Streamer Twitcha przepuścił środki klientów w kasynie

  • Popularny streamer serwisu Twitch i założyciel kilku projektów NFT, DNP3, przyznał się do defraudacji środków inwestorów
  • W dramatycznym wyznaniu na Twitterze przyznał, że w ciągu swojej kariery streamingowej uzależnił się od gier hazardowych
  • DNP3 jest znany z projektów takich jak The Goobers NFT, platformy metaverse Gridcraft Network i charytatywnej kryptowaluty CluCoin.
  • DNP3 nie ujawnił dokładnej utraconej kwoty, lecz serwis The Block szacuje straty na miliony dolarów

Surowa kryptozima spowodowała nie tylko upadek wielu projektów, ale też ujawniła liczne problemy które nie były widoczne podczas euforii rynku byka. Jednym z nich było nierozsądne rozporządzanie środkami inwestorów przez założycieli projektów, co w skrajnych przypadkach przeradzało się w jawną defraudację. Alameda Research, FTX to jedynie największe nazwiska gigantycznej góry lodowej, na którą składają się m. in. liczne projekty NFT czy chociażby streamerzy serwisu Twitch.

Ciemne strony pracy streamera Twitcha

Popularny streamer platformy streamingowej Twitch, DNP3, opublikował niedawno manifest, w którym przyznał się do kradzieży środków należących do swoich klientów. Twierdzi w nim, że podczas pracy jako streamer uzależnił się od hazardu na popularnej platformie Stake.com, która sponsorowała jego kanał.

Jeśli wierzyć jego słowom, najpierw próbował „rozbić bank”, a kiedy to nie poszło po jego myśli i utracił swoje środki, zdecydował się na desperacki krok i postawił środki należące do swoich klientów, mając na celu „odbicie się i odzyskanie tego, co stracił”. Nietrudno się domyślić, że plan ten ostatecznie się nie powiódł i jedyne co pozostało hazardziście to przyznanie się do winy.

Wszystkim moim przyjaciołom, rodzinie i wszystkim, którzy we mnie wierzyli… Bardzo mi przykro. Nie ma słów, które opisałyby wstyd i poczucie winy, jakie w tym momencie odczuwam. Nie mogę dłużej żyć na tym mrocznym świecie i to jest moja próba uwolnienia się od niego. Jestem teraz całkowicie spłukany zarówno finansowo, jak i duchowo. Moja samoocena i zaufanie do siebie są skompromitowane. Współpracuję z grupą zajmującą się pomaganiem ludziom takim jak ja, aby rozpocząć drogę do wyzdrowienia.

DNP3 nie ujawnił dokładnej utraconej kwoty, lecz serwis The Block szacuje straty na miliony dolarów. Po opublikowaniu przeprosin twórcy cena CluCoin zanurkowała o 63%, a projekt The Goobers utracił 9% swojej całkowitej kapitalizacji. Według statystyk platformy OpenSea, The Goobers miało 968 ETH ogólnego wolumenu sprzedażowego.

Streamerzy Twitcha i uzależnienie od hazardu

Nie jest to pierwsza kontrowersja związana z serwisem Twitch, hazardem, i projektami NFT. W ubiegłym roku miały miejsce ogromne kontrowersje związane chociażby z wiodącymi streamerami xQc i Trainwrecks, którzy słynęli z obracania dużymi kwotami w kasynach internetowych. Inny przypadek to launchpad projektów NFT o nazwie OnePad. Shankkar, członek zespołu OnePad, postawił cały przychód projektu z nadzieją na zwielokrotnienie tej sumy i wszystko stracił.

Może też Cię zainteresować:

esportgaminghazardkradzieżKryptowalutyNFT
Komentarze (0)
Dodaj komentarz