Sztuczna Inteligencja prognozuje, że Bitcoin zakończy erę walut fiat

ChatGPT przewiduje, że Bitcoin zakończy walutę fiat

Świat rozwija się w tempie logarytmicznym nie tylko w demografii. Na ziemi mieszka obecnie o koło 8 mld ludzi a w 1900 roku był to tylko 1 mld. Jeszcze szybciej rozwija się przestrzeń nowych technologii a prym wiedzie tutaj blockchain i sztuczna inteligencja (AI).

W ostatnich tygodniach ludzie na całym świecie otrzymali możliwość poznania możliwości rozwiązania AI – ChatGPT. Okazuje się, że wersja ograniczona i dopiero prototypowa daje użytkownikom całkiem dużo możliwości poznawczych oraz twórczych. Licealiści już na masową skalę korzystają z wypracowań napisanych przez AI. Nauczyciele szczególnie ci starsi wiekiem nie zdają sobie kompletnie sprawy z tego co się dzieje w tej przestrzeni i z jakich pomocy korzystają ich uczniowie.

Nowym rozwiązaniem korzystającym z AI jest przeglądarka – you.com . Podobnie jak z ChatGPT można z nią porozmawiać i zlecić wykonanie określonych zadań.

AI pomaga już w pracy grafikom komputerowym a nawet użytkownikom Tik Toka. Zaczyna być obecna wszędzie. I będzie wszędzie, nawet w przysłowiowej lodówce 🙂

ChatGPT

Wracając na nasze, kryptowalutowe podwórko to pojawiła się ciekawa prognoza wygenerowana przez ChatGPT w odniesieniu do świata scentralizowanych finansów i walut fiducjarnych.

ChatGPT to innowacyjne narzędzie sztucznej inteligencji, które umożliwia rozwiązywanie trudnych problemów, sprawne kodowanie i odpowiadanie na złożone pytania. I sygnalizuje wyginięcie walut fiducjarnych.

Według ChatGPT „zdecentralizowane waluty cyfrowe” mogą okazać się gwoździem do trumny dla bankowości scentralizowanej i tradycyjnych walut fiducjarnych.

Parman, pedagog i autor publikacji w dziedzinie samodzielnego zarządzania Bitcoinami zapytał ChatGPT:

Jak ludzkość może położyć kres bankowości centralnej?

Przeczytaj także : ChatGPT powoduje wzrost wartości kryptowalut związanych z AI o 300 %

Odpowiedzi z ChatGPT

ChatGPT zidentyfikował pojawienie się technologii blockchain jako platformy, która zrewolucjonizowała globalny system finansowy. Może także zakończyć erę bankowości centralnej.

ChatGPT podkreślił, że Bitcoin może dać jednostkom autonomię w zakresie ich finansów, ponieważ użytkownicy nie będą już musieli polegać na scentralizowanych systemach bankowych.

Parman, zdeterminowany zwolennik Bitcoina, poinformował sztuczną inteligencję, że DeFi to zasadniczo zakamuflowana nazwa dla scentralizowanych finansów zaprojektowanych do oszukiwania ludzi. Następnie poprosił go o dalszą analizę. Co ciekawe w odpowiedzi ChatGPT zadeklarował chęć „zakazania walut fiducjarnych”.

Parman nawiązuje do genezy Bitcoina, kiedy był on wirtualną jednostką bez namacalnej wartości. I nawet bez zapewnienia wartości. W przeciwieństwie do tego zauważa, że pozostałe kryptowaluty „mają grupy rządzące, a zatem są scentralizowane”.

Parman stwierdził:

Poprosiłem bota o wyjaśnienie, kto położy kres tradycyjnej bankowości opartej na walutach fiducjarnych, czy będzie to ChatGPT, czy Bitcoin, czy może jakaś inna kryptowaluta? Otrzymałe odpowiedź, że będzie to Bitcoin.

Następnie ChatGPT zakończył swoją analizę, dodając, że Bitcoin może ostatecznie umożliwić jednostkom stanie się ich bankami, gdzie w pełni będą polegać na systemie pozbawionym konieczności wyrażenia zgody na udzielenie zaufania i wyeliminuje w ten sposób potrzebę istnienia fiat.

Prognoza wyginięcia walut emitowanych przez rząd jest odważna. I okaże się, czy Bitcoin rzeczywiście stanie się rewolucyjną siłą, która przeprowadzi rewolucję.

Rozwój AI

Przeprowadzanie rozmów i eksperymentów ze sztuczną inteligencją ma wielki sens, nawet gdy są to na obecnym etapie mało skomplikowanie i z pozoru prymitywne rozważania.

Sektor AI będzie się rozwijał szybciej niż wszystko inne i będzie napędzał sam siebie w rozwoju. Stanie się w ten sposób znacznie większym zasobem informacji, wiedzy i następnie kompetencji niż wielu specjalistów. Sztuczna inteligencja będzie zastępowała pracę ludzi w bardzo wielu dziedzinach i spowoduje nie tylko zakończenie ery walut fiducjarnych ale wielu zawodów i specjalizacji.

Prognozy wyrażanie przez AI mają zaletę bezstronności i braku zaangażowania emocjonalnego. I to jest przewaga która robi różnicę.

Może Cię zainteresuje :

AIBitcoinChatgptsztuczna inteligencja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz