Publikacja CPI za listopad wywołała optymizm na rynku kryptowalut – Bitcoin powyżej 17 700 USD

Listopadowe dane CPI spowodowały optymizm na rynku kryptowalut – Bitcoin powyżej 17 700 USD

Publikacja danych o inflacji CPI w USA spowodowała powiew optymizmu na rynku kryptowalutowym niosąc nadzieję, że wzrosty nie skończą się tak szybko jak to bywało w ostatnich tygodniach.

Szerszy rynek kryptograficzny odnotował we wtorek wzrost cen po tym, jak ostatni odczyt wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wyniósł 7,1%, co sugeruje, że inflacja nadal jest umiarkowana w obliczu rosnących stóp procentowych.

Wiadomości o CPI wywołały rajd na tradycyjnych rynkach, ale impet osłabł wraz z upływem dnia. Rzeczywistość jest taka, że chociaż inflacja może być umiarkowana, wciąż jest ponad trzykrotnie wyższa niż długoterminowy cel Rezerwy Federalnej wynoszący 2%.

Na zamknięciu rynków w USA S&P, Dow i Nasdaq zakończyły sesję na plusie odpowiednio 0,73%, 0,30% i 1,01%.

Dane z TradingView pokazują, że byki na Bitcoinie (BTC) wykorzystały pozytywne wiadomości o CPI, aby podnieść jego cenę, osiągając dzienne maksimum w wysokości 18 200 USD podczas porannej sesji. Po osiągnięciu dziennego maksimum kurs BTC cofnął się do poziomu wsparcia w pobliżu 17 760 USD, gdzie pozostawał przez pozostałą część dnia.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, wzrost spowodował, że największa  kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom od czterech tygodni a „byki zyskały krótkoterminową przewagę techniczną”.

Byki na Bitcoinie zyskują przewagę

„Dzisiejsza akcja cenowa przyniosła coś, co wygląda na początek zwyżkowego „wybicia” z niestabilnego i bocznego zakresu handlu na dziennym wykresie słupkowym, co sugeruje rozwój trendu wzrostowego cen”, podsumował Wyckoff.

Większą zmienność cen będzie miała miejsce w środę

Przed ogłoszeniem CPI analitycy z Arcane Research ostrzegali, że „ten tydzień może być niestabilny z powodu kilku ważnych wydarzeń gospodarczych”. Po ujawnieniu CPI, co spowodowało wzrost cen aktywów, ostrzegli następnie, że „środowy komunikat FOMC prawdopodobnie spowoduje ostrzejszą reakcję rynku”.

„Oprócz najbliższej podwyżki, wskazówki dostarczone przez Jerome’a Powella dotyczące przewidywanego harmonogramu na 2023 r. prawdopodobnie przyczynią się do powstania niestabilnego środowiska” – stwierdzili analitycy.

„Ponadto BoE i EBC podniosą stopy procentowe w tym tygodniu, co może mieć wpływ na Bitcoina, ponieważ może bezpośrednio wpłynąć na siłę dolara”.

Wgląd w to, jak może wyglądać akcja cenowa Bitcoina w przyszłości – jeśli działania Rezerwy Federalnej będą zgodne z oczekiwaniami inwestorów – dostarczył założyciel Eight Global, Michaël van de Poppe, który zamieścił następujący tweet, w którym podkreśla poziomy oporu na poziomie 17 800 USD i 18 200 dolarów.

Zachowanie ostrożności jest jednak nadal uzasadnione, ponieważ wielu doświadczonych traderów kryptograficznych opublikowało ostrzeżenia, że nadal istnieje możliwość dalszych spadków. Właśnie takie zdanie ma dobrze znany analityk kryptograficzny il Capo z Crypto.

Przeczytaj także: Wszystkie oczy zwrócone na FOMC – Bitcoin i złoto wyczekują decyzji i komentarza Powella

Altcoiny mają tendencję wzrostową

Po porannym ogłoszeniu komunikatu o CPI większość altcoinów odnotowała wzrosty w ciągu dnia, ponieważ inwestorzy odzyskali apetyt na ryzyko i ponownie weszli na rynek.

Najbardziej znaczące wzrosty tego dnia to wzrost o 19,16% dla Siacoin (SC), wzrost o 12,25% dla MXC (MXC) i wzrost o 12,04% dla Toncoin (TON).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 867 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 39,3%.

Może Cię zainteresuje:

BitcoinCPI
Komentarze (0)
Dodaj komentarz