ChatGPT powoduje wzrost wartości kryptowalut związanych z AI o 300 %

ChatGPT powoduje wzrost wartości kryptowalut związanych z AI o 300 %

Udostępnienie ChatGPT opinii publicznej wywołało burzę w Internecie, ponieważ użytkownicy w każdym wieku i ze wszystkich środowisk zaangażowali się w chatbota ze sztuczną inteligencją (AI) z różnych powodów, w tym pisania esejów, rozwiązywania złożonych problemów, a nawet debugowania kodów komputerowych.

Wartym zauważenia efektem ubocznym zainteresowania A.I (sztuczną inteligencją) jest fakt, że pojawienie się ChatGPT jest powodem wzrostu zainteresowania projektami kryptograficznymi związanymi ze sztuczną inteligencją. Inwestorzy chcą wykorzystać nowy trend, obstawiając najbardziej obiecujące platformy związane z AI.

Największe wzrosty zanotowały kryptowaluty Fetch.ai (FET) i SingularityNET (AGIX), których ceny wzrosły odpowiednio o 321% i 301% od czasu uruchomienia ChatGPT pod koniec listopada.

Inne godne uwagi wzrosty dotyczą Ocean Protocol (OCEAN), który zanotował wzrost o 179%, wzrost o 166% w przypadku Cortex (CTXC) oraz wzrost o 136% w przypadku kryptowaluty sztucznej inteligencji płynnej (ALI).

Nie tylko debiut ChatGPT wywołał rajd na tych kryptowalutrach, ponieważ szerszy rynek krypto rośnie od końca pierwszego tygodnia stycznia, a Bitcoin (BTC) osiągnął najwyższą cenę od ponad pięciu miesięcy w handlu w środę.

„Po burzliwym roku 2022 wielu szuka bezpieczniejszego sposobu handlu i inwestowania w krypto, i właśnie to A.I. wnosi do gry szybsze wykrywanie oszustw, ochronę przed ryzykiem i autonomiczne możliwości handlowe” – powiedział rzecznik Tradingbrowser.com.

Przeczytaj także : Firmy kryptograficzne mają trudności z wejściem na giełdę z powodu kontroli SEC

Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez Tradingbrowser.com, w ramach którego przeanalizowano dane wyszukiwania w Google dla 100 najlepszych kryptowalut wykorzystujących A.I. według CoinMarketCap, The Graph (BRT) był najczęściej wyszukiwaną platformą A.I. 2023 roku, ze średnią miesięczną globalną liczbą wyszukiwań na poziomie 8100. Graph jest protokołem indeksowania do wysyłania zapytań do sieci, takich jak Ethereum i IPFS.

Wysokie wyniki wyszukiwania w Google dla The Graph nie przełożyły się jeszcze na znaczące wybicie cen, jak to miało miejsce w przypadku AGIX i FET, ale token GRT odnotował skromny wzrost o 46% od początku grudnia.

Na drugim miejscu w wynikach wyszukiwania Google znalazł się Aion (AION). Waluta cyfrowa używana do zabezpieczania i uzyskiwania dostępu do Open Application Network, ze średnią 4400 miesięcznych wyszukiwań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Niestety dla AION, większa liczba wyszukiwań tak naprawdę nie przełożyła się na znaczące zyski w postaci wzrostu kursu. Od momentu uruchomienia ChatGPT wzrosła ona tylko o 7,25%, co jest wartością mniejszą niż średni wzrost dla 100 najlepszych kryptowalut w tym samym okresie.

Zamykając pierwszą piątkę, Fetch.ai (FET) zajął trzecie miejsce ze średnią miesięczną 2400 wyszukiwań na całym świecie, następnie Cortex (CTXC) z 1900 miesięcznymi wyszukiwaniami i Covalent (CQT) z 1300 miesięcznymi wyszukiwaniami. Wzrosty FET i CTXC odzwierciedlają rosnące zainteresowanie wyszukiwaniem, podczas gdy CQT nie odnotował żadnych zauważalnych wzrostów cen.

Wyniki tego badania pokazują, że chociaż wyszukiwanie w Google może zapewnić wgląd w to, które projekty kryptograficzne znajdują się w centrum zainteresowania, większa liczba wyszukiwań niekoniecznie przekłada się na wzrost cen. Zarówno w przypadku AGIX, jak i FET, odnotowane korzyści towarzyszyły znaczącym zmianom w ich protokołach, pokazując wartość obserwowania obiecujących projektów.

Może Cię zainteresuje :

AIChatgptKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz