Przybywa hodlerów BTC

Według danych Finbold na początku miesiąca miała miejsce rekordowa akumulacja BTC. Wzrost liczby adresów przechowujących najstarszą kryptowalutę pokazuje, że inwestorzy są coraz bardziej zainteresowani tym rynkiem.

Hodlerzy, którzy trzymają swoje Bitcoiny od co najmniej roku, stanowią obecnie ponad połowę wszystkich posiadaczy.

Coraz więcej osób hodluje Bitcoina

Wzrost liczby hodlerów BTC jest o tyle istotny, że już blisko 57% inwestorów przechowuje swoje kryptowaluty od ponad dwunastu miesięcy. Oznacza to, że jest coraz więcej osób, które wierzą w to, że wartość kryptowaluty może wzrosnąć w dłuższym terminie.

Rekordowa liczba hodlerów pokazuje również, że większość inwestorów nie przejęła się ostatnimi spadkami, ani informacjami o planach uregulowania rynku w USA (więcej informacji znajdziesz w artykule: Co zmieni podpisanie rozporządzenia wykonawczego).

Korelacja Bitcoina ze złotem i akcjami

Jeżeli chodzi o korelację Bitcoina z akcjami, wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie w przeciwieństwie do korelacji ze złotem, które nieprzerwanie zyskuje na wartości. W chwili pisania artykułu uncja złota kosztuje 2 019 USD, a jeszcze miesiąc temu cena wynosiła 1 821 dolarów. Przekłada się to na najniższą korelację ze złotem od sierpnia ubiegłego roku.

W chwili pisania artykułu Bitcoin kosztuje 38 832 dolarów, co oznacza 43,9% spadek od ATH na poziomie 69 044 USD. Ze względu na wysoki kurs dolara amerykańskiego na poziomie 4,52 pomimo spadków cena Bitcoina wynosi 175 376 PLN. Jeżeli więc spojrzy się na wykres do złotówki, to spadek od ATH wynosi 36,6%.

Warto przypomnieć, że według CEO Celsius Bitcoin stanie się cyfrowym złotem dopiero wtedy, gdy odłączy się od rynku akcji. Zakładając więc, że Mashinsky ma w tej kwestii rację, zwolennicy postrzegania BTC jako cyfrowego złota będą musieli jeszcze poczekać (zobacz również: Czy konflikt pomógł ustanowić poziom wsparcia na poziomie 30 000 USD).

Co sądzisz o rekordowej liczbie hodlerów Bitcoina? Czy również zaliczasz się do osób, które nie przejmują się aktualnym kursem i inwestują w kryptowalutę długoterminowo?

hodl
Komentarze (0)
Dodaj komentarz