Nadchodzi legalizacja kryptowalut w Chinach

Nadchodzi legalizacja kryptowalut w Chinach – Justin Sun

Justin Sun, założyciel sieci TRON i „lider” giełdy kryptowalut Huobi, powiedział w niedzielnym wątku na Twitterze, że wierzy, że Chiny wkrótce poluzują ograniczenia dotyczące kryptowalut, które obowiązują od 2021 roku.

Ewentualna legalizacja kryptowalut w Chinach będzie miała bardzo duże znaczenie dla całej branży.

„Chiny zrobiły duży krok w kierunku regulacji kryptowalut, wprowadzając podatek od transakcji kryptowalutowych” – napisał Sun.

„Podatek od transakcji kryptowalutowych jest wyraźną wskazówką, że chiński rząd postrzega kryptowaluty jako legalną formę bogacenia się i chce zapewnić jej odpowiednie opodatkowanie”.

Sun odpowiedział na raport opublikowany przez chińskiego dziennikarza technologicznego Colina Wu 25 stycznia, który ujawnił, że chińskie organy podatkowe prowadziły dochodzenia w sprawie dochodów „kryptowielorybów” w celu opodatkowania ich dochodów. Wu zacytował anonimowego wieloryba, który powiedział mu, że:

 „Od początku 2022 roku lokalny urząd podatkowy prosił go o zeznanie podatkowe w celu sprawdzenia poprawności obliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Jest wiele osób i szczegółowa lista wielorybów, które zostały poddane inspekcji”.

Wu powiedział również, że proces audytu dużych inwestorów kryptograficznych wciąż trwa, ale chcą oni zastosować podstawową chińską stawkę podatku dochodowego do swoich zarobków.

 „Stawka podatku od dochodów z tytułu przeniesienia własności w podatku dochodowym od osób fizycznych wynosi 20% dochodu/dochodu osobistego, w powyższych szczególnych przypadkach powinna wynosić 20% dochodu.”

Przeczytaj także : „Dramat pułapu zadłużenia” – może „neutralizować” zaostrzanie polityki przez Fed – Danielle DiMartino Booth

Sun powiedział, że to nowe zaangażowanie organów podatkowych powinno przyspieszyć adopcję kryptowalut w Chinach, „ponieważ zapewnia jasne ramy regulacyjne dla osób fizycznych i firm” oraz że oczekuje, że „rząd będzie dalej regulował branżę kryptowalut, zapewniając dalszą legitymację i stabilność”.

Sun powiedział również, że TRON i Huobi zrobiły wiele, aby wesprzeć „wzrost i rozwój technologii blockchain w Chinach”.

Kryptowaluty są nielegalne w Chinach od 2021 roku, więc komentarze Sun zostały starannie sformułowane, aby opisać zasługi „technologii blockchain”, chcąc jednocześnie uniknąć odpowiedzialności za trwający handel kryptowalutami.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1619941056723963904?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1619947282400690177%7Ctwgr%5Ec270a6826e6b213038b459781b30e55a5587026b%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kitco.com%2Fnews%2F2023-01-30%2FJustin-Sun-says-China-taxing-crypto-means-legalization-is-coming.html

Wu odpowiedział na uwagi Suna, podkreślając inne z jego odkryć.

Sun odpowiedział :

„Obecnie Huobi ma siedzibę na Seszelach i działa na Karaibach” – powiedział.

„Huobi nie udostępnia żadnych informacji o klientach organom podatkowym, chyba że jest to zgodne z procedurą międzynarodowej pomocy prawnej”.

Wu ostrzegł również uczestników rynku przed przyjęciem najbardziej optymistycznego spojrzenia na jego raport.

„Niektórzy uznali to za oznaczające, że chiński rząd może uznać legalność kryptowalut, ale rzeczywistość jest wyraźnie bardziej złożona, a organy podatkowe i organy finansowe mają różne poglądy” – napisał.

W ostatnich miesiącach departamenty chińskiego rządu wysyłały różne sygnały. We wrześniu bank centralny Chin świętował sukces rozprawy z kryptografią, która spowodowała wzrost udziału tego kraju w globalnych transakcjach na Bitcoinie z 90% w 2017 roku do mniej niż 10% w marcu 2022 r. A 10 grudnia Biuro Bezpieczeństwa Publicznego ogłosiło aresztowanie 63 osób oskarżonych o pranie 12 miliardów juanów (1,7 miliarda dolarów) za pomocą kryptowalut.

Z drugiej strony rząd wykazał znacznie większą otwartość na uznanie innych form zasobów cyfrowych. 29 grudnia Chiny ogłosiły uruchomienie China Digital Asset Trading Platform, pierwszej zgodnej z prawem wtórnej platformy obrotu aktywami cyfrowymi w całym kraju.

Nowa platforma otrzymała znaczące poparcie kilku głównych departamentów rządowych, w tym państwowej Chińskiej Giełdy Technologii i Chińskiego Centrum Wymiany Zabytków Kultury, Ministerstwa Nauki i Technologii, Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej, Chińskiej Akademii Nauk i Pekińskiej Miejski Rząd Ludowy.

W międzyczasie rząd kontynuuje wdrażanie własnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC), cyfrowego juana, która obejmuje obecnie 26 dużych miast i 5,6 miliona kupców w całych Chinach.

Może Cię zainteresuje :

BitcoinChinyKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz