać Satoshim Nakamoto

Czy myśleliście kiedyś o tym jak to jest być Satoshim Nakamoto? Jeśli tak, to teraz możecie przekonać się o tym na własnej skórze! Start-up Albacore, który do tej pory pozostawał w cieniu, stworzył specjalną aplikację, która pozwala podpisać wiadomość w bloku genesis sieci Bitcoina. Dzięki takiemu zabiegowi, możliwe jest stworzenie fałszywej wiadomości o charakterze tożsamościowym,  udowadniając światu, iż to my jesteśmy Satoshim Nakamoto. W świecie kryptowalut poznaliśmy wiele osób, które podawały się za Nakamoto. Jedną z tych osób jest Craig Wright, który do tej pory twierdzi, iż jest twórcą Bitcoina. 

Aplikacja firmy Albacore polega na przypisaniu wiadomości do bloku genesis, bloku zerowego „0”. Inicjatywa została utworzona, aby pokazać, że tak naprawdę każdy może podawać się za Satoshiego Nakamoto, fałszując odpowiednie dane rejestrów cyfrowych. Firma stworzyła aplikację jako rodzaj żartu, a szczególnie zdemaskować nieuczciwe zachowania Craiga Wrighta. Tym samym próbują przekonać społeczność kryptowalut, że nie jest on twórcą Bitcoina, a zwykłym oszustem.

„Wszyscy, którzy na pozór próbują udowodnić, że są Satoshim (patrząc na ciebie Craig Wright i „faketoshi twitter”), postanowiliśmy to ułatwić innym osobom, aby oni również mogli zgłosić taki postulat.” – napisał zespół Albacore na swojej stronie internetowej

Poniżej zamieszczamy instrukcję w jaki sposób i Wy możecie wygenerować swoją fałszywą tożsamość Satoshiego Nakamoto! Wystarczy wejść na stronę Albacore i kliknąć opcję „Make me Satoshi!”. Odnośnik ten uworzy specjalny podpis w bloku genesis. Dzięki temu zabiegowi, każdy może łatwo „udowodnić”, że jest Satoshim.

źródło: https://albacore.io/faketoshi

Craig Wright – fałszywy Satoshi

Wraz z rozrastającą się ogólnoświatową społecznością Bitcoina, rodziło się wiele nowych pytań odnośnie prawdziwej tożsamości Satoshiego Nakamoto. Wraz z upływem czasu, pojawiła się ogromna liczba teorii na temat tego, kto odpowiada za postać Nakamoto. Niektórzy członkowie społeczności stawiali na jednego z prowodyrów Bitcoina, Nicka Szabo. Niektórzy przedsiębiorcy oficjalnie ogłosili się twórcami Bitcoina, co przyczyniało się do tworzenia szumu wokół danej osoby, a tym samym rozsławiając ją w społeczności kryptowalut. Taką osoba jest m.in. Craig Wright. Twierdzi on nieprzerwanie od kilku lat, że tak naprawdę on jest prawdziwym Satoshim Nakamoto. Wright pojawił się w 2016 roku w produkcji nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC, przyznając się do utworzenia podpisu w bloku genesis sieci Bitcoina.

Czym jest tzw. blok genesis w sieci Bitcoin?

W tym roku, jedną z ważniejszych rocznic było 10-lecie wydobycia bloku 0 w sieci Bitcoin, w którym wydobyte zostały 50 BTC. Blok ten został nazwany „Genesis”, co oznacza początek, genezę danego zjawiska i procesu – w tym przypadku genezę Bitcoina i kryptowalut. Warto zaznaczyć, iż blok 0 jest uważany za początek kryptowalut a także rozpoczął cały proces implementacji kryptowalut do dnia codziennego, tworząc nowy, alternatywny system finansowy.

Co sądzicie o aplikacji od Albacore? Zapraszamy do dyskusji!

BitcoinBlockchainKryptowalutySatoshi Nakamoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz